Łukasz Szewczyk23.03.2013 (18:24)188 komentarzy

Wiceprezes nc+: Nasze ceny nie są wysokie, nie oddamy ani jednego klienta (audio)

Nasze ceny nie są wysokie, a klienci chcą płacić za dobre filmy i sport - przekonują w medialnych wywiadach przedstawiciele nowej platformy satelitarnej nc+. Jednak abonentom Cyfry+ i "n" nowe ceny raczej nie przypadły do gustu. Mimo wszystko nc+ zapowiada walkę o każdego klienta. Czy uda się utrzymać 2,5 mln abonentów?
Nowa oferta nc+ zaskoczyła nie tylko rynek, ale także samych abonentów Cyfry+ oraz "n". Zaledwie kilka minut po prezentacji oferty w internecie zawrzało. W swoich krytycznych komentarzach klienci podkreślają, że platforma nc+ przesadziła z cenami.
Nie zgadzam się. Nasze pakiety zaczynamy już od 39 złotych. W tym pakiecie mamy 70 kanałów w tym 17 kanałów HD. Podkreślam te kanały HD, ponieważ coraz więcej Polaków zwraca uwagę na to, żeby mieć telewizory HD, ale do tych nowoczesnych telewizorów potrzebny jest jakiś kontent, który można oglądać w najwyższej jakości - mówi wywiadzie dla Money.pl Beata Mońka, wiceprezes zarządu ds. Business Affairs, Communication & Branding nc+
Beata Mońka od 2011 roku jest prezesem i CEO w spółce Canal+ Cyfrowy, zaangażowana była także w proces mergu platform Cyfra+ i "n". Oferta platformy nc+ powstała właśnie w wyniku fuzji tych platform. Władze nc+ w swoich medialnych wypowiedziach podkreślają, że nowa platforma to najbogatsza oferta sportowa i filmowa premium w Polsce. Chcą walczyć o klienta z kinami oraz organizatorami wydarzeń sportowych i koncertów Sugerują, by klienci na ofertę spojrzeli chociażby z perspektywy kosztów, jakie musieliby ponieść wybierając się np. z rodziną do kina na film czy na stadion (koszty biletów + koszty przekąsek). Za podobne pieniądze klient otrzymuje pakiet z nowymi filmami na miesiąc.
Klienci chcą oglądać dobre filmy, dobry sport i są w stanie za to płacić. Poza tym spędziliśmy miesiące na poznaniu stylu życia naszych klientów, potrzeb, tego co oglądają najchętniej. Przeprowadziliśmy testy na sporej grupie abonentów (...) Jak się okazało, reakcje pozwalają sądzić, że nie będzie źle - przekonuje na łamach Money.pl Beata Mońka
Jednak atrakcyjność oferty nie przekonuje obecnych abonentów Cyfry+ i "n", którym przy okazji migracji do nowej platformy nc+ często proponowane są o wiele droższe oferty abonamentowe (w porównaniu do cen, które płacą obecnie). Także pakietyzacja z kanałami premium posiada wiele ograniczeń. Mimo to przedstawiciele nc+ przekonują, że jest taniej.
Mamy niższe ceny, szczególnie, że wiele osób chcąc oglądać i Cyfrę+ i n miało dwa dekodery, a więc dwa abonamenty. Teraz będzie jeden, więc taniej. Poza tym proszę jeszcze raz sprawdzić pakiety, są elastyczne - dodaje Beata Mońka
Platforma nc+ szacuje, że około 100 tys. abonentów to klienci obu platform jednocześnie (Cyfry+ i "n"). Szefowie nc+ twierdzą także, że nowa platforma to nie tylko bogata oferta treści premium, ale także pokaźna oferta usług dodatkowych po podłączeniu dekodera do internetu (oferta netVOD), telewizja w każdym miejscu (aplikacja nc+GO) czy nowe technologie (multiroom i telewizja HD na 6 telewizorach w jednym abonamencie).

Mimo to abonenci Cyfry+ i "n" niezadowoleni z nowej oferty, w swoich komentarzach odgrażają się, że odejdą do konkurencyjnej platformy Zygmunta Solorza-Żaka.
Mamy zupełnie inną ofertę niż Cyfrowy Polsat. (...) Nikt nie ma takiego dostępu do filmu, do sportu, do własnego kontentu. Nie chcę tak mówić, ale porównując najlepszą propozycję Cyfrowego Polsatu widzimy, że ich najlepsza oferta to nasza za 79 złotych. Nic lepszego nie mają - twierdzi wiceprezes nc+
Władze platformy nc+ zapewniają, że będą walczyć o zatrzymanie każdego klienta. Pomóc w tym mają specjalne oferty migracyjne, które - jak wynika z pierwszych reakcji klientów - są często korzystniejsze od tych prezentowanych na internetowej stronie operatora.
Ponieważ klienci Cyfry+ i telewizji "n" mieli przeróżne pakiety, mamy przygotowaną nową specjalną ofertę dla wszystkich. (...) Teraz mamy wspólnie około 2,5 miliona klientów i nie oddamy ani jednego. Mało tego, powoli będziemy tę liczbę zwiększali - zapewnia Mońka
Czy uda się utrzymać 2,5 mln abonentów? na razie władze platformy nc+ zaskoczyła ostra krytyka nowej oferty przez klientów. Na początku przyszłego tygodnia ma odbyć się nieplanowane spotkanie zarządu nc+ z dziennikarzami. W kwietniu ma zostać zaprezentowana także nowa oferta pre-paid oraz oferta z internetem Orange.
Aktualizacja:
Poniżej prezentujemy zapis audycji "Program telewizyjny" z anteny TOK FM, w którym gościem była Beata Mońka:

Money.pl/wł.

Komentarze (1 - 10 z 188)

Szkoda gadać i się denerwować !!!
 18  
śmiech na sali :D tak tandetnej oferty na polskim rynku nigdy nie było...
nic, tylko czekać na uciekających abonentów nc+
czuje że w ciągu pół roku ubędzie im około 0.5 mln abonentów
oferta tandetna!
 16  
szkoda gadać jak może być taniej skoro obecnie mam nie pełne wszystkie pakiety tematyczne bo każą płacić sobie za uzupełnienie 10zł o nazwie MULTI+ ---- co to ma być ??? skoro mam wykupione w dawniejszej "n" wszystkie pakiety tematyczne to należy mi się również teraz aż umowa się zakończy !!!
 9  
Z czym Pani się nie zgadza ?? Z opinią większości która twierdzi że ceny są za wysokie?? A może również Pani uważa że Kopernik była kobietą ??
 168  
Oni wszyscy bardzo polubili słowo KONTENT :D
 17  
trochę przesadzili z cenami trzeba pisać wymówienia trzeba pojsc do Polsatu cyfrowego
 111  
Chyba sobie żartuje ...
 17  
Taaa, grunt to kilka razy wcisnąć słowo "kontent":-) Szefowie bedą z pijaru zadowoleni, p. Moniko. W dawnym języku polskim: będą kontenci! Nomen omen. Szkoda, że kontenci nie są abonenci...
 20  
Ceny zmniejszą się o 50% to chętni będą. Ja i pewnie wielu liczyło na coś lepszego z ich startem. Myślałem nad przejściem z kabla na satke... i chyba jednak zostanę w kablu jeszcze długo. Dobra mina do złej gry nie przejdzie. Dojenie w Polsce powinno się już skończyć.
Połowa kanałów bez gwarancji istnienia. Nagrać sobie kopii na komputer też nie wolno... wolno tylko bulić. Polacy nie chcą płacić abonamentu jak za PPV.
 9  
Wystawili kwiatka na rzecznika, żeby potem poleciały "pachołkowe" głowy a nie zarząd Nc+
 6