Łukasz Szewczyk22.02.2013 (18:14)52 komentarze

Agora i Kino Polska stworzą nowy kanał filmowy dla DVB-T

Kino Polska TV i Agora zdecydowały wspólnie ubiegać się o koncesję na kanał filmowy rozpowszechniany drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy (w ramach pierwszego multipleksu DVB-T) oraz wspólnie finansować rozwój takiego kanału w przypadku otrzymania koncesji.
W tym celu, 22 lutego 2013 roku została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy Agorą i spółką Kino Polska TV, będącą większościowym akcjonariuszem spółki Stopklatka. To właśnie Stopklatka złoży wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji. Umowa inwestycyjna dotyczy warunkowego nabycia akcji Stopklatki przez Agorę oraz warunków współpracy Agory i Kino Polska TV, w tym powoływania organów Stopklatki i zgodnego głosowania w istotnych sprawach na Walnym Zgromadzeniu spółki.Zgodnie z umową Agora nabędzie od Kino Polska TV taką liczbę akcji Stopklatki (zaoferowanych jej przez Kino Polska TV), aby: udziały Agory i Kino Polska TV w kapitale zakładowym Stopklatki były równe, udział Agory w kapitale zakładowym wynosił co najmniej 41%, pod warunkiem, że do końca 2014 roku spółka otrzyma koncesję oraz po spełnieniu innych, zwyczajowo stosowanych w tego rodzaju umowach warunków.Strony umowy inwestycyjnej zobowiązały się, że po otrzymaniu przez Stopklatkę koncesji, wspólnie i proporcjonalnie dokapitalizują spółkę w wysokości łącznie nie niższej niż 20 milionów złotych poprzez objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

Komentarze (1 - 10 z 52)

A potem znowu zrezygnują. To przecież telewizji Kino Polska zawdzięczamy w DVB-T "rewelacyjne" Polo TV.
 44  
Dawać Ale Kino+ do DVB-T
 36  
dzieki kino polska mamy juz jedno takie gówno jak PoloTV
 15  
widzę że masz jakieś rozterki psychiczne bo jeśli nazywasz gównem coś czego nie lubisz, a zatem nie akceptujesz zainteresowań innych jesteś egoistą i nie ma miejsca dla ciebie w otaczającym świecie...a zatem rafalsd spiepszaj stąd i oglądaj pasmo powtórkowe na ATM Rozrywka!
 11  
Jaki tu kanal chca stworzyc? Przeciez sam KinoPolskaTV to kanal na poziomie ATM Rozrywka i Polsat2. Kiedys kanal byl jeszcze interesujacy ale KinoPolska od poczatku istnienia w kolko te sam stare filmy po 20x pokazuje! ;)
Bronislav Wildschwein 22.02.2013 (18:53:53)
 5  
Kino Polska to był jeden z moich ulubionych kanałów. Był, dopóki nie zaczęli przerywać filmów reklamami. Od tamtej pory ignoruję ten kanał.
Nie będzie mi Kino Polska pluło w twarz, przerywając film reklamą tabletek od bakteryjnego zapalenia pochwy.
 4  
Michnik niech już nic nie tworzy
wystarczy manipulator nazywający się Gazety Wyborcza !!!!!!!!
 7  
Śmieszne jest to Kino Polska. Czy oni wiedzą w końcu czego chcą? Dostali w pierwszym rozdaniu koncesję i sami z niej dobrowolnie zrezygnowali. To po co się teraz znowu pchają? Już jedno Polo TV dzięki nim mamy!
 7  
Agora? Będą puszczać ruskie filmy?
 0  
kto pamieta ze Kino Polska byl dodatkowo platne? W cyfrze
 0