Łukasz Szewczyk13.06.2013 (16:42)21 komentarzy

TVP w obronie greckiego nadawcy publicznego

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun znalazł się w gronie sygnatariuszy specjalnego oświadczenia, które zostanie skierowane w imieniu szefów stacji publicznych skupionych w European Broadcasting Union do rządu greckiego.
Juliusz Braun - prezes TVP
Prezes Telewizji Polskiej wyraził w ten sposób swoje pełne poparcie dla inicjatywy przewodniczącego EBU Jeana-Paula Philippot i dyrektor generalnej tego stowarzyszenia Ingrid Deltenre, żądających natychmiastowego wycofania się rządu Grecji z decyzji o zamknięciu tamtejszego publicznego nadawcy ERT, członka -założyciela EBU.
Jako dyrektorzy generalni stacji publicznych w Europie wyrażamy głębokie zaniepokojenie z powodu działań podjętych przez rząd grecki we wtorek 11 czerwca, polegających na zamknięciu ERT ze skutkiem natychmiastowym . To niedemokratyczne i nieprofesjonalne działanie greckiego rządu podważa istnienie mediów publicznych w Grecji i ich niezależność od rządu - głosi oświadczenie
W odpowiedzi na apel o poparcie inicjatywy EBU prezes Juliusz Braun stwierdził m.in., "że zarówno kierownictwo, jak i pracownicy Telewizji Polskiej, powstałej w wyniku demokratycznych przemian roku 1989, doskonale rozumieją potrzebę istnienia mediów publicznych jako gwarantów dialogu społecznego, który jest nieodzownym elementem kształtowania nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego".

Komentarze (1 - 10 z 21)

Prawda jest taka, że TVP też by się przydało takie zamknięcie i prezes Braun w normalnych warunkach powinien bać się o posadę. Ale z opcji politycznej, która by o tym musiała zdecydować, go nie skrzywdzą.
 20  
TVP się boi,że ich także może to spotkać.
 29  
To może pan prezes odda swoją pensję na grecką tv? Tylko co oni sobie za to kupią? Waciki? W tej bankrutującej Grecji zarabiają kilkukrotnie więcej niż u nas. Wyłączyli telewizję właśnie po to by "zachód" kolejny dał im pieniądze które kolejny raz przejedzą.
 12  
Na szczęście EBU podtrzymuje nadawanie ERT World, bardzo ładne zachowanie z ich strony
 3  
Grudzień 2011, polskie media donosiły :

"Najniższa emerytura : Grecja 2200 zł, Polska - 730 zł"
-----------
Braun, kończ waść, wstydu sobie oszczędź !!!
 12  
joł nie ERT World ale emitują ET3, NET i radiostację NET 105.8.
 1  
Marzę o tym, żeby TVP też ktoś zlikwidował.
 8  
Powinni brać przykład z Grecji ,a nie protestować . Komu potrzebne programy publicznej TVP ? Rozbrajają mnie ich premiery filmów sprzed kilku lat .Wszędzie już leciało ,a w TVP premiera .Nie będzie TVP ,nie bedzie przymusowego abonamentu.
 8  
Ciekawe czy ktoś stanie w obronie TVP :D
 8  
Gdyby TVP było jak BBC to ja bym stanął w jego obronie ;)
 3