Łukasz Szewczyk14.06.2013 (15:13)9

Zatrzymano hakera włamującego się do kont na Allegro

Poszukiwany przez 26 prokuratur haker wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że 26-latek jest odpowiedzialny za dokonywanie szeregu włamań na konta użytkowników popularnego portalu aukcyjnego i wykorzystywanie tych kont do dokonywania oszustw internetowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 9 z 9)

No to strzelam, dostanie 2 lata w zawieszeniu.
 14  
Dziwny zbieg okoliczności że 26-latek był poszukiwany przez 26 prokurator, to tak jakby na każdy rok życia przypadła jedna prokuratura.
 1  
Jeśli to on, to powinien do więzienia iść na 8 lat. Niestety, właściwszej kary, np. ciężkiej, przymusowej pracy niewolniczej czy kary tortur w Polsce nie można stosować ...
 0  
na prawie to sie poprzednicy nie znaja
 0  
niech ludzie dalej wpisują "proste" hasła do swoich danych poufnych, nie mówiąc o tym, że stosują to samo hasło do wielu różnych kont i systemów. To tak jakby wszystkie nasze piny i kody ustawić na 1234. Wg mnie wystarczy pamiętać o podstawach bezpieczeństwa kompa i użytkownika w sieci, aby utrudnić hakerom próby włamań na konta przeciętnych internautów. Inna sprawa, że dzisiaj logujemy się w hot-spotach z tabletów i smartphonów, na których nie ma odpowiednich zabezpieczeń typu antywirus czy firewall tj. to wygląda na pc i lapkach. No cóż głupota i wszechobecne ułatwienia sprawiają, że ludzie przestają racjonalnie myśleć. Myślą, że technologia zrobi wszystko za nich.
 0  
Najlepiej gdyby hakerzy zostawili szaraków w spokoju, a zajęli się dużymi koncernami ( choćby dla żartu np, blokada strony partii politycznej).
 0  
Niewinnego człowieka jak haker to się zamyka, a twórców strony mafijnnej plikostrada chwali się za przedsiębiorczość.
N-O-R-O-N (usunięte konto #28772) 16.06.2013 (14:09:42)
 3  
Najlepiej gdyby hakerzy zostawili szaraków w spokoju, a zajęli się dużymi koncernami ( choćby dla żartu np, blokada strony partii politycznej).
Najlepiej gdyby Tobie zablokowali internet
 0  
Aby skutecznie przejac konto Allegro nalezy na serwerze darmowym postawic anonimowo najlepiej ze swoim tylkiem zagranica serwer podobny do Allegro i z podobna struktura katalogow jako plik php z loginem i haslem. Posiadajac emaile (tutaj nie powiem jak, bo kazdy robi to na swoja modle) wysylamy link z wiadomoscia wygladajaca profesjonalnie, ze ktos shakowal konto. Osoba klika w link i wpisuje login i haslo. Oba stosujemy zeby przejac koto allegro i email na wszelki wypadek. Czasami po czasie wliczaja strone z linkiem jako tzw. phishing, ale od czego mamy inny serwer. Allegro oszukiwalo wiecej niz ktokolwiek i to wedlug swoje widzimisie. Wielu stracilo biznes i malo kto juz tam wchodzi, chyba ze wylacznie kupuje. Powodzenia.
 0