Łukasz Szewczyk31.05.2013 (11:44)3 komentarze

Trasy rowerowe i zdjęcia firmowe na Google Mapach w Polsce

Google w ostatnim czasie wprowadziło kilka nowości dla użytkowników Google Map w Polsce. Wśród nich znalazły się m.in. wskazówki dojazdu rowerem oraz zdjęcia firmowe.
Użytkownicy Google Map mogą już korzystać ze wskazówek dojazdu rowerem. Tak jak w innych krajach, Google dodało informacje o trasach rowerowych, ścieżkach i rekomendowanych drogach bezpośrednio na mapy. Bazowano przy tym na informacjach dostarczonych przez użytkowników Kreatora Map Google.
Aby wyznaczyć trasę rowerem, wystarczy na mobilnych lub desktopowych Mapach Google wybrać wskazówki dojazdu rowerem. Mapy Google wyznaczą trasę, która pomija ruchliwe ulicy i wykorzysta informacje o ścieżkach rowerowych. W przypadku wskazówek dojazdu rowerem, użytkownicy mogą korzystać z Nawigacji Google, tej samej, która działa w samochodzie. Wystarczy wyznaczyć trasę rowerową, podłączyć słuchawki, a użytkownik będzie otrzymywał wskazówki głosowe podczas jazdy. Trasy dojazdu rowerem dostępne są w wersji beta.

Trasy rowerowe w Google Mapach - Gdansk
Trasy rowerowe w Google Mapach - Gdansk
To jednak nie koniec nowości. Od dzisiaj dostępny jest w Polsce program Zdjęć firmowych. Dzięki niemu oraz technologii Street View internauci będą mogli zobaczyć jak wygląda dana restauracja, sklep, punkt usługowy i wiele innych miejsc na panoramicznych zdjęciach 360 stopni, bezpośrednio na Mapach Google.
Google Blog

Komentarze (1 - 3 z 3)

Widziałem, że jest już trochę takich panoram na facebooku: facebook.com/foto360
Samemu się zastanawiam czy nie zrobić u siebie w firmie takiej prezentacji, ktoś z was już ma takie panoramy?
 0  
Warszawa w Google maps jest nie aktualna.Nie ma budynków mostów dróg które juz funkcjonując w przestrzeni od ponad półtora roku.Stadion Narodowy w Budowie 4 stycznia 2011 juz dach był gotowy most północny w budowie hehe 2,5 roku Nie aktualizowane SUPER
 0  
Jeśli ktoś jest zaintersowany Zdjęciami firmowymi we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku, to zapraszam - FB: Pano360.Wirtualne.Spacery.Wroclaw
 0