Łukasz Szewczyk08.04.2013 (9:33)95 komentarzy

Abonenci mieli zaakceptować podwyżkę bez gadania. Ludzie "n" odpowiadają za klapę nc+?

Dlaczego start nc+ okazał się największa klapą na polskim rynku telewizyjnym? Jak informuje Newsweek Polska, były wiceprezes "n" miał przekonywać prezesa nc+, że polscy abonenci w ogóle nie zauważą podwyżki, a jeśli nawet to zaakceptują ją bez gadania. Pomylił się. Obecnie trwają prace nad zmianą oferty.
Nowy numer tygodnika Newsweek Polska przynosi garść ciekawych informacji dotyczących planowanego "skoku na portfele Polaków" przez nową platformę satelitarną nc+, która powstała w wyniku fuzji Cyfry+ i "n". Z tekstu wynika, że to ludzie dawnej "n" najbardziej odpowiadają za niezadowolenie klientów.Według tygodnika, po zakończeniu transakcji ludzie dawnej Cyfry+ zostali odsunięci od wszelakich decyzji dotyczących przygotowania oferty dla klientów. Te działania miał przejąć na siebie Christian Anting, wiceprezes do spraw programu w nc+, a wcześniej wiceprezes platformy "n". To on - jak podaje Newsweek Polska - miał przekonywać obecnego prezesa nc+, że polscy abonenci w ogóle nie zauważą podwyżki cen, a nawet jak zauważą, to ją bez gadania zaakceptują.
Niemieccy i francuscy menedżerowie są przekonani, że jesteśmy zaślepionymi fanami futbolu, którzy za oglądanie piłki nożnej gotowi są zapłacić każde pieniądze - tłumaczy była dyrektorka jednego z kanałów
Wcześniej z Cyfry+ zwolniono m.in. wieloletnią szefową programu Canal+ oraz większość dyrektorów kanałów tematycznych Canal+ Cyfrowego. Zadanie technicznej fuzji Cyfry+ i "n" przejęła na siebie Beata Mońka, ówczesna szefowa Cyfry+ i była wiceprezes nc+. "To ją niestety przerosło. Nie ma wizji, spójności, współdziałania i żadnego przepływu informacji" - mówi informator tygodnika.Skok na portfele Polaków nie udał się. Zaledwie kilka godzin po prezentacji nowej ofert nc+, w sieci rozpętała się wrzawa, która trwa do dzisiaj. Kilka dni po starcie prezes nc+ próbował przekonywać, że ostra krytyka klientów wynika z "niezrozumienia oferty". Trudno jednak nie zrozumieć oferty, gdy klientowi podwyższa się kilkakrotnie cenę abonamentu, a do tego cichaczem chce się mu przedłużyć umowę na 18 miesięcy (wystarczy, że nie odpowie na list z przygotowaną droższą ofertą),.
Okazało się, że Polacy jednak są sprytniejsi od władz platformy nc+ i bardzo dobrze "zrozumieli ofertę". A co istotne potrafią krzyczeć i walczyć o swoje. W wyniku skarg klientów UOKiK wszczął postępowanie przeciwko działań nc+. Gdy zarzuty się potwierdzą, firma będzie musiała zapłacić wysoką karę. Pęcznieje także facebookowy profil Anty nc+, a w mediach praktycznie codziennie można przeczytać informacje o nieudolności działań ze strony nc+.

Czy są planowane zmiany? Według tygodnika Newsweek Polska, szef nc+ "przebąkuje już coś o możliwości zmian w cenniku, który - jak twierdził wcześniej - był nie do ruszenia".
Newsweek Polska

Komentarze (1 - 10 z 95)

A Polak nie taki głupi, mamy dość Tuska, mamy dość francuzów i nc+.
 93  
pofratulować pogratulować
a Pan Solorz sięcieszy
 89  
Ciekawe ilu abonentów będzie miało nc+. Według mnie tyle ile miała Cyfra+ czyli ok 1,5 mln ... :P
 100  
"Christian Anting, wiceprezes do spraw programu w nc+ (wcześniej wiceprezes platformy "n") miał przekonywać obecnego prezesa nc+, że polscy abonenci w ogóle nie zauważą podwyżki cen, a nawet jak zauważą, to ją bez gadania zaakceptują.
Niemieccy i francuscy menedżerowie są przekonani, że jesteśmy zaślepionymi fanami futbolu, którzy za oglądanie piłki nożnej gotowi są zapłacić każde pieniądze"

... Polakom już nie wystarcza ciepła woda w kranie i 100 - 200 badziewiastych kanałów (z reklamami) dostarczanych hurtowo przez cwaniaczków.
--------------------------------------------------
Polacy chcą oglądać max 10 - 20 kanałów (i to ciekawych) oprócz darmowej DVB-T i basta !!!
-------------------------
STOP dojarkom korporacyjnym.
Olewać nc+, olewać Solorza, olewać każdego cwaniaczka !!!
 193  
nc+ to taki amber gold??
 144  
UWAGA obecni abo nc+ po migracji z C+:

Brak POLSAT HD dla byłych C+ to powód do natychmiastowego wypowiedzenia umowy.
Warto, bo w tym tygodniu będzie bardziej dopracowana, nowa oferta nc+.
 25  
nawet jeśli jeszcze bardziej będzie podwyżka cen to i tak się znajdą tacy którzy to wykupią tak jak PPV bo u nas takich (ocenzurowano) nie brakuje zamiast wzbogacać ofertę DVB-T to wolicie nabijać portfele zagranicznemu kapitałowi potem jest zdziwienie na monopol platform satelitarnych
 6  
a teraz wiceprezesik odpowiedzialny za ten burd.... powinien dostać ostro po dupie
 15  
Nowe umowy i regulaminy nc+są tak napisane, aby oszukać klienta podpisującego/przedłużającego umowę. Nie przechodźcie do nc+, bo zostaniecie oszukani na grube pieniądze. Nawet prawnicy mają problem z wyłapaniem wszystkich pułapek zawartych w regulaminach, szczególnie cenach i pakietach promocyjnych.
Jedyne wyjście to wypowiedzenie umowy, które abonenci "n" mogą składać do 19.04, a abonenci c+ do końca kwietnia z powodu zmiany gwarantowanej dotychczasową umową oferty programów.
 14  
A nie mówiłem, że to robota byłych ENKOWCÓw. Polak będzie gonił Polaka zawsze, ten Antig coś mi nie pasował, cwaniaczek jeden. Niech Niemcom wciska abonament po 200 Euro to zobaczy jak mu odpowiedzą.
 25