Łukasz Szewczyk27.03.2013 (12:45)130 komentarzy

Dokładnie przeczytaj list od nc+. Uwaga wyższe ceny i dłuższe umowy!

Jesteś abonentem Cyfry+ lub "n" i otrzymałeś korespondencję od nc+? Apelujemy o dokładnie zapoznanie się z treścią listu od operatora! W niektórych przypadkach brak reakcji klienta może spowodować przedłużenie umowy (nawet na 18 miesięcy) i wyższy abonament.
Jak już informowaliśmy, nowa platforma nc+ rozpoczęła wysyłkę do abonentów Cyfry+ oraz "n" listów, w których informuje o zmianach związanych z fuzją platform. W związku z dużą liczbą zapytań w tej sprawie, abonentom radzimy dokładne zapoznanie się z korespondencją, szczególnie w zakresie przygotowanej "oferty indywidualnej".
Jak informują nas czytelnicy, proponowana w listach oferta tzw. automatycznej migracji cenowo zazwyczaj niczym nie różni się od standardowej, znanej ze stron operatora. Często nowe oferty są droższe od tych, z których korzystają obecnie abonenci Cyfry+ i "n". Dodatkowo umowy są dłuższe, bo większość umów z tzw. automatyczną migracją została przygotowana na okres 18 miesięcy (a nie na 12 miesięcy, jak w przypadku umów na stronie operatora).Zawracamy także uwagę, że bezczynność abonenta spowoduje przedłużenie umowy na nowych warunkach.. Przypomnijmy, że abonenci niezadowoleni z nowej oferty mają prawo do bezkarnego rozwiązania umowy w terminie wskazanym w listach od operatora. W tym przypadku ważne jest, by nie przekraczać tego terminu! Zaznaczmy także, że istnieje możliwość negocjacji oferty po niższych cenach podczas rozmowy z konsultantami nc+. Dodajmy także, że w abonamencie za 59 zł NIE MA Canal+ na stałe. Zwracamy na to uwagę, ponieważ tego typu informacje pojawią się w spocie reklamowym nc+ oraz w medialnych wypowiedziach przedstawicieli nc+, co mniej zorientowanych klientów może wprowadzać w błąd. Marketingowa sztuczka polega na tym, że pakiecie Universum+ (za 59 zł) dostępne są tylko dwa kanały Canal+, ale jedynie przez dwa promocyjne miesiące (po tym okresie dostęp do tych kanałów wzrasta o 20 zł). Przy okazji negocjacji umów należy także pamiętać o rozdzieleniu Canal+ na trzy pakiety, pełna oferta sportowa Canal+ dostępna jest tylko w dwóch najdroższych opcjach abonamentowych (Canal+ Platinum i All Inclusive+). Zwracamy na to uwagę, bo konsultanci często mylą się w nowej pakietyzacji Canal+.
PYTANIA I ODPOWIEDZI DLA ABONENTÓW:
Skąd podwyżki abonamentu?
- W przypadku nowej oferty nie możemy mówić o podwyżkach. Ceny abonamentów są porównywalne do tych z n-ki czy Cyfry+, a jest w nich więcej kanałów. Nowa oferta jest bardzo elastyczna. Każdy abonent będzie miał możliwość zastanowienia się, czego oczekuje i z naszą pomocą przejść przez proces migracji. Zapewniamy, że każdy klient zostanie bardzo dobrze potraktowany i otrzyma atrakcyjniejszą ofertę w korzystnej cenie.

Czy mogę do końca obowiązywania aktualnej umowy zostać przy starym pakiecie?
- Nie, w zależności od posiadanej oferty, klienci otrzymają od nas indywidualne propozycje najlepiej dopasowane do ich potrzeb.

Czy jako dotychczasowy abonent będę traktowany gorzej niż nowy?
- Nasi dotychczasowi klienci, są dla nas szczególnie ważni, dlatego dla każdego z nich mamy specjalną, zindywidualizowaną ofertę niedostępną na rynku.
Zmuszanie do przejścia na nową ofertę nc+ budzi sporo kontrowersji wśród abonentów. Tym bardziej, że jeszcze kilka dni przed fuzją, przy okazji przedłużania umowy Cyfry+ i "n", konsultanci zapewniali abonentów, że warunki umów zostaną niezmienione do końca okresu promocyjnego, a migracja do nc+ będzie dobrowolna.

Komentarze (1 - 10 z 130)

I gdzie są ci wszyscy,co nazywają CP ,Polszmatem ? dołożycie 80 zł ,to wam się odwidzi Polszmatowania na forum !!!!!!!!!!!!!!!!
 76  
Znowu artykuł o tych skurwielach i człowiek musi się produkować..
Dostałem taką przesyłkę wczoraj, proponują mi (jako stałem abonentowi) pakiet Canal+ Silver za ..79zł/mc.
Dziękuję szmaciarzom nc+ za uznanie, że jako osoba migrująca mam zapłacić dokładnie tyle samo, co nowy klient.
 169  
Po tych działaniach wnioskuję że nc+ przyjęła długofalową strategię pogrążania się. Część listów nie dotrze, część pozostanie bez odpowiedzi i część klientów nieźle się wkurzy gdy nagle dostanie rachunek o 20~40PLN wyższy, niektórzy są pamiętliwi i nawet za te 18 miesięcy będą pamiętać taki numer, zwłaszcza jak w międzyczasie nc+ przekonfiguruje swoje 'elastyczne' pakiety i obniży ceny.
Swoją drogą po opisie wnioskuję że ten Canal+ Family to taki odpowiednik Sky One, tyle że platforma Sky jest zacofana i jeszcze nie wynalazła inowacyjnej metody zwiększania liczby kanałów premium poprzez nadawanie im 'prestiżowych' nazw...
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 27 marca 2013 o 12:59:26 przez Leszek1979).
 60  
Ale dobrze ze umowa konczy mi sie z kocem kwietnia. uff TNK HD mam jeszcze nie aktywowaną i od maja 19,90 i mam wyłożone na to
 5  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Ja skladam skarge do uokik, a takze postaram sie aby odpowiedzieli za klamliwe reklamy. Po trzecie niech wypierdalaja :) Teraz chocby mi za 50 zl dali full opcje to moga ja sobie w dupe wsadzic. Ludzie zniszczmy ich!
 295  
gdzie nie otworzę strony to o Mońce pisze :) cały czas tylko KONTENT i Mońka i tak w koło Macieja . Jeszcze brakuje tego Valeja ,Varleja czy jak mu tam było.
 11  
mi zaproponowali za 69, do tej pory miałem nke z n premium za 48 złotych
 7  
Jestem abonentem telewizji N.Do dzis nie dostalem zadnej propozycji migracji obowiazkowej.A jak wyslali tylko do mnie nie dotarlo.To co wtedy.Moga mnie przeniesc.Tych listow podobno sie nie kwituje i jak udowodnia ze sie zapoznalem.A zeby sprawdzic czy wyslali nie ma jak bo nie idzie sie polaczyc a ja nie mam zamiaru ponosic dodatkowych kosztow
 9  
Po tych działaniach wnioskuję że nc+ przyjęła długofalową strategię pogrążania się. Część listów nie dotrze, część pozostanie bez odpowiedzi i część klientów nieźle się wkurzy gdy nagle dostanie rachunek o 20~40PLN wyższy, niektórzy są pamiętliwi i nawet za te 18 miesięcy będą pamiętać taki numer, zwłaszcza jak w międzyczasie nc+ przekonfiguruje swoje 'elastyczne' pakiety i obniży ceny.
Swoją drogą po opisie wnioskuję że ten Canal+ Family to taki odpowiednik Sky One, tyle że platforma Sky jest zacofana i jeszcze nie wprowadziła inowacyjnej metody zwiększania liczby kanałów premium poprzez nadawanie im 'prestiżowych' nazw...
Dodatkowo dodam do swojego poprzedniego komentarza, że nie mam zamiaru odpowiadać na żadne pismo które nie przyjdzie listem poleconym. Wyłączenie starego pakietu i włączenie nowego po wyższej cenie spowoduje, że spotkamy się w sądzie :) Listonosz przecież może wyrzucić list bo mnie nie lubi, a na poczcie zgłosić, że został doreczony, ewentualnie ktoś może okraść moją skrzynkę :)
 9  
O nic się nie pytaj. Powinni to zrobić poleconym z potwierdzeniem odbioru. Dopóki nie podpisałeś, że odebrałeś mogą Ci skoczyć. Nie płać wyższych rachunków pod żadnym pozorem podadzą Cię do sądu i przegrają.
 5