Łukasz Szewczyk13.06.2013 (16:20)brak komentarzy

Eksperyment Chrome - internetowa gra twarzą w twarz (wideo)

Internetowy gigant Google w ramach Eksperymentu Chrome udostępnia internetową grę komputerową Cube Slam, która umożliwia granie z przyjaciółmi "twarzą w twarz".
Eksperyment Chrome - internetowa gra twarzą w twarz (wideo)
Gra Cube Slam została zbudowana w oparciu o otwartą technologię WebRTC, która pozwala przeprowadzić czat wideo w przeglądarce bez instalowania wtyczek. Dzięki temu można rozpocząć grę ze znajomymi, niezależnie od tego gdzie są, wystarczy podesłać im link.
By wygrać w Cube Slam, trzeba trzy razy trafić kostką w ekran przeciwnika, aż eksploduje. Tarcze, przeszkody i pola grawitacyjne, zmieniają się z każdym poziomem, można też odblokowywać power-upy takie jak kule ogniowe, lasery, multiball, odwrócone sterowanie i wiele innych. Jeśli żaden ze znajomych nie jest online, to zawsze możecie zagrać z niedźwiedziem Bobem, by sprawdzić jak daleko uda się Wam dojść. A gdy zainstalujecie aplikację Cube Slam, możecie zagrać z Bobem nawet bez dostępu do sieci - wyjaśnia Clem Wright, Google Creative Lab, Ursine Diversion Division
Grafika w Cube Slam jest tworzona w oparciu o WebGL i CSS 3D, a ścieżka dźwiękowa powstaje dynamicznie dzięki Web Audio. WebRTC, które umożliwia grę dwuosobową, jest dostępne w desktopowej wersji Chrome i w Chrome OS, a w dalszej części roku udostępniona zostanie także w wersji mobilnej.
Google Blog