Łukasz Szewczyk16.05.2013 (15:03)5 komentarzy

Nowy Firefox na komputer i komórkę. Jakie nowości?

Fundacja Mozilla wydała nowe wersje swojej przeglądarki internetowej Firefox, która została oznaczona numerem 21. Nowa wersja przeznaczona jest zarówno na komputery, jak i telefony komórkowe z systemem Android.
Nowy Firefox na komputer i komórkę. Jakie nowości?
Jakie nowości wprowadza Firefox dla systemów Windows, Mac i Linux? W zeszłym roku Facebook został pierwszym serwisem społecznościowym, który zintegrował się z Firefoksem. Dziś dodajemy do Firefoksa integrację z kolejnymi serwisami społecznościowymi - Cliqz, Mixi i msnNow dołączą do Facebook Messengera. W ten sposób będziesz mógł być na bieżąco z sieciami społecznościowymi, bez względu na to, jaką stronę akurat przeglądasz. Nowe serwisy w Firefoksie ułatwiają utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi oraz bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i informacjami podczas surfowania po Sieci. Możesz rozmawiać z przyjaciółmi, a w czasie rzeczywistym otrzymywać powiadomienia o wiadomościach, rozrywce czy o tym, co zdarzyło się u znajomych - wszystko podczas przeglądania sieci.Firefox dla systemu Android zawiera niestandardowe czcionki Open Source - Charis i Open Sans - dzięki czemu łatwiej czyta się strony internetowe na małym ekranie telefonu. Sieć składa się niemalże z samego tekstu, a czytanie na małym ekranie telefonu czy tabletu może być uciążliwe. Nowe czcionki zastąpią trzy dostępne na Androidzie domyślne czcionki, sprawiając, że czytanie staje się bardziej przejrzyste i przyjemne. Firefox na Androida zawiera usprawnienia kompatybilności HTML5, które zostały przetestowane na HTML5test.com, wiodącym teście zgodności z wymaganiami dla HTML5. Firefox otrzymał 421 punktów bazowych plus 14 bonusowych (z puli 500 punktów).
Mozilla

Komentarze (1 - 5 z 5)

Ten Firefox to sie nadaje ale do wyrzucenia z komputera, nie dawno sobie tą przeglądarke zainstalowałem, niestety musiałem ją usunąć z powodu zawieszania sie stron, potem gdy weszłem na jakiś portal to znowu sie zacieło i nic z tego, wróciłem z powrotem do Chrome i powiem szczerze że te Firefox to słaba przegladarka.
 22  
Też będzie tak zamulał ? Jedyna przeglądarka, która wymusza swój update...
 19  
Nie przesadzajcie, wcale nie zamula. używam też opery i chroma, lecz pozostaję przy firefoxie :)
 18  
szkoda ze juz na symbiana nie ma ;p
 4  
Używam 'liska' od lat i nigdy nie miałem z nim większych problemów. Czcionki na Androida to plus, choć osobiście rzadziej korzystam z internetu w smartfonie. Wygodniej jest na laptopie czy tablecie. :P
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 maja 2013 o 17:08:20 przez Draco_san).
 1