Łukasz Szewczyk26.03.2013 (14:05)17 komentarzy

Zmiany w Travel Channel - nowe logo, ramówka i programy

Należący do Scripps Networks Interactive podróżniczy kanał telewizyjny Travel Channel odświeża markę. Widzowie stacji mogą liczyć na nowe programy i zmiany w ramówce.
Kampania informująca o odświeżeniu marki Travel Channel podzielona została na dwie fazy: w poniedziałek, 25 marca zmiana wejdzie w życie w terytoriach poza USA, gdzie kanał utrzyma dotychczasowy wygląd. Zmiany na rynku USA wejdą w życie w późniejszym terminie. Z uwagi na ubiegłoroczne przejęcie Travel Channel International przez Scripps pojawiła się potrzeba dostosowania kanału do charakterystyki marki Scripps poprzez strategiczne ujednolicenie szerokiego portfolio Scripps.

Travel Channel HD
Travel Channel US i Travel Channel International wspólnie opracowały nowe logo oraz tożsamość, tworząc globalną markę oferującą najwyższej jakości rozrywkę o tematyce podróżniczej. Poza USA, ramówka oraz zawartość kanału zostaną dogłębnie odmienione poprzez wprowadzenie sześciu premier w sześciu gatunkach programów. Obok nowości zobaczyć będzie można również najważniejsze i najbardziej popularne programy grupy Scripps.
Scripps Networks, jako lider mediów lifestylowych w kategoriach dom, kuchnia oraz podróże, jest dumny z inwestycji w nową tożsamość Travel Channel dla rynków międzynarodowych. Wykorzystując markę znaną i cenioną w USA, budujemy jeszcze silniejszą markę poprzez połączenie doświadczenia oraz wiedzy rynku międzynarodowego. Wierzymy, że nowe programy, format, oraz nowa szata graficzna zdobędą uznanie widzów, partnerów oraz reklamodawców. Odmieniony program będzie dynamiczny, świeży oraz spełniający wymagania jakościowe stawiane współczesnym kanałom klasy światowej - mówi Nick Thorogood, SVP Content and Marketing, Scripps EMEA
W ramach zmiany, nowa ramówka zapełni się ponad 400 godzinami dodatkowej zawartości. Pojawi się sześć nowych kategorii programów - Przygoda, Dokument Podróżniczy, Lifestyle, Kuchnia, Luksus i Pasja Podróżnicza. Nowe serie mające premiery w kwietniu i maju to między innymi "Motocyklem po Państwie Środka" (10 kwietnia o 20:00 i 20:30), "Świat według kobiety" (6 maja o 19:00), "Hotelowe rewolucje - ciąg dalszy nastąpił" (22 kwietnia o 20:00), "Karaibska uczta Jonathana Panga" (23 kwietnia o 21:00), "Travel Like A President" (15 maja o 19:00) oraz "Najwspanialsze trasy motocyklowe na świecie - Rosja" (27 marca o 20:00).Do pary z nowym logo oraz tożsamością marki, agencja kreatywna Lambie-Nairn wraz z Travel Channel International opracowała nowe materiały filmowe. Kręcone w Afryce Południowej filmiki wspierają nową markę ukazując ruch oraz wrażenia sensoryczne związane z podróżowaniem.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Travel Channel to dobry kanał. Na zmianę logo i oprawy większej uwagi nie zwracam, ale świetnie, że pojawią się premierowe programy :-)
 12  
Kiedy będzie Travel HD w Polsce?
 12  
za dobry bo francuzy go wyrzucili z nc :-(
 11  
nie podoba mi się to, że coraz więcej miejsca na tym kanale zajmują programy, około-podróżnicze, takie jak hotelowe rewolucje, jakieś lotnisko w miami, motocyklem po zadupiach czy podróże jakiegoś hindusa po luksusowych hotelach. coraz mniej esencji podróż w podróżach, a jak już to ograniczają się do starych serii obieżyświata. Widocznie taniej nakręcić reality show z podróżami w tle niż nakręcić dobry reportaż z podróży. Częściej trafię na dobry podróżniczy program na planete lub national geo niż na travel
 6  
Logo zajmuje za duzo miejsca na ekranie. Powinien byc tylko napis bez tla. Czyli travel toszke wiekszy a pod spodem malenkima literkami channel. Uwazam, ze jestesmy juz na tym etapie ze literki HD juz sa zbedne. A szczerze to wszelkie loga i inne znaczki powinny zniknac przy technice DVB.
 14  
Travel HD jest np. w UPC czy Vectrze.
 7  
Już dawno jest w HD np w UPC :D
 5  
Już nadaje, jest dostępny choćby w Vectrze (pozycja bodajże 521).
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 marca 2013 o 16:20:52 przez Draco_san).
 4  
Mam nadzieje że Travel Channel nie popełni tego samego błędu by był upscaling z SD bo obecnie Travel Channel HD ma odrębną ramówkę bez reklam.
Tak poszedł National Geographic , National Geo Wild , Discovery Channel gdzie widać jaka jest ta jakość nadawania.
Mam nadzieje że nie będzie reklam na Travel Channel HD bo mam w d...ie odlądać debilne reklamy.
 4  
Mogliby poprawić jakość... To co teraz nadają to straszna pikseloza rodem z polonia1. Co jak co, ale kanał o podróżach powinien być w dobrej jakości.
 1