Łukasz Szewczyk25.03.2013 (14:02)283 komentarze

Prezes nc+: Mimo krytyki nie zmienimy oferty. 15 tys. abonentów już w nc+

Satelitarna platforma nc+ na razie nie pozostaje wzruszona ostrą krytyką nowej oferty przez klientów. Szef nc+ zapewnia, że dla obecnych klientów Cyfry+ i "n" przygotowano kilkaset specjalnych promocji migracyjnych w obniżonych cenach. Do tej pory, do oferty nc+ migrowało już 15 tys. abonentów.
Konferencja nc+
W poniedziałek (25 marca 2013 roku) odbyło się specjalne, nieplanowane spotkanie dziennikarzy zarządem platformy nc+. Spotkane zwołano z powodu olbrzymiej krytyki nowej oferty nc+. Negatywnymi komentarzami został zalany m.in. profil nc+ na Facebooku, w wyniku czego operator postanowił stworzyć specjalne forum internetowe. Platforma nc+ w odpowiedzi na krytykę na razie nie planuje zmiany promocji i przypomina, że oferta kierowana jest do widzów zainteresowanych ofertą premium. Na cenę pakietów mają wpływać m.in. wysokie koszty praw sportowych i filmowych, które będą dostępne na wyłączność w nc+. Przedstawiciele platformy przekonują jednak, że abonenci Cyfry+ i "n" będą zachęcani do migracji atrakcyjnymi ofertami nc+, których ceny mają znacznie różnić się od standardowych promocji.
W reakcji na krytykę nie zamierzamy zmieniać oferty. Do wszystkich 2,5 mln obecnych abonentów platformy "n" i Cyfry+ wysyłamy listy z dodatkowymi wyjaśnieniami tej oferty i zapewnieniem, że mamy dla nich przygotowanych około 600 indywidualnie skrojonych propozycji przejścia do nc+ - powiedział cytowany przez Presserwis Julien Verley, prezes nc+
Pocieszający jest jednak fakt, że platforma nc+ zapowiada wprowadzenie do oferty kolejne promocje oraz poszerzenie oferty o nowe kanały telewizyjne. W przyszłym miesiącu ma zostać zaprezentowana oferta pre-paid oraz oferta z internetem.Prezes nc+ przekonuje, że krytyka oferty nc+ to efekt złej interpretacji nowej oferty. Dlatego też nc+ w planowanych akcjach informacyjnych będzie starała się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Szefowie nc+ przekonują, że nowa oferta jest tańsza, niż gdyby abonent musiałby kupować Cyfrę+ i "n" jednocześnie.
Jestem zaskoczony reakcją mediów i abonentów. (...) W pakiecie Silver za 79 zł miesięcznie dostępne są już kanały Canal+ Family i Canal+ Family2, w których będzie można oglądać mecze Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, innych lig, a także co najmniej jedną premierę filmową tygodniowo. Do tego podstawowe pakiety za 39 i 59 zł są dokładnie w tej samej cenie co w "n" czy Cyfrze+, ale abonenci w nc+ dostają po kilkanaście kanałów telewizyjnych więcej niż w poprzedniej ofercie. W "n" najdroższy pakiet kosztował 159 zł, a w Cyfrze+ 144 zł. Gdyby je zsumować wyszłoby ponad 300 zł. My oferujemy w nc+ najdroższy pakiet za 199 zł, a jest w nim więcej kanałów niż w każdej z platform osobno - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Julien Verley, prezes nc+
Przypomnijmy jednak, że krytyka nc+ w dużej mierze wynika z braku elastyczności oferty, szczególnie pakietów z Canal+. To właśnie Canal+ był najważniejszym produktem dla abonentów Cyfry+, którzy mieli duży wybór ofert z Canal+ dostosowanych do własnych potrzeb. W ramach nowej oferty nc+ dostęp do pełnego pakietu Canal+ możliwy jest tylko w przypadku pakietu Platinum+ w standardowej cenie promocyjnej 119 zł, o z pewnością nie zadowoli klientów, którzy nie chcą płacić za treści dodatkowej (jak np. nc+ GO czy VOD) wliczone w cenę tego pakietu. W ofercie operatora nie ma m.in.pakietu z samym Canal+, na wzór popularnej w Cyfrze+ opcji Canal+ Start, która w cenie 40 zł oferował dostęp do pakietu Canal+ oraz wszystkich własnych kanałów tematycznych Canal+ Cyfrowego. Minusem oferty nc+ jest także brak własnych kanałów tematycznych w najniższym pakiecie abonamentowym. Dodatkowo pikanterii dodaje fakt przeniesienia części meczów Ekstraklasy do kanału nSport, który dla abonentów Cyfry+ dostępny jest tylko w nowej ofercie nc+.Obecnie platforma może pochwalić się liczbą 2,5 mln abonentów Cyfry+ i "n". Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano także, że w ciągu pierwszego weekendu działalności nc+, do nowej oferty nc+ przeszło już 15 tys. abonentów "n" i Cyfry+. Warto jednak podkreślić, że znaczna większość z nich skorzystała ze specjalnych ofert migracyjnych, w których ceny różnią się od tych znanych ze strony operatora.
Press.pl/wł

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Kopary im opadną za jakiś miesiąc jak zobaczą, ile wypowiedzeń dostaną. Na razie udają kozaków, bo w PL zawsze się znajdzie garstka pierdolców, którzy zapłacą każdą cenę za kilka meczów z logo Canal+.
Także poczekamy - zobaczymy, kto będzie pragnienie, a kto będzie Sprite.
 372  
A ciekawe ilu z nich to osoby starsze i oszukane przez konsultantów.
 256  
prędzej obciągniesz mi pałę z połykiem niż dostaniesz ode mnie kasę za swoje żałosne pakiety. wypier.dalaj
 219  
15 tys to bardzo mało bo nadal 2.485 może odejść do Polsatu, kabla i DVB-T
 205  
Kierownictwo idzie w zaparte. Nie dziwię się. Boją się o swoje stołki. Przyznając się do błędu równie dobrze mogliby już pisać wniosek o swoją dymisję.

Najbliższe tygodnie jednak bardzo szybko i boleśnie zweryfikują ich strategię.
 192  
No to żryjcie gruz, szanowny panie prezesie.
 27  
Przykro, że taki głąb może kierować tak potężną instytucją. Niech se sam te pornole ogląda, jak jest niewyżyty seksualnie bo na takiego wygląda a nie w pakiecie wciskać je ludziom podbijając cenę.
 18  
No i kij wam w oko,bo więcej mam nadzieję nie zobaczycie.
 17  
to do konca roku bedo mieli z 4 mln w 5 dni 15 tys to jest kpina oni z nas kpią mają nas za jakis śmieći
 16  
UUaa czyli te 15k to niby co?! Skoro wczesniej mowili ze 100k ma rownoczesnie oferty n i c+ i naprawdopodobniej wiekszosc z tych 15k wywodzi sie raczej z tej puli to wynik bym powiedzial mega kiepski!!! Zobaczymy jak dostana kilkaset k wypowiedzen z racji braku akcetacji przymusowej migracj.
 16