Łukasz Szewczyk16.05.2013 (11:12)brak komentarzy

Graf Wiedzy - nowa funkcja w wyszukiwarce Google (wideo)

Internetowy gigant przedstawia Graf Wiedzy - nową funkcję polskiej wersji wyszukiwarki Google, która pomoże internautom odkrywać nowe informacje łatwiej i szybciej niż dotychczas.
Graf Wiedzy Google
Graf Wiedzy Google
Graf Wiedzy pozwala na szukanie rzeczy, ludzi i miejsc o których wie Google - atrakcji turystycznych, celebrytów, drużyn sportowych, budynków, obiektów geograficznych, zespołów muzycznych, filmów i wielu innych - i natychmiastowe pokazywanie dodatkowych informacji związanych z zapytaniem. Jak przekonuje firma Google, jest to pierwszy krok w budowaniu wyszukiwarki przyszłości, takiej, która na bazie zbiorowej wiedzy zgromadzonej w sieci zaczyna rozumieć świat trochę tak jak my.
Graf Wiedzy Google nie opiera się tylko na publicznych źródłach informacji jak Freebase, Wikipedia czy CIA World Factbook. Jego skala jest znacznie szersza i zawiera miliony powiązań między obiektami. Opiera się też na informacjach, których wyszukują internauci i tym co można znaleźć w sieci - wyjaśnia Amit Singhal, SVP, Engineering

Od dzisiaj Graf Wiedzy sukcesywnie będzie udostępniany wszystkim użytkownikom wyszukiwarki Google posługujących się językiem polskim. Graf jest dostępny nie tylko w wersji desktopowej, ale także na na tabletach i smartfonach.
Google Blog