Łukasz Szewczyk24.05.2013 (11:39)13

Jesienią ruszą TVP Regiony - więcej pasm lokalnych TVP

Od września 2013 roku Telewizja Polska rusza z zapowiadanym od dawna projektem pod roboczą nazwą TVP Regiony - zapowiedziano podczas konferencji "Rola Oddziałów Terenowych TVP w rozwoju społeczeństwa informacyjnego". Dla widzów zmiany będą oznaczać więcej regionalnych treści w ramach DVB-T.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 13)

Ciekawe tylko co ośrodki regionalne będą nadawały w tym dodatkowym czasie jak teraz brak pieniędzy na programy własne, zwalnia się dziennikarzy. W paśmie lokalnym TVP Katowice widzę często seriale zamiast treści lokalnych, a w weekendy rano stare animacje. Co ze Śląskiem ma wspólnego na przykład serial "Londyńczycy"?
 25  
Hmm... oddziały regionalne też powinny się wziąć za efektywniejsze sprzedawanie czasu antenowego, bo przykłady stacji kablowych pokazują że można się z tego spokojnie utrzymywać. Tylko jak zawsze byle komu byle jak i dlatego tak wygląda sytuacja w oddziałach regionalnych stwierdzam to po wizycie w ośrodku w Bydgoszczy.
 13  
I bardzo dobrze. Ale co z finansowaniem, skoro większość nie płaci abonamentu? I mam nadzieję, że słowo "Regiony" nie znajdzie się w logu i pozostanie nazwą projektu i ew. do papierów. Bo nie chcemy loga potworka w stylu: TVP Regiony - Warszawa, TVP Regiony - Łódź itp. Lepiej żeby zostały nazwy stolic województw. :P Jeśli już muszą grzebać w logo, to niech zmienią kolor z czerwonego na jakiś inny. :P
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 maja 2013 o 13:35:11 przez Draco_san).
 4  
tvp to trup, potrzebny tylko politykom, partie polityczne powinny placic za czas antenowy ze skladek swoich czlonków.
 6  
A ja bym chciał, żeby w TVP Regiony można było w jakimś wspólnym paśmie powtórkowym (np. w typowych godzinach pracy albo w nocy) obejrzeć serwisy regionalne ze wszystkich oddziałów..
 1  
Ale to ma byc przeciez TVP3 a nie na TVP Info. Ja czytalem gdzie indziej inaczej.. Programy lokalne maja przeciez zniknac z TVP Info, ktore ma byc konkurencja dla tvn24 i Polsat News.
 3  
Juz nie trzeba bedzie ogladac Tuska, czekajac na program OTV... I bardzo dobrze. Tego programu OTV i tak bylo za malo.
Złote myśli Patrioty. 24.05.2013 (17:00:36)
 2  
Jeśli chodzi o Górny Śląsk to jest mnóstwo interesujących tematów czy projektów, brak jest tylko dziennikarzy którzy by to potrafili atrakcyjnie przedstawić. Mamy lokalne zespoły muzyczne, lokalnych twórców filmów, lokalne kabarety, artystów, ludzi robiących pozytywne rzeczy o których warto powiedzieć, problemy które trzeba uświadamiać i rozwiązywać, inwestycje które trzeba dobrze omówić, polityków których trzeba rozliczyć za sprawy regionu. Także jest o czym mówić, byle było komu mówić.
 1  
Macie też TVS, który również powinien się zająć tymi wszystkimi sprawami, a nie puszczać ciągle disco-polo, dokumenty o wszystkim i niczym, kreskówki, stare filmy i programy lifestyle'owe.
 3  
Ciekawe jak urzymaja sie skoro chocby TVP INFO GDANSK zwalnia dziennikarz i zmienia siedzibe z Czyzewskiego bo niestac ich na utrzymanie obecnej.
 1