Łukasz Szewczyk23.04.2013 (17:10)14 komentarzy

Od maja TV4 z nową oprawą (wideo)

1 maja telewizyjna Czwórka zademonstruje swoim widzom nową oprawę antenową. Oprawa ta łączy w sobie elementy filmowe (live-action) z nowoczesną grafiką.
Nowa identyfikacja TV4
Producentem oprawy jest Tomasz R. Dąbrowski.
Tworząc nową oprawę staraliśmy się jak najlepiej oddać charakter Czwórki - stacji skierowanej do widza aktywnego, ciekawego świata, ceniącego sobie jednak również rozrywkę na odpowiednim poziomie. W czasie prac nad oprawą zwracaliśmy więc uwagę przede wszystkim na jej uniwersalność i pewną elegancję cechującą produkcje Czwórki. Zdjęcia do nowej oprawy wykonane zostały więc w technice zapewniającej najwyższą jakość obrazu i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych na polskim rynku kamer - opowiada producent
Za część elementów graficznych nowej oprawy odpowiada pracownia filmowa Am2, kierowana przez Andrzeja Wąsika - reżysera m.in. kultowego programu "30 ton", twórcę opraw do takich programów jak "Szansa na sukces", "Tok2Szok"czy "Dragons' Den - jak zostać milionerem". Andrzej Wąsik jest również twórcą oprawy graficznej kanału "Ale kino" i autorem logotypu do programu "Kuba Wojewódzki". Ważnym elementem nowej oprawy jest również stworzone przez Pawła Sadaja nowe ID stacji. Ten znany artysta grafik jest absolwentem projektowania graficznego na prestiżowym Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (który ukończył z wyróżnieniem) oraz fotografii artystycznej Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Paweł Sadaj specjalizuje się w kreowaniu kampanii wizerunkowych, projektowaniu graficznym, w tym identyfikacji wizualnej, tworzeniu animacji, postprodukcji obrazu video oraz fotografii. Jego prace - logotypy, czołówki programów telewizyjnych i oprawy graficzne oglądać można - oprócz Czwórki i Szóstki - na antenach Telewizji Polsat, TVP 2 czy Religia.tv.


Autorem muzyki do nowej oprawy jest Łukasz Targosz - muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny (współpracujący m.in. z Renatą Przemyk, Grzegorzem Turnauem, Januszem Radkiem i Afromental) i jeden z najzdolniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej.

Komentarze (1 - 10 z 14)

BOŻE ..... OPRAWA GRAFICZNA TANDETA.... DŹWIĘKOWA JESZCZE GORSZA JAK Z KANAŁU O ROLNICTWIE LUB METEO .....
TRAGEDIA
 22  
Rzeczywiście - nie powala - nic nadzwyczajnego - rotujące logo
muzyka -tragedia
 13  
a hd kiedy?
 9  
Informujemy że z dniem 1.01.2015 włączymy do oferty programowej tv4hd w nc+ w pakiecie universe+
 4  
[@tv4hd]
PHHHahahahahahaahhaahahahahahhaa, Dziękuje za poprawienie mi humoru :D
Treść edytowana 4 razy (ostatnio 23 kwietnia 2013 o 18:39:18 przez adekpabianice).
 0  
Nie no,spieprzyli to.To obecne jest o wiele lepsze.Natomiast to przypomina mi taką tanią telewizję,starą.Mnie TV4 osobiście się podoba(czyt.ramówka),ale ta oprawa zdecydowanie nie.
 4  
wygląda to świetnie
 0  
TV6 ma lepszą nową oprawę wg mnie
DaniEleQ ( _ ) ( _ ) ;D 23.04.2013 (19:40:32)
 10  
odpust! radze wziasc przyklad ze skandynawskich tv4, tv6.
 1  
Przeciętne, niczym nie wyróżniające się... Zresztą jak całe TV4.
 1