Łukasz Szewczyk28.03.2013 (8:27)86 komentarzy

Abonenci Cyfry+ i "n" walczą z nc+. Pierwsze skargi do UOKiK

Abonenci Cyfry+ oraz "n" nie zgadzają się na działania operatora, który zmusza klientów do migracji do nowej oferty nc+. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpływają pierwsze skargi od klientów.
nc+ grafika duża
Start nowej platformy satelitarnej nc+ od tygodni budzi wiele kontrowersji. Oprócz wysokich cen i mało elastycznej pakietyzacji usług, obecni abonenci Cyfry+ i "n" otrzymują listy, w których operator informuje o przymusowej migracji do nowej oferty nc+. Wiążę się to nie tylko z wyższym abonamentem ale także wydłużeniem umowy.
W zależności od posiadanej oferty, klienci otrzymają od nas indywidualne propozycje najlepiej dopasowane do ich potrzeb - informuje platforma nc+
Abonenci Cyfry+ oraz "n" nie zgadzają się na takie działania operatora i wysyłają skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.. Na razie nie wiadomo czy UOKiK rozpocznie postępowanie przeciwko nc+. Obecnie trwa analiza napływających skarg.Obecni abonenci Cyfry+ i "n" nie zgadzają się na przymusową migrację do nowej oferty nc+, tym bardziej, że nowa pakietyzacja usług nie jest dla nich korzystna. W porównaniu z ofertami, które obecnie posiadają, listowne propozycje od nc+ zazwyczaj są droższe i wydłużają umowę na kolejne 18 miesięcy.
Oczywiście klient, który nie zgadza się z nowymi warunkami ma prawo .do złożenia wypowiedzenia. Jednak i tutaj pojawia się problem, bo jak informują nas abonenci, nie wszystkie punkty sprzedaży nc+ przyjmują wypowiedzenia. W takim przypadku pozostaje konieczność wysłania wypowiedzenia listem poleconym. Klient ma prawo także do negocjacji innej promocji, jednak - jak informują nas czytelnicy - trzeba się natrudzić, by otrzymać ofertę w podobnej lub niższej cenie niż oferta obecna.

Kontrowersje budzi także kwestia automatycznej migracji. W przypadku braku reakcji abonenta na korespondencję nc+, umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na mniej korzystnych warunkach - wyższy abonament, dłuższa umowa. Takie działanie może być szczególnie niewykorzystane dla osób starszych oraz tych, które nie są obeznane na rynku płatnej telewizji lub też w przepisach prawnych. Dodatkowo tak ważna informacja wysyłana jest zwykłym listem, co może się przełożyć na to, że nie do wszystkich trafi korespondencja lub tez zostanie pominięta.

Komentarze (1 - 10 z 86)

Polacy do boju
zniszczyć francuskiego najeźdźce
 106  
Ty sie w leb walnij! To nie francuski najezdzca tylko ITI! Za francuza bylo w Cyfrze najlepiej..
 11  
CHCIWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!!
 75  
Yes, yes, Yes. Mam nadzieję, że UOKiK przypieprzy im taką karę, że będą żałować tej decyzji i zakaże praktyki. A na pewno są zmotywowani bo wyjdzie na to, że błędnie zgodzili się na fuzję. Mnie natomiast przeraża paraliż właścicieli NC+. Przecież widzą, że zarządzający nie radzą sobie z tym burdelem, a pomimo tego nic nie robią. Porażka
 126  
Ja bym traktował zmuszanie klientów do migracji trochę jak przestępstwo. Klient powinien miec wolny wybór. I słusznie się skarżą do UOKiK...
 88  
Nie należy czekać co będzie. Najlepszą obroną jest atak. Kiedy strona dla nowicjuszy jak rozwiązać umowę gdzie wysłać list. Ja go już napisałem z datą 8 kwietnia i tak zostanie wysłany.
 77  
będę miał dzisiaj informacje od dobrej znajomej bo obraca się w kręgu prawników i prokuratorów itp ona też miała n i wypowiada ale chodzi o to czy należy się nam z ich strony rekompensata pieniężna za niedotrzymanie warunków bo my jak niedotrzymamy płacimy kare chyba 600zł jak będę wiedział to dam znać
 16  
Najlepiej wychodzi naziemna nie trzeba nic płacić, jedynie może abonament ale to już każdy załatwia w swoim zakresie. Wiem naziemna jest uboga. Ale tyle nerwów i po co żeby po oglądać trochę reklam? W naziemnej też są!
Wilk syty i owca cała. 28.03.2013 (8:42:05)
 9  
Niech UOKiK zakarze stosowania tych trojkacikow (nc+) i gwiazdek (cp) - kanalow niegwarantowanych. To najwiekszy przekret jest przeciez!!!
 10  
Jak wszyscy z was napiszą do uokik to może pomoże, ja też miałem nie miły epizod z cp, dobrze że już się uwolniłem, mam tylko dekoder od nich na własność i kanały fta. Ale uokik z cp pomugl. Czyli z nc+ pewnie też.
Wilk syty i owca cała. 28.03.2013 (8:45:38)
 11