Łukasz Szewczyk20.06.2013 (23:07)28 komentarzy

Marsze w obronie TV Trwam: Ojciec Rydzyk odcina się od Gazety Polskiej

Po uruchomieniu TV Republika narasta konflikt między środowiskiem Radia Maryja a Gazetą Polską. Tym razem ojciec Tadeusz Rydzyk oskarża o Tomasza Sakiewicza o "samosąd na Kościele".
Marsze w obronie TV Trwam: Ojciec Rydzyk odcina się od Gazety Polskiej
Wojna między mediami kierowanymi do odbiorców o prawicowych poglądach trwa w najlepsze. Ojciec Tadeusz Rydzyk dostrzega spore zagrożenie w uruchomionej kilka tygodni temu TV Republika, która może odebrać widzów TV Trwam. Dlatego na łamach mediów związanych z Radiem Maryja od kilku tygodni trwa atak Gazety Polskiej.Tym razem ojca Rydzyka rozzłościł tekst w Gazecie Polskiej, która informując o kolejnej manifestacji w obronie TV Trwam podała, że współorganizatorem marszu były Klubu Gazety Polskiej. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.
Informuję, że nikt z organizatorów nie mówił przed ani po marszu, że Kluby "Gazety Polskiej" są organizatorami tego wydarzenia. (....) Jednocześnie zaznaczam, że nie współpracujemy z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, a więc i z "Gazetą Polską" czy klubami z nią związanymi. Niestety, jesteśmy do tego zmuszeni, o czym mówiłem w wywiadach w Naszym Dzienniku. Przypomnę jeszcze raz, że skłaniają mnie do tego sytuacje, w których Gazeta Polska pisała i nie odwołała do dziś poważnych nieprawd dotyczących Radia Maryja. Istotną sprawą są też niewyobrażalnie krzywdzące wypowiedzi głoszone i pisane przez red. Sakiewicza oraz niektórych redaktorów Gazety Polskiej, także w radiu i telewizji, które w dużej mierze przyczyniły się do wyeliminowania Księdza Arcybiskupa Stanisława Wielgusa z posługi Kościołowi i Polsce, którą miał podjąć przed paru laty. To bardzo poważne skrzywdzenie Księdza Arcybiskupa noszące znamiona samosądu na Kościele. Pan redaktor Tomasz Sakiewicz nigdy nie przedstawił dowodów na wiarygodność tej wypowiedzi. Nigdy też tego nie odwołał ani nie powiedział, że to była pomyłka. Na temat tamtych działań pana redaktora można dowiedzieć się więcej z książki pana Sebastiana Karczewskiego "Zamach na Arcybiskupa". Dlatego też nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, jakkolwiek do ludzi związanych z klubami żywię należny szacunek. Do pana redaktora nie noszę żadnej urazy i modlę się o godne rozwiązanie tych problemów -napisał w oświadczeniu ojcec Rydzyk
Na oświadczenia szefa Radia Maryja zareagował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej oraz wicperezes spółki nadającej kanał TV Republika.
Nie żywię żadnej urazy do Ojca Tadeusza. Szczerze życzę mu, żeby otrzymał koncesję na cyfrowy multipleks. Wielokrotnie chciałem mu pokazać dokumenty na temat Abp Wielgusa. Szkoda, że nie znalazł dla mnie czasu. Jeżeli w przyszłości będzie chciał, może liczyć na naszą pomoc. Kluby GP zapoczątkowały marsze w obronie telewizji "Trwam" i zawsze w nich uczestniczyły. Wierzymy, że to naprawdę pomogło - twierdzi Sakiewicz

Komentarze (1 - 10 z 28)

Przecież wiadomo, że rydzyk dba tylko o swoje interesy i nikogo innego. Naprawdę Sakiewicz nie zdawał sobie z tego sprawy? :P
 23  
Każdy dba o siebie, przecież o. Tadeusz Rydzyk to w pierwszej kolejności biznesmen.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 21 czerwca 2013 o 0:22:20 przez jedna.litera.i.0).
 20  
Nie oddamy wam TELEWIZJI TRWAM!
 17  
problem w tym, że jej nikt nikomu nie zabiera...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 21.06.2013 (1:49:02)
 16  
Postkomuna i starsi bracia nie dopuszczą TV Trwam do żadnego multipleksu.
 8  
Donek z PO, a kimże jest kapłan, że mu się zawsze należy szacunek, nawet gdy jego zachowania są sprzeczne że wszelką etyką? Taki rydzyk i wielu członków PiS to... a nie będę się wypowiadał, bo to nie ma sensu. Zresztą PO też niewiele lepsze.
 6  
Dokładnie Rydzyk zaczyna ujawniać swoje prawdziwe oblicze.
 13  
Jaka wojna między mediami???Weź chłopie wyluzuj i nie siej zamętu.
 6  
Nie oddamy wam TELEWIZJI TRWAM!
Ja gleboko w ... mam wasza tv trwam.
Wezcie sobie ja i spier... z nia wszyscy,najlepiej na ksiezyc :)
 3  
zamiast telewizji trwam , obowiązkowo powinien być kanał meteorologiczny . ( tvn meteo , brał udział w pierwszym konkursie na mux 1 ). bo z paciorków i paciorkowanie przed telewizorem nie pomoże , gdy co przychodzi burza to ludzi zalewa, niszczy dobytek . w miarę podane w cześniej mogą uchronić .
 4