Łukasz Szewczyk21.02.2013 (17:01)8 komentarzy

"Meteor nad Rosją" - program specjalny w Discovery Channel

Jedno z najefektowniejszych zdarzeń kosmicznych we współczesnej historii i prawdopodobnie największy zarejestrowany upadek meteorytu w tym stuleciu wydarzył się tydzień temu na Uralu. Kanał Discovery Channel perzy przygotował program specjalny poświęcony tym wydarzeniom.
"Meteor nad Rosją" / Fot. Discovery Channel
"Meteor nad Rosją" / Fot. Discovery Channel
Rano 15 lutego 2013 r., w Rosji spadł "deszcz" odłamków meteoru przypominających pędzące kule ognia. Spowodował on falę uderzeniową o ogromnej sile, która dokonała spustoszenia terenów obwodu czelabińskiego. Ślad spadającego meteorytu było widać nawet w oddalonym o 200 km Jekaterynburgu. W wyniku katastrofy rannych zostało niemal 1200 osób. Straty materialne szacuje się na co najmniej 1 mld rubli (około 33 mln dolarów).W dokumencie "Meteor nad Rosją" Discovery dokładnie przyjrzy się temu - największemu od tunguskiego - zdarzeniu kosmicznemu. Co się dzieje, kiedy meteoryt pędzi w kierunku Ziemi? Jakie jest prawdopodobieństwo, że jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo w stylu Armagedonu? W jaki sposób dowiadujemy się o obiektach zbliżających się w stronę naszej planety? Czy w przyszłości jesteśmy w stanie zapobiec podobnym katastrofom? Program odpowie na te i wiele innych nurtujących nas pytań, związanych z niebezpieczeństwem, jakie czyha na nas w przestrzeni kosmicznej.
Emisja programu "Meteor nad Rosją" odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2013 r. o godz. 16.00 na Discovery Channel i Discovery Channel HD.
Discovery Channel

Komentarze (1 - 8 z 8)

To nie będzie nic ciekawego, tylko zlepek filmików ściągniętych z youtube z komentarzem jakichś "ekspertów".
 8  
Samo wydarzenie było efektowne i pierwsze takie dziejące się na Ziemi od 105 lat. Nie potrzebne będzie chyba zatem oglądanie dokumentu..
 13  
Glupi hujowy dokument o niczym.
 12  
według mnie to za wcześnie na dokument o meteorycie Czebarkul
(usunięte konto #16874) 21.02.2013 (19:57:14)
 0  
a niby moniturują przestrzeń kosmiczną, śledząc wszystkie takie obiekty i co??? mało co rosyjskie miasto nie wyleciało w powietrze... propaganda sukcesu. Chciałbym widzieć miejsce zderzenia jaka dziura powstała ;) Na niebie wygląda to masakrycznie.
 0  
Dla Rosji to znak, od górny.
 2  
Tak monitorują. Ale weź sobie pod uwagę że ten meteoryt co spadł w Rosji godzinę wcześniej zderzył się z innym i zmienił orbitę!!!! i wyobraź sobie jak mieli to dostrzec?
A jak duża planetoida będzie leciała od strony słońca to bardzo późno ją zobaczą i nie będzie wtedy czasu na reakcje. Więc podejrzewam że jeszcze nie jeden spadnie na ziemie tej wielkości. Nie ma co osadzać ze dokument bedzie kiepski.
 0  
"...A jak duża planetoida będzie leciała od strony słońca to bardzo późno ją zobaczą i nie będzie wtedy czasu na reakcje..."

to słońce będzie w nas strzelać meteorami? co za życie :-/
 0