Łukasz Szewczyk18.05.2013 (0:07)9 komentarzy

Finał Eurowizji dla Młodych Tancerzy na żywo w TVP Kultura. Prowadzi Tomasz Kammel

14 czerwca TVP Kultura pokaże na żywo finałową rozgrywkę międzynarodowego Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. W Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku 10. Tancerzy, m.in. z Polski, będzie walczyło o tytuł najlepszego.
Eurowizja dla Młodych Tancerzy
Finał przygotowywany jest według odświeżonej formuły konkursu, która po raz pierwszy została zastosowana w Oslo w 2011 roku. Głównym nowym elementem jest przygotowanie przez uczestników choreografii grupowej pod kierunkiem wybitnego światowego choreografa. Ponadto dwójka najlepszych tancerzy wykonuje pod koniec duet na zasadzie improwizacji - zapowiada Robert Kamyk, koordynator Konkursu Eurowizji w Polsce z ramienia TVP Kultura
W międzynarodowym finale Eurowizji dla Młodych Tancerzy zobaczymy 10. uczestników z takich krajów jak: Czechy (Adéla Abdul Khalegova, 18 lat), Białoruś (Yana Stangey, 18 lat), Holandia (Sedrig Verwoert, 20 lat), Ukraina (Nikita Vasylenko, 20 lat), Norwegia (Julie Dokken, 18 lat), Szwecja (Stephanie Liekola Isla, 16 lat), Niemcy (Felix Berning, 17 lat), Armenia (Vahagn Margaryan, 17 lat), Polska (Kristóf Szabó, 19 lat) i Słowenia (Patricija Crnkovic, 15 lat). Każdy z tancerzy wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej przez założycieli wybitnego zespołu BalletBoyz, którymi są Michael Nunn i William Trevitt. Wszystkich tancerzy publicznie oceniać będzie trzyosobowe jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca: Krzysztof Pastor, Nadja Espiritu i Cameron McMillan.
Finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy poprowadzi Tomasz Kammel.Eurowizja będzie transmitowana lub retransmitowana we wszystkich krajach, biorących udział w tym wydarzeniu. Widzowie w Polsce obejrzą 14 czerwca o godz. 20.00 transmisję w TVP Kultura i 15 czerwca o godz. 12.10 retransmisję w TVP2.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Dotychczas Polska była jego organizatorem dwukrotnie (w 1997 roku konkurs odbywał się w gdyńskim Teatrze Muzycznym, a w 2005 roku w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej).

Komentarze (1 - 9 z 9)

A kogo to obchodzi czy to kamel czy inna gwiazdeczka TVP to ma zakichany OBOWIAZEK TO TRANSMITOWAC. A jak Zyd Brauwn nie zmadrzeje i nie zacznie transmitowac Konkursu piosenki Eurowizji. Tyl lansuje tego ubeka Jaworowicz to guzik zobaczy nie ABONAMENT. Hiszpanie nawet puchar krola przeniesli na dzisiaj z jutra dla Eurowizji a Braun co pusci? Kolejna komedie dla ubogich?
 0  
TVP nie ma obowiązku transmitować Eurowizji, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam udział krajów i nadawców jest dobrowolny. A transmisja kosztuje, więc ponosi się koszty nawet w przypadku braku udziału. Zresztą co ci zależy na tym konkursie bezguścia?
 4  
Polska organizuje ten konkurs więc normalka że musi go transmitować tvp
jakoś nie interesuje mnie ten konkurs, nudaa wsumiee
nie to co zwykła Eurowizja, której bardzo mi brakuje z udziałem Polski,
naszczęscie są zagraniczne kanały i mam możliwość obejrzenia tego wielkiego wydarzenia, bo ta zakichana telewizja tvp ma kompletnie widzów w dupie i woli puszczać głupoty i powtórki.
 9  
Bardzo mnie cieszy, że TVP zrezygnowała z organizowania i transmitowania tego DEBILNEGO, BADZIEWNEGO, ZAKICHANEGO festiwalu Eurowizji z pseudomuzycznym kiczem! Oby na zawsze i oby nigdy do tego już nie wracała... Amen!
 12  
patron wroci za rok phsuarku
 1  
Patron właśnie dla tego że nie lubisz Eurowizji to nawet nie wiesz jaka tam muzyka jest prezentowana, wiadome że zawsze znajdzie się kicz, ale większośc piosenek jest na wysokim poziomie

ale oczywiście dla takich przymulonych ludzi każdy rodzaj rozrywki jest zły, obojętnie co by nie było to wszystko na niee

a tvp to taka telewizja że pożal się Boże, wiec nic dźiwnego że nie transmitują Eurowizji
Amen!!!
 7  
Widzę, że znowu zaczyna się usilne lansowanie Kammel'ka (The Voice of Poland, Eurowizja). Oni myślą, że ludzie są głupi i już zapomnieli co on za "interesy" robił z pewną panią z banku! Wyleciał wtedy dyscyplinarnie, a teraz znowu zaczynają robić z niego "gwiazdę"? Żenada i obłuda w TVP!
 0  
s(PIS)kowiec pisał o konkursie piosenki Eurowizji, ja w sumie też. :P
 1  
patr6n to jedz na dyskoteke Albo na te festiwaliki gdzie niecik udaje orgie na scenie to jest chlam a od Eurowizji bo mamy ja od 57 lat jak eurowizja startowala to matki tych niecikow I jemu podobnych to pieluchy w zebach nosily a Niecik to wyjatkowy dekiel lansuje sie na Raku swojej matki to jest fair?
 2