Łukasz Szewczyk21.03.2013 (22:01)353 komentarze

Ostra krytyka oferty nc+. "Jest nam przykro. Dziękujemy za uwagi"

"Już wiem dlaczego nc+ ofertę trzymała w tajemnicy do ostatniej chwili. Nie chciała odstraszyć klientów" - to jeden z olbrzymiej ilości komentarzy krytykujących ofertę platformy nc+. Co na to operator? "Jest nam przykro, że nasza nowa oferta spotkała się z taką krytyką".
Konferencja nc+ / Fot. Materiały prasowe
Konferencja nc+ / Fot. Materiały prasowe
"Komedia czy dramat?" - to jedno z pytań kampanii reklamowej zapowiadającej start nowej platformy satelitarnej. Dzisiaj platformy Cyfra+ oraz "n" zaprezentowały dzisiaj wspólną, nową ofertę pod marką nc+, która charakteryzuje się dużą ilością ekskluzywnych treści sportowych oraz filmowych. Oferta nc+ to także spora ilość własnych kanałów tematycznych. Promocyjne ceny nowych pakietów platformy nc+ kształtują się od 39 do 199 zł. Najwięcej emocji wywołało jednak rozdzielenie Canal+ na trzy pakiety i "wrzucenie" pełnej oferty Canal+ tylko do abonamentu za prawie 120 złotych.Trzeba przyznać, że na dzisiejszy dzień czekało wielu abonentów Cyfry+ oraz "n", którzy liczyli że nowa oferta spełni ich oczekiwania. Konferencję nc+ transmitowała m.in. telewizja TVN24. Przedstawiciele nc+ zapowiadali, że oferta będzie elastyczna i każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jednak nowe pakiety promocyjne nie odzwierciedlają tych zapowiedzi. Pierwszym, negatywnym efektem fuzji były zmiany na liście kanałów w dekoderach Cyfry+ i "n", co wywołało zamieszanie wśród abonentów. Kolejne rozczarowanie pojawiło tuż po oficjalnej prezentacji oferty. Internet bardzo szybko zaroił się od negatywnych komentarzy klientów. Praktycznie nie ma w sieci newsa na temat oferty nc+, pod którym nie dominowałby negatywny wydźwięk komentarzy pod adresem platformy nc+. Wśród opinii dominuje rozczarowanie oraz zaniepokojenie. Także dystrybutorzy sprzedaży, z którymi udało nam się porozmawiać przyznają, że nowa oferta nc+ nie sprzedaje się wywołując uśmiech na twarzach klientów. Najważniejsze zarzuty, jakie pojawiają się pod adresem nc+ to m.in.:
- brak wielu kanałów tematycznych znanych z dotychczasowych oferty Cyfry+ i "n" (np. Cartoon Newtork, TCM, Universal Channel, 13th Street Universal, SciFi Universal, kanały CBS).
- brak podstawowych kanałów tematycznych (np. nSport, Ale kino+, MiniMini+, Planete+, Kuchnia+ itd.) w najniższym abonamencie za 39 zł
- dodatkowo płatne kanały History HD i Sundance Channel HD
- brak elastyczności: Canal+ rozdzielony na trzy pakiety, a cała paczka kanałów dostępna tylko w wyższych pakietach (pełny pakiet Canal+ w abonamencie za 120 zł).
- brak możliwości wykupienia samego pakietu Canal+ do niższego pakietu abnamentowego
- brak możliwości dokupienia HBO do niższych pakietów
- usługi e-VOD "na siłę" rozlokowane w promocyjnych pakietach nc+, co podwyższa cenę abonamentuNa Facebooku powstało wiele profilów krytykujących nc+. Negatywnymi komentarzami został zasypany także profil nc+ na Facebooku (niektóre z nich są kasowane), co zmusiło operatora do opublikowania oświadczenia, w którym czytamy:
Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi. Są one dla nas naprawdę ważne. Jest nam przykro, że nasza nowa oferta spotkała się z taką krytyką z Waszej strony. Z drugiej strony - rozumiemy Wasze zaniepokojenie. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde z Waszych pytań indywidualnie. Obiecujemy, że jutro w serii postów wyjaśnimy kwestie, o które pytacie. Mamy nadzieję, że gdy wyjaśnimy sprawy, co do których macie wątpliwości, to spojrzycie na naszą propozycję przychylniejszym okiem :).
Krytyki nie brakuje także na oficjalnym forum nc+.

Trzeba przyznać, że platformie nc+ już na samym początku udało się zaoferować abonentom "nowy wymiar rozrywki". Wielu internautów w komentarzach przyznaje, że zaczęło już przeglądać ofertę konkurencji. Pozostaje wierzyć, że nc+ w miarę szybko dostosowuje ofertę do potrzeb swoich klientów (i ich kieszeni). W przeciwnym razie trudno będzie utrzymać liczbę 2,5 mln abonentów, mimo bogatej oferty premium.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

haha teraz im jest przykro mogli pomyśleć o tym jak ta platformę robili niech oni sami sobie teraz kupują i placa abonament za 200zł prawie
 290  
nc-
 254  
S K A N D A L !
Po prostu złodziejstwo. Wcześniej cyfra start za 40żł teraz za 120żł
 229  
nieźli myśliciele z tych szefów platformy. Jakimś dziwnym trafem, nie przewidzieli, że ludzie będą negatywnie nastawieni na tak nietrafione rozwiązania??? O czym oni myśleli, tworząc ofertę? A no odpowiedź jest prosta o swoich portfelach i kontach bankowych. Chcieli się nachapać, tymczasem chyba kablówki i CP jeszcze więcej zyskają. Brwao Francuzi - zawsze byliście łapczywi i chciwi.
 176  
No to jak tak dalej pójdzie to zostanie tylko Cyfrowy Polsat. Ale za niedługo rynek nie zniesie pustki...
 138  
a Cyfrowy Polsat już zaciera rączki na te co najmniej 100 tys abonentów które pozyska bez wątpienia :) tak jak już napisałem obecna oferta ncplus jest po prostu słaba. Coś czuję że polecą głowy w ncplus :)
 28  
Zarzekałem się że za nic nie wrócę do CP a teraz to chyba muszę się z nim przeprosić... Czekam na telefon z nc+ z ofertą migracyjną ale po dzisiejszym przedstawieniu nowej oferty wiem, że szału nie ma...
 23  
To jakaś paranoja, na co oni liczyli wprowadzając tę ofertę. W n miałem wszystkie mecze ligi mistrzów za 48 zł, teraz musiałbym zapłacić 120, czy 99 po zniżce. To ponad 100% podwyżka.
 20  
No jednym słowem nc+ to przegiecie z taka ofertą daleko nie dojdziecie ja juz napisalem wypowiedzenie bylem klientem n ale po przedstawieniu oferty przez nc+ raczej nie przedluze umowy bo nie jest warta swej ceny i z 2,5 miliona abonamentów w krótkim czasie zrobi im sie milion bo czesc zrezygnuje a Cyfrowy Polsat i kablowki zacieraja rece wiec jak z wizja tv zniszczycie nastepna platforme francuzi potrafią zegnaj n przechodze do cyfrowego polsatu
 18  
Przykro to dopiero będzie jak rzeczywiście ludzie odwrócą się od nich. Samolot do Paryża już czeka. Walizki odeślemy pocztą... polską:):):)
 16