Łukasz Szewczyk11.05.2013 (12:40)31 komentarzy

UPC zmienia regulaminy. Okazja do zmiany oferty lub operatora

UPC Polska jest kolejnym dużym operatorem płatnej telewizji, który w ostatnim czasie daje abonentom możliwość bezkarnego wypowiedzenia dotychczasowej umowy i ewentualnej zmiany operatora bądź też wywalczenia lepszych warunków umowy.
UPC zmienia regulaminy. Okazja do zmiany oferty lub operatora
Na takie momenty najbardziej czekają klienci, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowej oferty operatora i czekają na moment zakończenia umowy, by wypowiedzieć umowę. UPC Polska, największy w Polsce operator telewizji kablowej, rozsyła do swoich klientów informację o zamianach w regulaminie swoich usług.
Jak informuje operator, "w związku ze zmianą ustawy Prawo Telekomunikacyjne (z dnia 16 listopada 2012 r.), zmianie ulegają wybrane postanowienia ogólnych warunków umowy abonenckiej, regulaminu świadczenia usług oraz regulaminu szczegółowego świadczenia usług komórkowych". Przy okazji zmian, wymaganych przepisami prawa, UPC wprowadza również dodatkowe zmiany, które mają sprawić, że regulaminy będą bardziej "przejrzyste i zrozumiałe". Zmiany w dokumentach abonenckich będą obowiązywać od 21 czerwca 2013 roku. UPC Polska zapewnia jednak, że wysokość opłat oraz inne warunki świadczenia usług nie zmieniają się.

Warto podkreślić, że w przypadku braku akceptacji powyższych zmian abonentom UPC Polska przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy abonenckiej z operatorem, z kolei UPC Polska nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, ani zwrot ulgi. Jak informuje operator, pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy abonenckiej powinno być złożone nie później, niż do 21 czerwca 2013 roku. Zmiany w regulaminie oznaczają ciężkie tygodnie dla UPC Polska, która już w pierwszym kwartale 2013 zanotowała spadek liczby abonentów. Wprowadzenie zmian w regulaminie to zarazem okazja do bezkarnej zmiany operatora w przypadku niezadowolenia oferty. Inni klienci zapewne wykorzystają ten fakt do wywalczenia nowej, znacznie tańszej oferty z operatorem, tym bardziej, że UPC zapewne przygotuje specjalne tzw. oferty utrzymaniowe. Reasumując, zapowiada się gorący okres w UPC Polska tym bardziej, że konkurenci zapewne wykorzystają ten fakt, by przyciągnąć do siebie niezadowolonych klientów.

Komentarze (1 - 10 z 31)

a kiedy nsport?
 23  
Dokladnie kiedy
 11  
w takim razie czekamy na nowe promocje :)
 9  
jak włączą nSport to co potem , będziecie chcieli coś innego i tak w kółko
 8  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
i dobrze bo to jedno wielkie gggg...... najleprze jest NC+ i tego sie trzymajmy!
 38  
Nie wiem czy media2 nie zna prawa, czy nie widział tych listów. Jak sami napisaliście: w związku ze zmianą ustawy prawo telekomunikacyjne. Wszyscy operatorzy MAJĄ OBOWIĄZEK zmienić brzmienia regulaminów, ale... NIE MA MOŻLIWOŚCI ROZWIĄZANIA UMOWY BEZ PONOSZENIA KARY! Jeżeli zmianę wymusza zmiana prawa (ustawy) to nie jest to wina operatora i nie można jej rozwiązać z zachowaniem tego punktu regulaminu. To samo dotyczy sieci telekomunikacyjnych czy satelitarnych. W listach jest napisane (drobnym druczkiem) - przykład T-Mobile i Cyfrowy Polsat, - że nie ma możliwości zerwać umowy bez ponoszenia konsekwencji.
 21  
Łukasz jesteś w błędzie bo w UPC z okazji tych zmian można bez żadnych kar zerwać umowę. Nie wiem jak inni operatorzy ale w UPC jest to bez konsekwencji. Nawet w listach od UPC jest to jasno napisane także do boju o lepsze umowy bo następna okazja prędko się nie powtórzy.
 17  
W takim razie zwracam honory ;)
 10  
<Jeżeli nie akceptują Państwo powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy abonenckiej z UPC. W tej sytuacji UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, ani zwrot ulgi. Pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy abonenckiej powinno być złożone nie później, niż do 21 czerwca 2013 roku. Wszelkie informacje na temat zmian w dokumentach abonenckich są dostępne na stronie www.upc.pl oraz pod numerem 32 4 94 94 80*.>
Aby już nie było wątpliwości taki tekst dostałem z UPC.
 2  
Do grigori chyba na tym polega ten biznes aby poszerzać ofertę programową a nie stac w miejscu na tym konkurencja zyskuje tyle w temacie
 2