Łukasz Szewczyk12.06.2013 (11:32)6 komentarzy

"The Bridge" w Polsce 6 dni po premierze w USA - lipiec w FOX i FOX Life

Gorący lipiec 2013 roku na antenie kanału FOX. Stacja pokaże nowy serial kryminalny "The Bridge: Na granicy" zaledwie 6 dni po premierze w USA. Wśród nowości znajdzie się także trzeci sezon serialu "Dochodzenie". Co jeszcze?
The Bridge
The Bridge
Już 6 dni po amerykańskiej premierze widzowie w Polsce zobaczą premierę serialu "The Bridge: Na granicy" (we wtorki o godz. 22.00, od 16 lipca). Serial opowiada o dwóch detektywach, jednym z Meksyku (Demian Bichir), drugim ze Stanów Zjednoczonych (Diane Kruger,), którzy muszą współpracować ze sobą aby złapać działającego po obu stronach meksykańsko - amerykańskiej granicy seryjnego mordercę. Marco Ruiz (Demian Bichir) jest detektywem wydziału zabójstw w stanie Chihuahua, na co dzień mieszkającym w Ciudad Juarez. Mężczyzna będący głową rodziny to ostatni dobry człowiek w skorumpowanej i apatycznej policji, sterowanej przez potężne gangi narkotykowe. Jest ostry, uważny i uroczy, ale przede wszystkim boleśnie świadomy tego, iż jego miasto ciągle pogrąża się w chaosie.
Gdy na łączącym amerykańskie El Paso z meksykańskim Ciudad Juares moście zostaje porzucone ciało Ruiz zmuszony jest do współpracy ze swoją amerykańską odpowiedniczką - detektyw Sonią Cross (Diane Kruger), zawziętą policjantką z nierozpoznaną, podobną do autyzmu chorobą. Sonya jest szokująco szczera, nazywa rzeczy po imieniu, widząc je takimi jakie są, jej zachowanie często okazuje się być odpychające dla kolegów, lecz niezwykle skuteczne dla jej pracy. Tajemniczy seryjny morderca nie jest zwykłym, chaotycznym szaleńcem, działa według planu. Wraz z kolejnymi odcinkami poznajemy jego motywację, którą jest... edukacja. Za pomocą makabrycznych zbrodni, tydzień po tygodniu, zarówno bohaterowie jak i widzowie dostają lekcję dotyczące kwestii społecznych.Drugą premierą miesiąca na kanale FOX będzie trzeci sezon serialu "Dochodzenie" (emisja w soboty o godz. 20 od 6 lipca). Sezon trzeci serialu rozpoczyna się rok po zakończeniu dochodzenia w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Sarah Linden (Mireille Enos) nie jest już detektywem, ma chłopaka, a swoje zarówno prywatne jak i zawodowe życie próbuje ułożyć w Vashon Island. Jest szczęśliwa, przestała palić, lecz jej sytuacja rodzinna w dalszym ciągu nie uległa poprawie. Syn Sarah - Jack, postanowił opuścić zaniedbującą go matkę i zamieszkać z ojcem w Chicago.

Po zamknięciu sprawy Rosie w życiu byłego partnera Linden - Stephena Holdera (Joel Kinnaman) wiele rzeczy uległo zmianie. Mężczyzna pracuje z nowym partnerem, a ukochaną bluzę z kapturem porzucił na rzecz stylowego garnituru. Spotyka się z zastępczynią prokuratora okręgowego oraz przygotowuje do egzaminów na sierżanta. Prowadząc dochodzenie dotyczące zbiegłej dziewczyny odkrywa makabryczny ciąg morderstw. Sprawa prowadzi do jednego z pierwszych dochodzeń Linden - tego samego, które wpędziło ją w problemy zdrowotne i zmusiło do pobytu w szpitalu psychiatrycznym.

fox life
fox life
Natomiast kanał FOX Life przygotował piątą edycję program "Top Chef" (w piątki o godz. 22, od 12 lipca), który łączy w sobie sztukę gotowania z fascynującą rywalizacją na najwyższym, światowym poziomie. Autorka książek kucharskich, aktorka i gospodyni programu - Padam Lakshmi, zasiada za jurorskim stołem, a obok niej miejsce zajmą: przewodniczący jury Tom Colicchio, słynna postać w kulinarnym świecie, szef i właściciel Craft Restaurants znajdujących się m. in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Las Vegas, Gail Simmons z magazynu Food & Wine, a także Toby Young, kulinarny krytyk i autor światowego bestsellera. W każdym odcinku na stających do rywalizacji uczestników czekają dwa wyzwania. Kandydaci do tytułu Top Chef poddani są niezwykle stresującej rywalizacji. Co tydzień, ten, kto najgorzej wypadnie podczas zadań poproszony zostanie o spakowanie swoich noży i opuszczenie programu.Kolejną propozycją będzie drugi sezon programu "Gwiazdy pod lupą" (w soboty o godz. 9.25, od 13 lipca). Historie, blask, kinematografia, plotki o ulubionych gwiazdach z Hollywood... to najlepsza kombinacja aby przyciągnąć rzesze widzów przed telewizory. Gwiazdy, które kochasz oglądać i o których chcesz wiedzieć wszystko. Poznasz ich kariery oraz sekrety z prywatnego życia. Będziesz mieć niepowtarzalną okazję aby zobaczyć i dowiedzieć się wszystkiego na ich temat od dzieciństwa aż po czasy współczesne. Wśród gwiazd, które znajdą się pod naszą lupą w tym sezonie są m.in. Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Al Pacino, Catherine Zeta Jones, Demi Moore, Dustin Hoffman, Scarlett Johannson, Robert de Niro, Sarah Jesscia Parker, Uma Thurman, Jamie Foxx, Eddie Murphy, a także Tommee Lee Jones, Mickey Rourke, Adam Sandler, Woody Harrelson, Vin Diesel, Jude Law, Kim Bassinger i Robert Redford.

Komentarze (1 - 6 z 6)

czyli Dochodzenie (The Killing) przechodzi z Fox Life do Fox. Czyli tam, gdzie bylo jego miejsce od samego poczatku
 0  
w dupie byles i gowno widziales polaczku bez american english
bujaj sie bambusiu ze swoim amerykan ynglysz. Polaczku niepelniony
 0  
The Bridge - super. Jeśli chodzi o tytuł, to nie wiedziałem, że to słowo oznacza "na granicy". Mnie inaczej uczyli angielskiego. Czyżby coś się zmieniło?
:)
 0  
Czytam ten opis The Bridge i tak sobie myślę, że już to gdzieś widziałem...
Most nad Sundem, jeśli coś to komuś mówi, znakomity serial skandynawski.
Czy Hamerykanie będą kręcić po kolei nowe wersje wszystkich duńskich czy szwedzkich seriali?
 1  
Również polecam. Myślę, że gdyby powstałaby amerykańska wersja "Wallandera", to mogliby tylko zniszczyć tę serie.
;)
 1  
Nie wiem jak amerykańska, ale brytyjska już powstała :) Ja tam jednak wolę skandynawskie pierwowzory.
 0