Łukasz Szewczyk25.02.2013 (11:02)1 komentarz

Firefox OS: Poznawanie aplikacji bez konieczności ich pobierania

Mozilla rewolucjonizuje tworzenie i korzystanie z zasobów sieciowych. Firefox OS umożliwia poznawanie aplikacji bez konieczności ich pobierania, a Firefox Marketplace rozwija potencjał aplikacji sieciowych na telefonach komórkowych.
Mozilla ogłosiła dzisiaj, że premierze Firefox OS towarzyszyć będzie rozpoczęcie działalności sklepu Firefox Marketplace. Dzięki temu możliwe będzie poznawanie aplikacji jednorazowego użycia oraz tych udostępnionych do pobrania. Zapewni to użytkownikom kompleksowe, spersonalizowane, szybkie i przyjazne korzystanie ze smartfonów, jednocześnie umożliwiając tworzenie, dystrybucję i korzystanie z aplikacji w technologii HTML5 na całym świecie.Firefox OS będzie fundamentem pierwszego na świecie Urządzenia Otwartej Sieci (Open Web Device), oferując wydajność, opcje personalizacji i cenę, jakich użytkownicy oczekują od smartfona. Firefox OS sprawia, że korzystanie ze smartfona staje się przyjemne, przejrzyste, intuicyjne, spersonalizowane i proste dla użytkownika, dzięki wbudowanym funkcjom, które wspierają zarządzanie danymi i wykorzystanie pamięci, jednocześnie maksymalizując ogólne zadowolenie ze smartfona.Firefox OS zawiera wszystko, czego użytkownik oczekuje od smartfona - rozmowy, wysyłanie wiadomości SMS i e-mail, aparat fotograficzny i inne - a także to, co powinien mieć idealny smartfon, np. wbudowaną kontrolę kosztów, funkcje społecznościowe serwisów Facebook i Twitter, usługi oparte na lokalizacji, przeglądarkę internetową Firefox, nowe możliwości korzystania z jednorazowych i udostępnionych do pobrania aplikacji, dostęp do sklepu Firefox Marketplace i wiele więcej.
Każde urządzenie jest lepsze, jeśli posiada dostęp do platform społecznościowych, dlatego cieszymy się, że użytkownicy Firefox OS na swoich telefonach komórkowych będą mieć łatwy dostęp do sieciowej wersji Facebooka, która będzie korzystać z naszych bieżących i przyszłych funkcjonalności - mówi Vaughan Smith, VP, Mobile Partnerships w Facebooku
Korzystając z Firefox OS wystarczy po prostu wpisać dowolne zapytanie w wyszukiwarce i natychmiast uzyskać dostęp do jednorazowej lub udostępnionej do pobrania aplikacji. Tworzenie i korzystanie z tych aplikacji na żądanie sprawia, że użytkownicy mają całkowitą kontrolę nad swoimi aplikacjami i korzystaniem ze smartfona, co umożliwia im znajdowanie odpowiednich treści wtedy, gdy ich potrzebują.Firefox OS oferuje zaawansowane wyszukiwanie kontekstowe, dzięki któremu użytkownik odnajdzie dokładnie takie treści, jakich szuka, zamiast jedynie standardowych aplikacji w danej kategorii. Daje to o wiele bardziej zaawansowane możliwości wyszukiwania, gdyż przeprowadzane jest jednocześnie wśród aplikacji i w Internecie, co nie byłoby możliwe w przypadku aplikacji natywnych. Na przykład, szukając informacji o swoim ulubionym wykonawcy, natychmiast otrzymamy wyniki dotyczące zakupu utworów, biletów na koncert czy możliwości posłuchania piosenek.
Firefox OS jest kontynuacją doświadczeń znanych użytkownikom z popularnej przeglądarki Firefox, tak więc mogą się oni spodziewać bezpieczeństwa, prywatności, funkcji personalizacji i kontroli użytkownika, które zawsze zapewniał Firefox.

Firefox Marketplace
W Firefox Marketplace znajdziemy aplikacje z kategorii, takich jak: gry, wiadomości i media, biznes czy produktywność. Aplikacje te przypisane będą do użytkownika i jego internetowego ID, umożliwiając dostęp do nich z różnych urządzeń i platform. Uwolniony przez Mozillę potencjał Sieci wykorzystają najlepsi programiści aplikacji mobilnych i sieciowych z całego świata, udostępniając swoje produkty w Firefox Marketplace.Sieć to niewyczerpalne źródło innowacji, a dzięki Firefox Marketplace tworzenie i rozpowszechnianie aplikacji HTML5 staje się bardzo łatwe. Dla użytkowników będzie to oznaczać szeroki wybór aplikacji na każdą okazję - nawet jeśli interesują ich niszowe, niecodzienne tematy. W Firefox Marketplace znajdziemy zarówno popularne aplikacje, takie jak AccuWeather, Airbnb, Box, Cut the Rope, Disney Mobile Games, EA Games, Facebook, Nokia HERE, MTV Brasil, Pulse News, SoundCloud, SporTV, Terra, Time Out czy Twitter, jak i programy indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkowników w konkretnych rejonach świata.
Aplikacje mobilne tworzone są zwykle w oparciu o technologie sieciowe, do których następnie dołącza się zastrzeżone rozwiązania wymagane do publikacji na określonych platformach. Za pomocą Firefox Marketplace, Mozilla zamienia całą Sieć w platformę programowania z otwartymi technologiami tworzenia aplikacji mobilnych, aby zapewnić programistom i klientom większe możliwości i pełniejszą kontrolę.

Dzięki Firefox Marketplace posiadacze smartfonów doświadczą nowej jakości aplikacji sieciowych, jeszcze bardziej zaawansowanych i wielowymiarowych. Stworzone przez Mozillę sieciowe API mają szansę przekształcić Sieć w największe targowisko świata. Ponadto otwarta platforma sieciowa oraz nowe API umożliwią programistom bezpośrednią dystrybucję aplikacji - zgodnie z przyświecającą działaniom Mozilli ideą tworzenia nowych alternatyw, innowacji i możliwości w Sieci.
Mozilla

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ciężko będzie się temu systemowi przebić


www.east-import.pl
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 lutego 2013 o 10:36:23 przez east-import.pl).
 2