Łukasz Szewczyk12.04.2013 (9:59)75 komentarzy

Nowa oferta nc+: Kilka kosmetycznych zmian. Dostępność Canal+ do poprawki

Satelitarna platforma nc+ wprowadziła pakiet zmian w ofercie, które mają być odpowiedzią na trwającą od kilku tygodni krytykę swoich abonentów. Zapomniano jednak o uelastycznieniu dostępu do pełnego pakietu Canal+, który nadal dostępny jest tylko w najdroższym pakiecie naszpikowanym usługami VOD.
W opublikowanych dzisiaj ogłoszeniach prasowych władze platformy nc+ zapewniają, że przy planowaniu zmian w ofercie wzięto do serca komentarze oraz opinie klientów. Jednak jak pokazują zmiany w ofercie, nie do końca wsłuchano się w głosy swoich abonentów, szczególnie w zakresie dostępności do najważniejszego punktu platformy - pakietu Canal+.Największym plusem zaprezentowanego pakietu zmian jest decyzja platformy nc+, zapewne bardziej podyktowana widmem wysokiej kary UOKiK, o zakończeniu przymusowej migracji abonentów Cyfry+ i "n" do nowej oferty nc+. Dobrą informacją jest także ta, że abonenci Cyfry+ i "n" z dodatkowymi opcjami Canal+ i nPremium, do końca trwania swoich umów otrzymają dostęp do pełnego pakietu Canal+. Dla tych abonentów, którzy już zmigrowali do oferty przygotowano pakiet prezentów.Jak zmiany wpłyną na oferty promocyjne operatora? Generalnie dużych zmian w pakietach nie ma. Wprowadzono jedynie kosmetykę - ceny bez zmian, wciąż brak pełnego Canal+ jako opcji dodatkowej lub samodzielnej oferty, która była popularna w Cyfrze+. Zmianą w dobrym kierunku jest dodanie na razie "w prezencie" pakietu własnych kanałów tematycznych (nSport, MiniMini+ HD, Ale kino+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, Planete+ HD, teleToon/Hyper+ HD) już do najniższego pakietu programowego Comfort+ za 39 złotych. Do tej pory dostęp do tematycznych kanałów własnych platformy nc+, był możliwy w wyższych pakietach bądź za dodatkową opłata (10 zł miesięcznie).
Nowa oferta nc+
Nowa oferta nc+
Pozytywną zmianą jest także elastyczność pakietów dodatkowych - opcje, takie jak HBO, Cinemax, Filmbox, Multiroom, nc+GO oraz usługi VOD, każdy abonent będzie mógł zamówić za dodatkową opłatą przy dowolnym pakiecie z nowej oferty nc+. Warto zauważyć, że w pakietach z Canal+ dodano "w prezencie" dostęp do opcji nc+GO.Jest jednak jeden i to bardzo duży minus oferty. Przy pracy nad zmianami w ofercie zapomniano o poprawie dostępności do pakietu Canal+!. Jak wynika z nowej oferty promocyjnej na stronie operatora, pełny pakiet Canal+ wciąż dostępny jest tylko w najdroższym pakiecie (Canal+ Platinum) w cenie 119 zł z pełną ofertą podstawowych kanałów SD i HD oraz usługami VOD. Wciąż brak możliwości dokupienia pakietów Canal+ do niższych opcji abonamentowych (jak w przypadku HBO), na co od dawna najbardziej oczekują abonenci zainteresowani ofertą premium.

Przypomnijmy także, że możliwość dokupienia nowych pakietów Canal+ do niższych pakietów istnieje m.in. u operatorów sieci kablowych. Podoba możliwość oraz zakup osobnego pakietu Canal+ była dostępna także w Cyfrze+, przed fuzją nc+. Opcje te cieszyły się dużą popularnością wśród klientów, którzy byli zainteresowani oferta premium bez pełnego pakietu kanałów podstawowych. Nad podobnym rozwiązaniem powinna pochylić się także platforma nc+.

6 maja na rynku ma pojawić się wprawdzie nowy pakiet Esktraklasa. Będzie on jednak oferował dostęp jedynie do meczów T-Mobile Ekstraklasy w Canal+, a nie do pełnej oferty Canal+.

Komentarze (1 - 10 z 75)

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!!!! To wciaż pic na wodę a nie prawdziwe zmiany !!!
 101  
COŚ SIĘ RUSZYŁO! NIE MA JUŻ ZŁODZIEJSKIEGO PAKIETU 199ZŁ NAJWIĘKSZY TO 119 ALE I TAK OSOBNO TRZEBA HBO WYKUPIĆ OCZYWIŚCIE DO KAŻDEGO PAKIETU JEST HBO ZA 30ZŁ. MOIM ZDANIEM POWINNI DAĆ MOŻLIWOŚĆ DOKUPIENIA PAKIETU SPORT CZYLI CANAL+ I CANAL+SPORT ZA 20 ZŁ DO KAŻDEGO PAKIETU! TO JUŻ BY BYŁO COŚ:)
 12  
jak dla mnie to oferta cenowa to porażka,wolałbym HBO od Canal + za taką cenę..........na szczęście jestem w CP;)
 14  
ceny jeszcze wyzsze niz były-skandal
 54  
Daleko im do prawdziwych zmian. Ceny dalej zawyżone (chociaż już nie tak bardzo) bo w staref cyfrze za full płaciło się 150zł a tutaj po "obniżce" jest 180zł biorąc pod uwagę te wszystkie pakiety "opcjonalne" (w poprzedniej ofercie nc+ to samo kosztowało 200zł). C+ dalej jest nierozłączony a to wkurza bardzo. Po co ktoś ma płacić za 6 kanałów skoro zależy mu tylko na c+ sport? Zmiany idą w dobrym kierunku ale tak jak już napisałem, baaaaaaaaaardzo daleko im do ideału a po tym co odwalili na początku startu platformy jeszcze długo się nie pozbierają.
 41  
Info od konsultantki. Polsat News i Polsat biznes mogą w ciągu roku wypaść z oferty!
Powiedziała - rozmowy trwają.
Coś chyba będzie mała wojna z Zygmuntem.

Zmiana - ogólnie kosmetyka i pudrowanie.
 12  
no ale zawsze pozostaje cp wkoncu jest taniej duzo programow ktorych i tak nie bedziesz ogladal bo cieszko bedzie sie zdecydowac co ogladac lub sobie nagrasz jakoms badziejski program na zlomsprzecie ktory dostajesz od cp i wkoncu i tka wloczysz sobie polsat na dvb bo odbiornik z cp sie zepsuje
 17  
Tylko jak się po włącza wszystkie opcje dodatkowe to wychodzi znacznie powyżej 200 zł ok. 230 wraz z kanałami red itp.
 15  
Julian tak płakał, płakał i wypłakał tyle.. co kot napłakał.
Wstyd i kompromitacja!
Wypowiedzenie poszło i żegnajcie złodzieje!
 56  
Znów "nie zrozumieliśmy" oferty... ceny jakie były, takie są... I to wam prezesom zajęło kilka dni???
 49