Łukasz Szewczyk24.05.2013 (11:39)13

Jesienią ruszą TVP Regiony - więcej pasm lokalnych TVP

Od września 2013 roku Telewizja Polska rusza z zapowiadanym od dawna projektem pod roboczą nazwą TVP Regiony - zapowiedziano podczas konferencji "Rola Oddziałów Terenowych TVP w rozwoju społeczeństwa informacyjnego". Dla widzów zmiany będą oznaczać więcej regionalnych treści w ramach DVB-T.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 13 z 13)

Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę, że produkcja takich programów jest mocno kosztowna? A TVS nie ma takich pieniędzy. :P Podejrzewam, że TVP Regiony też będą niedofinansowane, dopóki sprawa abonamentu się nie wyjaśni. :P
 0  
Jednak chyba TVS nie jest takie biedne, skoro jako jedyna stacja lokalna nadaje w HD i jest dostępna u wielu operatorów poza Śląskiem, np. ja czasem oglądam je w Vectrze w Warszawie. Z tego co widzę, to technicznie stoją na wysokim poziomie (poza rozciąganiem filmów niepanoramicznych d 16:9, co powoduje płaskogłowie). Ich serwisy też są OK, no i w ogóle ważne, że mają programy na żywo.
 0  
A czy ja mówiłem, że jest biedne? Nie. Ale produkcja własnych programów pochłania naprawdę masę środków. Podejrzewam, że pieniędzy z kablówek i platform satelitarnych ledwo wystarcza na emisję HD i utrzymywanie tego ich studia informacyjnego. Dlatego chcieli do NTC, żeby pozyskać nowych reklamodawców i środki na rozwój produkcji. Nadawcy bez stałego źródła dochodów, jakie ma np. TVP jest dużo trudniej niż ci się wydaje. Przypuśćmy, że jednak mają pieniądze. Powiedzmy, że uruchomia 2-3 nowe programy na stałe, i co zrobią jak nagle pojawi się jakieś większe załamanie rynku? Będą musieli zwijać interes, bo nie wyjdą z długów. Uważam, że obecnie stacja mądrze postępuje, próbując najpierw pozyskać większe środki z reklam.
 0