Łukasz Szewczyk15.04.2013 (8:35)106 komentarzy

TVP Rozrywka już nadaje. Co w ofercie i gdzie oglądać?

W poniedziałek (15 kwietnia 2013 roku), kilka minut po godzinie 6 rano, wystartował nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Rozrywka. Stacja dostępna dostępna jest w ramach naziemne telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów płatnej telewizji. Co w ofercie?
TVP Rozrywka
Od dzisiaj nadaje kolejny kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Rozrywka. Jest to dziewiąta już stacja w portfolio TVP (nie licząc emitowanego w internecie TVP Parlament). Program nowego kanału będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od 6 rano do 2 w nocy.
To kanał bardzo współczesny i nowoczesny. W ofercie kanału znajdą się wszystkie nowości rozrywkowe TVP1 i TVP2, ale także wspaniałe archiwa TVP. W weekendy będziemy powtarzać najciekawsze programy tygodnia. Wprowadzamy także element interaktywny - nasi widzowie będą wybierać najbardziej popularne programy - mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP Rozrywka i TVP2
Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m. in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale.
Głównym punktem ramówki będzie ponad godzinny program "Rozrywka Retro" z archiwalnymi programami. W ramówce znajdą się takie programy jak: "Boso przez świat" Wojciecha Cejrowskiego, kulinarny program "Makłowicz w podróży", "Duże dzieci", od godz. 20.55 na antenie TVP Rozrywka gościć będzie satyra (m.in. "Kabaretowy Klub Dwójki", "Dzięki Bogu już piątek") oraz koncerty. Na antenie stacji będzie można zobaczyć także "Szansę na sukces", "Życie od kuchni", "Ale mądrale", " Kocham to, co lubię", "Voice od Poland" czy też "Tele PRLe".Nowy kanał emitowany będzie w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W chwili startu TVP Rozrywka obejmie obszar zamieszkały przez ok. 68 proc. mieszkańców Polski, a docelowo w lipcu zasięg ludnościowy wyniesie ponad 90 proc. Kanał TVP Rozrywka od początku swojego nadawania będzie dostępny także na platformach satelitarnych Cyfrowy Polsat i nc+. Kanału nie zabraknie także w sieciach kablowych.Włączenie stacji do oferty do tej pory potwierdziły już sieci UPC Polska, TOYA, Inea, Petrus, Promax, Sat Film, Telpol, Regionalna Telewizja Kablowa Nowy Sącz. Z pozostałymi operatorami trwają rozmowy.


Program TVP Rozrywka na 15 kwietnia 2013 roku:
06:10 Duże dzieci - (48); talk-show;
07:05 Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Dobry smak (172);
07:35 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Wanilia (66);
08:10 Opole 2009 na bis - SuperDuety /27/; koncert;
09:00 Tego nie widzieliście w Opolu - Perfect i goście; koncert;
09:55 Rozrywka Retro - RetroTEYada - odc. 11;
10:30 Rozrywka Retro - RetroTEYada - odc. 12;
11:15 Duże dzieci - (63); talk-show;
12:10 Dzięki Bogu już weekend - (4);
13:10 Dzięki Bogu już weekend - (5);
14:15 Szansa na Sukces - Ewa Farna;
15:20 "Życia mała garść" - piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego
16:55 Życie od kuchni - (4);
17:30 Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Złoty smak (193);wiekowych
18:05 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Drewno (105);
18:35 Rozrywka Retro - RetroTEYada - odc. 1;
19:15 Rozrywka Retro - RetroTEYada - odc. 2;
19:55 Duże dzieci - (64); talk-show;
20:55 Kabaretowy Klub Dwójki - Hity Kabaretowego Klubu Dwójki;
22:00 Ekstrasy - Kabaretowy Klub Dwójki;
23:00 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju - Galaktikos. Halo, panie pilocie! (1); program kabaretowy;
00:05 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Drewno (105)
00:35 Opole na bis - Polskie seriale - na bis cz. 1
01:30 Opole na bis - Polskie seriale - na bis cz. 2
02:30 Zakończenie dnia

Program nowej stacji drukowany jest m.in. w nowym numerze TeleTygodnia. Ruszył także serwis internetowy /tvprozrywka.tvp.pl.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Powtórkowy gniot, zapychający tylko miejsce w DVB-T. Podobnie jak TVP Polonia, gdzie w 95% ramówka składa się z powtórek z TVP 1 i 2.
 51  
po co kolejny kanał z powtórkami powtórek ? już lepiej mogliby dać tvp sport
 51  
Chyba nikt z Was nie spodziewał się premier. Szkoda tylko miejsca na transponderze.
 45  
Niech wrzucą jeszcze Ranczo i mamy TVP HD Bis.
Ale w sumie lepsza taka "rozrywka", niż ATM Rozrywka, który powinien zostać zlikwidowany.
 42  
ta stacja to kolejna pomyłka.nie tylko nc+ dyma,ale i wszyscy nadawcy tv
 33  
TVP Rozrywka jest kodowana w MPEG-4, więc nie będzie działać na dekoderach SD.
 23  
Jak dlugo TVP bedzie jeszcze propagowac bzdury oraz szydzenie i naigrywanie sie z tubylcow nie rozumiacych jezyka polskiego pokazywanych w tym idiotycznym prgramie "Wojciech Cejrowski- boso przez świat ".
Popieram w 100% Pan Cejrowski poniża na każdym kroku filmowanych tubylców (pewnie niekatolików) Brzydzę się jako Polak tym programem.
 22  
"TVP Seriale" w miejsce "TV Polonia" !!
 19  
Jak dlugo TVP bedzie jeszcze propagowac bzdury oraz szydzenie i naigrywanie sie z tubylcow nie rozumiacych jezyka polskiego pokazywanych w tym idiotycznym prgramie "Wojciech Cejrowski- boso przez świat ".
 19  
Nawet mi tego nie pchajcie do nc+! Ten kanal powinnien byc na satelicie FTA. Ja za ten badziew 199zl w encepence placil nie bede! Tylko najlepsze kanaly premium w HD prosze!!
 17