Łukasz Szewczyk22.03.2013 (18:11)76 komentarzy

Kanały TV, które nc+ może usunąć, a abonent nie wypowie umowy

Klienci podpisujący umowy z platformą satelitarną nc+ powinni zwrócić uwagę na pewien szczegół - listę kilkunastu kanałów telewizyjnych, które operator będzie mógł usunąć z oferty, a abonentowi nie będzie przysługiwało prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia kary.
nc+ grafika duża
Wczoraj satelitarna platforma nc+ zaprezentowała nową ofertę, jaka powstała w wyniku powstania Cyfry+ i "n". Bliższe zapoznanie się z nią przynosi kolejne zaskoczenie, po okrzykniętych już zbyt wysokich cenach.Po pierwsze w nowej ofercie nc+ zabrakło takich programów jak: Universal Channel i SciFi Universal,13th Street Universal, Cartton Network, TCM, SportKlub, Fightklub, Travel Channel, CBS Action, CBS Drama, CBS Reality czy Extreme Sports Channel, które były dostępne w ofertach Cyfry+ i "n". Braki te od wczoraj są krytykowane przez klientów w internetowych komentarzach. Nie wiadomo czy kanały te powrócą do oferty, nadawcy zapewniają, że prowadza rozmowy w tej sprawie z nc+.Okazuje się, że to nie jedyna wada w programowej ofercie nc+. Operator chwali się, że w abonamencie Comfort+ (39 zł miesięcznie) oferuje 70 kanałów w tym 17 HD. Kilka z nich (np. Eurosport HD, Disney Junior, MTV Live HD, Orange Sport, Polsat Biznes, Polsat News, Polsat Sport News, Religia.tv, Superstacja) są niegwarantowane i podlegają następującemu zapisowi regulaminu:
W okresach testowych i promocyjnych, Abonentowi mogą zostać udostępnione, bez opłat, dodatkowe nieobjęte umową usługi. Udostępnienie, jak i wycofanie takich usług nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody abonenta i nie stanowi zmiany umowy.
A to oznacza, że klientowi nie przysługuje prawo do bezkarnego rozwiązania umowy w przypadku, gdyby kanał z ich pakietu został wycofany. W wyższym pakiecie Universe+ (59 zł), który oferuje 108 kanałów w tym 34 HD, powyższą klauzulą objętych jest kilkanaście kanałów telewizyjnych: Viacom Blink!, Comedy Central, Comedy Central Family, Eurosport 2 HD, ESPN America, Nickeloden HD, Nick, Nick Jr., CBeebies, Discovery Historia, Animal Planet, MTV, MTV Rocks, VH1.
Warto jednak zaznaczyć, że powyższe praktyki stosują także inni operatorzy (m.in. Cyfrowy Polsat). Taki zapis może wynikać między innymi z brakiem długotrwałej umowy z nadawca kanałów. Więc operator zabezpiecza się na przyszłość, gdyby nie udało się wynegocjować przedłużenia umowy na nadawanie poszczególnych kanałów TV. Dlatego tez w późniejszym terminie lista ta może się zmieniać, ale wówczas zmiany będą dotyczyły klientów podpisujących późniejsze umowy.

Komentarze (1 - 10 z 76)

Ile jeszcze takich "kwiatkow" za mega kase przyszykowano w nc+ dla abonentow?
 77  
teraz to już naprawdę przechodzą samych siebie i stają obok siebie !! ja będę migrował ale do CP ! heh brak słów by pisać więcej ...
 66  
łapki w gore
nie migruje nc+
 107  
Media2 ich wykończy !!!
 117  
Ładne kwiatki wychodzą na wierzch ha ha ha. Powyłączają kanały a ty kolego dalej bul tyle samo !
 7  
Dramat. Zasmarkanym obowiązkiem operatora jest dostarczać klientowi wszystkie kanały, na jakie podpisywał umowę i płaci abonament. Jakby z Universe + zniknęły te wszystkie kanały o których mowa, to ten pakiet nie jest wart nawet 30zł.
 8  
Extreme sport channel nie było w N. Ten kanał posiada cyfra+ i CP
 0  
Dewiza platformy nc+

Jest nam tak strasznie przykro, ale.. i tak was będziemy doić.
 9  
Syf syfem pogania !!!
 6  
media2 nie musi ich wykanczac - sami na takie uwagi pozwalaja na swoim forum :D
HodowcaZwierzatFuterkowyh 22.03.2013 (18:25:35)
 7