Łukasz Szewczyk12.06.2013 (16:39)28 komentarzy

Skowroński o pieniądzach z PiS: "Niezależności nie wystawiamy na sprzedaż"

Budujemy media niezależne, wolne, oparte na wartościach. Z każdym kto podziela nasz system wartości możemy współpracować (...) niezależności nie wystawiamy na sprzedaż - twierdzi Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którego radio od PIS otrzymało
Krztsztof Skowroński
Gazeta Wyborcza wzięła pod lupę wydatki publicznych pieniędzy przez PO i PiS. Z analizy wynika, że partie wydają duże pieniądze nie tylko na kampania reklamowe, ale także wspieranie osób z mediami. Ze sprawozdania wynika, że w 2012 roku 140 tys. zł od PiS otrzymało Radio Wnet Krzysztofa Skowrońskiego, znanego dziennikarza niegdyś Trójki i Radia Zet. Obecnie Skowroński jest prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Po artykule Gazety Wyborczej na stronach stowarzyszenia pojawiło się oświadczenie w którym czytamy:
Radio Wnet jest firmą komercyjną, medium prywatnym świadczącym rozmaite usługi na rzecz różnych podmiotów. Budujemy media niezależne, wolne, oparte na wartościach, do których odwołujemy się w naszych dokumentach. Te wartości to wolność, otwartość i solidarność. Deklarujemy też miłość do Polski. Z każdym kto podziela nasz system wartości możemy współpracować; każdego do takiej współpracy zachęcamy. Wartości - w tym dla medium bardzo ważnej - niezależności nie wystawiamy na sprzedaż. To jest fundament, na którym tworzy się wolne media. Efekt naszej pracy można obserwować na stronie internetowej Radia Wnet.
W czasie mojej prezesury w SDP udaje się zbudować instytucje i program, które efektywnie mają wspierać niezależne media i dziennikarzy. Pozyskaliśmy pieniądze ze szwajcarskiego projektu i ręczę, że przez ten fakt ani ja ani Stowarzyszenie nie stało się szwajcarskie. Oświadczam, SDP jest niezależnym stowarzyszeniem działającym na rzecz środowiska wolnych mediów w Polsce, a pieniądze, które zarabia Radio Wnet wydajemy na urzeczywistnienie prawa obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej. To jest prawo zagwarantowane w konstytucji.
Oświadczam również , że jestem przygotowany i zapraszam do debaty o finansowaniu źródłach finansowania i genezie powstania mediów prywatnych w Polsce. Nie mam sobie, ani nic do zarzucenia, ani nic do ukrycia.

Komentarze (1 - 10 z 28)

akurat po SDP się niczego więcej spodziewać nie można. Od dłuższego czasu piją sobie z dzióbków w kręgu prawicowych dziennikarzy i przyznają sobie nagrody.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 12.06.2013 (16:49:52)
 26  
SDP niech sobie siorbie pisjora... Ludzie się już na was poznali...
 26  
jasne Panie Skowroński...a świstak siedzi i zawija te sreberka dla Prezesa aż się spocił :D
 21  
PO-PIS-SLD

LEWACKA TRIADA
Z DZIADA PRADZIADA
anti-communist forces 12.06.2013 (17:25:34)
 4  
Ciekawe za co jakieś radio dostaje pieniądze od partii politycznej. Za "rozmaite usługi"? Pewnie za nic jak znam życie.
Ja mam dość całego tego politycznego kufna.
 16  
Kto jak kto, ale prezes stowarzyszenia, które reprezentuje WSZYSTKICH dziennikarzy do niego należących powinien być czysty jak łza, bo inaczej rzutuje to na całą resztę i choć większość w SDP to prawicowi dziennikarze to z pewnością są tam tacy, którzy od polityków złamanego grosza nie chcą, bo wiedzą, że ta kasa śmierdzi na kilometr.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 12.06.2013 (17:29:22)
 15  
obudz sie polsko nie daj sie dymac na popisowsko
 11  
klada chooy na ta polityczna halastre i ten zidiocialy motloch co ma w dupie polske
 10  
Widzisz - masz najwyraźniej problem ze sobą. Atakujesz na oślep co popadnie, co wmówiono Tobie, że jest złe.
Taki użyteczny idiota, bo poszczeka, obrazi, a i tak nie wypowiada się na temat...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 12.06.2013 (17:53:30)
 7  
hoho ile tu się rozpełzło wiernych lewackich czytelników Wybiórczej
 5