Łukasz Szewczyk24.04.2013 (21:46)60 komentarzy

150 tys. abonentów chce odejść z nc+. Pomogły przeprosiny prezesa?

W ciągu trzech tygodni od zaprezentowania oferty nowej platformy nc+ wypowiedzenia złożyło około 150 tys. abonentów Cyfry+ i "n" - wynika z danych Gazety Wyborczej. Po przeprosinach zarządu nc+ dynamika składanych wypowiedzeń wyhamowała, a w ofercie pojawiły się nowe propozycje dla uciekających.
Od 21 marca do 12 kwietnia 2013 roku listy z wypowiedzeniami przesłało ok. 150 tys. klientów - zdradza w rozmowie z Gazetą Wyborczą Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy satelitarnej platformy nc+. Dodaje jednak, że: "po przeprosinach zarządu i prezentacji nowej oferty, liczba otrzymywanych przez nas wypowiedzeń zdecydowanie zmalała". Rzecznik podkreśla też, że ostateczną liczbę wypowiedzeń trudno oszacować i zaznacza, że platforma nc+ cały czas pracuje nad zmianami w ofercie.
Liczba dotyczy wypowiedzeń abonentów Cyfry+ jak i platformy "n". Przypomnijmy, że abonenci obu platform mogli wypowiadać swoje umowy nie tylko z powodu zmian w warunkach promocji (listy do abonentów "n"), ale także z powodu wyłączenia z oferty (na początku kwietnia) kilku kanałów telewizyjnych. Na razie jednak trudno ocenić czy wyhamowanie wypowiedzeń to efekt przeprosin wraz z nową ofertą bez wielkich zmian czy też, wymuszonej przez UOKiK, decyzji o wycofaniu się z przymusowej migracji abonentów Cyfry+ i "n" do nc+. To oznacza, że abonenci Cyfry+ i "n" mogą dotrwać do końca swoich umów na niezmienionych warunkach.Przypomnijmy, że start platformy nc+ miał miejsce 21 marca 2013 roku. Wówczas operator zaprezentował nową ofertę, która została ostro skrytykowana przez klientów oraz media. Oliwy do ognia dolała także planowana, obowiązkowa migracja abonentów Cyfry+ i "n" do nc+. Klienci otrzymywali listy, w których operator informował o rozwiązaniu dotychczasowej umowy i wprowadzenia nowych warunków - dłuższych umów z droższym abonamentem.W piątek (12 kwietnia 2013 roku) platforma nc+ podjęła pierwsze poważne kroki, która miały ostudzić emocje ze strony klientów, którzy nie zgadzali się na proponowane im zmiany. Zarząd nc+ w mediach przeprosił swoich abonentów za zamieszanie oraz ogłosił koniec przymusowej migracji abonentów "n" i Cyfry+ do nc+. Dodatkowo wprowadzono kosmetyczne zmiany w ofercie dla nowych klientów oraz promocję dla klientów innych operatorów. Przygotowano kilka rozwiązań dla dotychczasowych abonentów, oraz pakiet prezentów dla tych, którzy już zmigrowali do "n". Platforma nc+ przygotuje także pakiet Ekstraklasa dla kibiców chcących oglądać wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy na żywo. Dodatkowo dostępny jest nowy pakiet za 19,90 zł.Warto także zwrócić uwagę na to, że nie każde wypowiedzenie oznacza, że klient faktycznie rozstanie się z nc+. W połowie kwietnia 2013 roku przygotowano nowe promocje utrzymaniowe, dla abonentów z zarejestrowanymi w systemie wypowiedzeniami. Z komentarzy internautów wynika, że nowe propozycje są satysfakcjonujące, bo większość informujących o nowych ofertach decyduje się na nowe warunki nc+, które cenowo są zbliżone do posiadanych ofert przed migracją, a dodatkowo wzbogacone np. o usługi premium.
Gazeta.pl

Komentarze (1 - 10 z 60)

bzdury! Będą kończyc się umowy z Cyfrą i n to dopiero ruszą wypowiedzenia
 46  
Co to za tuba propagandowa? 150 tys? raczej 1.5 mln , do 20 kwietnia nkowicze mogli zlozyc wypowiedzenia , abonenci cyfry maja czas do konca kwietnia wiec zaloze sie ze liczba wypowiedzen caly czas rosnie.Ja juz mialem 2 telefony po zlozeniu wypowiedzenia , proponuja mi cene za pakiet z poprzedniej umowy , wczesniej placilem 48 zl za 5 "pakietow" .Tyle ze tkzw pakiety skladaja sie kanalow ktore sa dostepne w telewizji naziemniej , po odjeciu ich wyjdzie moze 10 kanalow ktore nie sa warte tych 48 zl.
 34  
"Jednak po przeprosinach zarządu nc+ dynamika składanych wypowiedzeń wyhamowała."
CAŁKOWICIE PRZYPADKOWO BYŁ TO KONIEC TERMINU ZGŁASZANIA REZYGNACJI PRZEZ ABONENTÓW "n" !!! Można powiedzieć że dynamika wypowiedzeń wyhamowała gdyż skończył się ostateczny termin składania wypowiedzeń !!!!
 39  
I co niby miało być 400tyś. w rok a tu już 150tyś. w miesiąc ,banda idiotów pod koniec umowy zobaczycie, Polak pamiętliwa bestia i rozliczy to co zrobili wcześniej kwestia czasu .
 43  
Wyslalem wypowiedzenie pod koniec marca.Kilka razy dzwonili z ofertami.Nie przyjalem zadnej.Pozniej byl list w gazetach z przeprosinami i rezygnacja z przymusowej migracji.A wiec wycofalem rezygnacje i zostalem ze stara umowa w N do konca lipca.Z gwarancja wszystkich C+.
 21  
400tys wypowiedzen, a 350tys albo wiecej zostanie po dostaniu dobrej oferty

PS fani CP i antyfani nc+ czekam na minusy
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 24 kwietnia 2013 o 22:25:20 przez cidik).
 6  
@Anonimowo
Tak, Polak to pamietliwa bestia.. :)) A co do wypowiedzen, to dopiero sie posypia od tych, co wrocili do starej oferty w Cyfrze+ z All Inclusive. Uff, upieklo sie a teraz umowa sie skonczyla i szybko bye-bye nc+! Uciekamy do Polsatu albo kablowki.. ;)
wiejski niebezpieczny 24.04.2013 (22:30:01)
 17  
mi zapropowano 64zł Silver i + (6 canal+)
 4  
SZKODA JUZ O TYM MIWIC NAWET DZIS DO MNIE DZWONILI Z OFERTA ZA 146 A DO TEJ PORY MIAŁEM TO SAMO ZA 99ZŁWIEC NADAL JESTEM NA NIE JUZ DWIE ROZMOWY BYŁY ZE MNA I DWIE CENY 164 I146ZŁ NC+ DLA BOGACZY TYLKO ZE TO JEST POLSKA TU TAKICH BRAK
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 24.04.2013 (22:51:02)
 26  
Mój znajomy też wysyła wypowiedzenie. Wczoraj szukał umowy ;)
 11