Łukasz Szewczyk17.06.2013 (16:23)60

Dobranocka zniknie z TVP1? Szef TVP: "Koniec musi niestety nastąpić"

Emitowana od wielu lat "Wieczorynka" telewizyjnej Jedynki przegrywa z tematycznymi kanałami dla dzieci. Szef TVP zapowiada koniec "Wieczorynek" w TVP1, które przyciągają więcej emerytów niż dzieci.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 60)

Hahaha! Zawsze podejrzewałem, że Wieczorynki na TVP1 oglądają głównie starsi z sentymentu. Ale teraz mam oficjalne potwierdzenie. Niestety, już od dawna wiadomo, że dzieci pouciekały do kanałów tematycznych typu Cartoon Network, Disney Channel, Nickelodeon czy MiniMini+ oraz innych. TVP nie odkryło ameryki.

Zastanawiam się tylko nad sensem uruchomienia TVP ABC. Skoro nikt nie chce oglądać starszych produkcji, a TVP niewiele będzie produkowało nowości (nie mają na to pieniędzy), to po co pakować pieniądze w kanał dziecięcy? Dzieci mają internet i masę innych kanałów. TVP niech lepiej pieniądze przeznaczy na kanał filmowy, a produkcje dla dzieci będę ew. uzupełnieniem ramówki na doczepkę. Z drugiej strony, kanał filmowy to też zły pomysł, bo jest duża konkurencja i to grozi zbytnim rozdrobnieniem. Najlepiej niech darują sobie TVP Filmy i TVP ABC i pieniądze przeznaczą na rozwój materiałów HD, w szczególności w uruchomienie już istniejących kanałów w wysokiej rozdzielczości. :P
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 17 czerwca 2013 o 17:21:17 przez Draco_san).
 5  
Niech przeniosą bajki do TVP2 albo do TVP3 Regiony przynajmniej do czasu aż TVP ABC wystartuje lub inny kanał dla dzieci w ramach DVB-T
 3  
I to ma być wypełnianie misji Publicznego nadawcy ? Kpina !!!
 6  
A czy ten palant z TVP bierze pod uwagę to, że wiele osób odwróciło się od Wieczorynki bo nadaje jakieś syfne bajki zamiast klasyki w postaci Reksia, Bolka i Lolka czy Kubusia Uszatka?
 1  
co to za Kubuś Uszatek?

Starsze bajki masz też na Puls2 jak chcesz pooglądać.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 17.06.2013 (18:23:40)
 1  
Najlepiej wywalić dobranocke a w tym czasie puszczac kolejne programy kościelne .Beznadzieja takie rzeczy tylko w TVP.Zamknac ten burdel całkowicie i tyle!!!!
 3  
''Wieczorynka'' powinna już na dobre zniknąć: za czasów komuny, jak nie było internetu, to dzieci z chęcią oglądały bajeczki, ale te ''dzieci'' to dzisiaj emeryci. Żyjemy już w XXI wieku - pozostaje już tylko wspominać przeszłość.

Nie za bardzo cię rozumiem, więc odwal się idioto.
 4  
Przecie uruchomnią nowy kanał TVP ABC dostępny na mux 1, i wtedy cały kanał będzie jak jedna wielka dobranocka, więc nie widzę problemu.
N-O-R-O-N (usunięte konto #28772) 17.06.2013 (18:50:55)
 3  
Przecie uruchomnią nowy kanał TVP ABC dostępny na mux 1, i wtedy cały kanał będzie jak jedna wielka dobranocka, więc nie widzę problemu.
"Uruchomią"? Na razie startują w konkursie - i powinni go przegrać, bo przedstawiony plan kanału nie odpowiada wymaganiom postawionym przez KRRiT: chcą robić kanał dla przedszkolaków, podczas gdy konkurs jest o kanał dla grupy 5-12, czyli podstawówka i początek gimnazjum! Dla tej grupy żadna ogólnodostępna stacja nie ma nic do zaoferowania. A już na pewno nie TVP.
 2  
To niestety bylo do przewidzena obserwując poczynania TVP. Od kilku lat zarząd robil co w jego mocy by doprowadzic do sytuacji w ktorej usuniecie z ramowki wszelkich audycji dla dzieci a nawet mlodziezy bylo by uzasadnone. Obecje dla mlodszuch widzow sa tylko dwie audycje "kung fu panda" emitowana o 4:55 i wlasnie szczatkowa wieczorynka przerywajaca pasmo reklam po 19. Brawo panowie i panie z Tvp tak wlasnie wychowuje sie wierna widownie szkoda ze konkurecji.
 4