Łukasz Szewczyk24.05.2013 (14:33)2 komentarze

Hołd złożony muzyce hip-hop premierowo w AXN Spin

Kanał AXN Spin przygotował propozycję filmową dla wielbicieli muzyki hip-hop. Stacja wyemituje wyreżyserowany przez Ice'a-T dokument "Sztuka rapu", który opowiada o początkach oryginalnej subkultury z perspektywy jej najlepszych twórców.
"Sztuka rapu"
"Sztuka rapu"
Twórcą i zarazem producentem filmu jest Tracy Marrow, lepiej znany jako raper Ice-T. Uznawany za ojca chrzestnego gangsta rapu, artysta zabiera widzów w osobistą podróż do źródeł amerykańskiej kultury hip-hopu. W "Sztuce rapu" występuje ponad 40 raperów pochodzących z kilku różnych generacji, którzy odkrywają tajniki swojego warsztatu. W filmie można zobaczyć takich artystów jak Dr. Dre, Snoop Dogg, Kanye West, Common, Nas, Mos Def, Eminem, Chuck D, Afrika Bambaataa, Big Daddy Kane, Run Dmc czy Q-Tip. Rozmowy reżysera z legendami muzyki rap przekrojowo pokazują, w jaki sposób ekspresyjna sztuka hip-hopu przyczyniła się do zmian w amerykańskim społeczeństwie. W "Sztuce rapu" Ice-T po raz pierwszy stanął za kamerą w roli reżysera. Dotychczas raper zagrał w kilkudziesięciu filmach, z których najważniejsze to "Johnny Mnemonic"," 3000 mil do Graceland", "Uśmiech losu" czy "Wstęp wzbroniony". Ice-T ma również na swoim koncie role w takich serialach jak Prawo i Porządek, Prawo i Porządek: Sekcja specjalna czy Rockefeller Plaza 30.
Premiera filmu "Sztuka rapu" w sobotę - 8 czerwca 2013 roku o godz. 21.00 - na antenie AXN Spin. Film był prezentowany w ramach oficjalnej selekcji festiwalu w Sundance w 2012 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Dlaczego kanał AXN Spin nie zechciał opowiedział widzom o prawdziwej sztuce? Jest już zbyt niepoprawna politycznie? Słuchanie bełkotu murzyńskich imbecyli urąga intelektowi białego człowieka.
 1  
Dlaczego kanał AXN Spin nie zechciał opowiedział widzom o prawdziwej sztuce? Jest już zbyt niepoprawna politycznie? Słuchanie bełkotu murzyńskich imbecyli urąga intelektowi białego człowieka.
Twórcy różnych współczesnych filmików oświatowych lubią robić z byle czego wydarzenie. A bardzo nie lubią mądrych odbiorców. Stąd te różne hip-hopy, rapy-srapy itp. sieczka dla debili jakiegoś Bambadupostringadreruna ma udowodnić, że "ekspresyjna sztuka hip-hopu przyczyniła się do zmian w amerykańskim społeczeństwie".
Ale jakich zmian???
Chyba nieodwracalnych w mózgach co podatniejszych obywateli...
 2