Łukasz Szewczyk15.06.2013 (22:27)12 komentarzy

Opole 2013: Ewelina Lisowska, Brzozowski, Pectus, Enej z SuperJedynkami (wideo)

Zakończył się konkursowa część 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Widzowie TVP1 SuperJedynkami obdarowali Ewelinę Lisowską, Rafała Brzozowskiego oraz zespoły Enej i Pectus.
Ewelina Lisowska
Po SuperPremierach i SuperDebiutach (więcej o tym TUTAJ) drugi dzień 50 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu upłynął pod znakiem"SuperJedynek 2013". W każdej z pięciu kategorii o uznanie widzów TVP1 walczyło dwóch artystów. O tym kto otrzymał statuetkę decydowali widzowie w SMS-owym głosowaniu. Najwięcej nagród powędrowało do zespołu Pectus.SuperJedynki 2013 - zwycięzcy:
SuperPrzebój: Enej - "Skrzydlate ręce"

SuperArtystka: Ewelina Lisowska

SuperArtysta: Rafał Brzozowski

SuperZespół: Pectus
SuperWystęp: Pectus

Komentarze (1 - 10 z 12)

tania komercja...
 11  
pectus<pfff> wygrał|???? żalllll ,i to jeszcze tą podrabianą piosenką Golców......posze ja was,kto na nich głosował małolaty co mają mokro jak widzą lalusia.
Swojąą drogą ciekawe czy jakby smsy z dwóch występów enej złożyc by wygrali??.....
 16  
Poziom muzyczny tego koncertu był po prostu tragiczny. Kicz i tandeta rodem z remizy. Przypominało to jakieś gale Eski, a nie prestiżowego niegdyś festiwalu. Brakowało chyba tylko zespołu Weekend do kompletu. Do tego po raz kolejny odgrzewane kotlety Bajmu, Wyszkoni i Blue Cafe. Oto pomysł TVP na festiwal. To skandal, że publiczna telewizja odwala taką żenadę i przyznaje nagrody muzycznym miernotom typu Brzozowski czy Pectus. A gdzie prawdziwi artyści i gwiazdy zasługujące na występ i nagrody: Brodka, Hey, Luxtorpeda, Soyka, Maleńczuk, Ania Dąbrowska? To chyba zbyt ambitne dla obecnych organizatorów festiwalu. Nawet komercyjny Polsat promuje ambitniejszą muzykę podczas Top Trendy.
 15  
nie obrażaj fanów Opla, trochę kultury...jadem tylko potrafisz pluć?
 6  
To obecne Opole to wielka Porażka.Pectus nie mógł sobie napisać jakąś piosenke, a nie kopiować Golców ?Za dwa lata nikt o tym zespole nie będzie pamiętał.
 9  
Bardzo celny irzeczowy komentarz.Popieram w 100% i dziekuje.wartosci ideowo artystyczne tych wszystkich obszczymorkow szarpidrutujacych-mniej niz zero.To ze ktos jest fanem nic nie znaczy i nie ma w tym żadnej zaslugi.Moze wrecz oznaczac wadliwa wizję świata i skrzywione na niego patrzenie.
 4  
Dla mnie sztuka, ma mocno kopnąć w jaja mojej duszy, a opolskie gwiazdki zapakowałbyś do jednej reklamówki.
 9  
zasłużone wygrane, porażka to komentarze ludzi tutaj, a nie poziom muzyki, ciemnogród i tyle, nie przegada się takich tępych ludzi
 4  
Dno i wodorosty. Jak co roku w Opolu.
Wiocha, popelina, tania komercha, robienie z widzów jełopów (wciskanie im szajsu pod płaszczykiem "rozrywki na najwyższym poziomie").
----------------------------
Wszystkie te badziewiaste, festynowe, uwłaczające smakowi człowieka szlagworty nawet by nie przeszły przez sito eliminacji do Opola w latach 60/70/80 - tych.
Wtedy Opole miało poziom.
---------------------------
A tacy niesamowici ludzie jak np. Niemen, German, Demarczyk, Grechuta, Młynarski, Umer, Bajor (kiedyś LAUREACI) ... w ogóle teraz by NIE ZAISTNIELI, bo nikt ich nie wpuściłby nawet na scenę !
----------------------------
Teraz Opole to festyn tandety, zerżniętej muzyki zewsząd, tekstów od czapy i plastikowych wykonawców, którzy niczego sobą nie reprezentują, a na pewno nie MUZYKĘ.
 8  
super koncert szkoda że Jula nie wygrała ale Ewelinka też dała czadu Graty dla Rafała i super Pectus fajnie sie oglądało zupełnie inaczej niż piątkowy
 5