Łukasz Szewczyk26.04.2013 (8:24)4 komentarze

Fryderyki 2013 dla Moniki Brodki i T.Love

Za nami gala rozdania nagród polskiego przemysłu muzycznego - Fryderyk 2013. Uroczystość poprowadzą Grażyna Torbicka, Artur Orzech oraz Piotr Metz. Najwięcej statuetek zdobyła Mela Koteluk. Statuetki otrzymali także Monika Brodka oraz T.Love.
W kategorii rozrywkowej nagrody otrzymali:
- Utwór roku: "Varsovie" - Monika Brodka
- Artysta Roku: Mela Koteluk
- Debiut Roku: Mela Koteluk
- Album Roku: "Old Is Gold" - T. Love
- Polska Cyfrowa Piosenka Roku: Tak blisko - Rafała Brzozowskiego
- Zagraniczna Cyfrowa Piosenka Roku: Ai Se Eu Te Pego - Michel Telo

Złotego Fryderyka 2013 w kategorii rozrywkowej za całokształt osiągnięć artystycznych otrzymał Józef Skrzek. Urodziłem się na nowo - powiedział na początku swojego podziękowania polski multiinstrumentalista.W kategorii muzyki jazzowej Fryderyki otrzymali:
- Album roku: "Places" - Atom String Quartet
- Debiut roku: Piotr Damasiewicz i Interplay Jazz Duo
- Artysta roku: Henryk Miśkiewicz

Jazzowego Złotego Fryderyka otrzymał pośmiertnie Tomasz 'Szakal' SzukalskiZ kolei w kategorii muzyka poważna statuetki otrzymali:
- Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej: Bartek Nizioł i Paweł Andrzej Mazurkiewicz za wykonanie "Works for Violin & Piano" Karola Lipińskiego
- Album roku: "Debussy, Szymanowski" - Rafał Blechacz
- Artysta roku: Paweł Łukaszewski ("artysta roku")

Natomiast "Złoty Fryderyk" w kategorii muzyka poważna powędrował do rąk pianisty i kompozytora profesora Jana Ekiera.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Co oni takiego wielkiego osiągnęli w 2013 aby ich wyróżniać nagrodami? Brodka i T.Love to lewactwo.
 2  
a ty to co? prawactwo?
 6  
Polityka dzieli ludzi, a tacy jak ty dają się w to wciągać. Co to za różnica, że ktoś ma lewicowe czy prawicowe poglądy? Najważniejsze aby za bardzo nie przeginać w obie strony. A wiadomo nie od dziś, że showbiznes w większości ma poglądy lewicowe (via Hollywood)... I co ci to przeszkadza?
 7  
Tylko lemingom z wypranymi mózgami takie coś nie przeszkadza. Lewactwo lansuje prymitywną papkę muzyczną - opartą na murzyńskich wzorcach, gdyż dąży do zagłady cywilizacji białego człowieka. Wysoka kultura jest filarem naszej tożsamości ale większość naszej młodzieży nawet jej nie zna. Za to zna świetnie jakichś wrzeszczących zachrypłymi głosami ćpunów. Amerykański przemysł rozrywkowy jest zdominowany przez syjonistów. Dopóki tak będzie, będą płynąć stamtąd najgorsze popłuczyny.
 6