Łukasz Szewczyk25.06.2013 (9:46)70 komentarzy

Wkrótce masowe zwolnienia w nc+

Nadchodzą kolejne zmiany w satelitarnej platformie nc+, której start był jedną z większych porażek wizerunkowych na rynku medialnym. Jak podaje Bloomberg Businessweek, w najbliższym czasie pracę w nc+ może stracić nawet stu pracowników. Czy wśród nich znajdą się ludzie odpowiedzialni za wpadkę nc+?
Wypowiedzenie może dostać 
w najbliższym czasie nawet 100 osób - wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberg Businessweek. Jest to kolejny etap oszczędności, jakie ma przynieść fuzja "n" z Cyfrą+.Przedstawiciele nc+ nie chcą komentować tych informacji. Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+, w rozmowie z Bloomberg Businessweek mówi jedynie, że zmiany strukturalne i kompetencyjne związane 
z unifikacją zespołów są naturalne dla każdej fuzji. Obecnie trwają stosowne analizy w spółce.
Dodajmy jednak, że już przed startem z nc+ odeszło wielu pracowników Canal+ Cyfrowego, odpowiedzialnych m.in za sukces tematycznych kanałów Canal+. Po starcie nc+ odeszła m.in Beata Mońka, była prezes Canal+ Cyfrowego. Wcześniej media podawały, że za wprowadzenie nc+ na rynek odpowiadały osoby dawnej platformy "n".Z informacji tygodnika wynika,że niedawno w siedzibie nc+ pojawili się menedżerowie z Francji z Grupy Canal+, która jest większościowym udziałowcem platformy nc+. Są wśród nich osoby odpowiedzialne za politykę kadrową firmy. Oprócz pracowników wyższego szczebla, pracę mogą stracić również osoby zatrudnione w punktach obsługi klienta.Niewykluczone, że zmiany kadrowe będą miały także związek z wielką porażką wizerunkową nc+. Przypomnijmy, że klienci skarżyli się UOKiK oraz masowo wysyłali wypowiedzenia po tym, jak operator chciał wymusić na klientach nowe, gorsze warunki umów. Efekt - 11 mln zł kary dla nc+ i sporo odejść klientów. Dodatkowo od startu nc+ nie ma praktycznie żadnych zmian w standardowych ofertach promocyjnych (w przeciwieństwie do konkurencyjnego Cyfrowego Polsatu), a w mediach zamiast nc+ reklamowana jest marka Canal+. Dodatkowo platformę nc+ czekają zmiany w zakresie fuzji redakcji sportowych nSport i Canal+ Sport. Nową redakcją sportowa ma kierować Tomasz Smokowski, do tej pory szef redakcji sportowej Canal+. Na rynku pojawiła się także nieoficjalna informacja, że pracę w nc+ może stracić m.in. szef nSport. Jednak rzecznik nc+ zapewnia, że Dariusz Tuzimek ma pozostać e zespole.
Bloomberg Businessweek/wł.

Komentarze (1 - 10 z 70)

A to wszystko po to aby lepiej oszukac i wymusic na klijentach przejscie do "lepszej" oferty. Strach przed zwolnieniem to najlepsza motywacja dla pracownikow ktorzy teraz beda przkonywac abonentow, ze arszenik ulatwia trawienie i zazywajac go nie ma sie zgagi ogladajyc oferte NC+.
 45  
Ciekawe jak długo będzie istniał ten SZTUCZNY tffur ?
 21  
nc+ powoli i systematycznie się kruszy, ale to na własne życzenie
 50  
i słusznie- wywalić to całę tałatajstwo z BYŁEJ n- ki! Na zbity pysk chciwych tvn- owców
 36  
Fajnie że szef nsportu odchodzi. Nie mogę go znieść
 42  
Pisalem niedawno o tym,ze po wyslaniu wypowiedzenia zadzwonilem do nc+ z pytaniem czy doszlo.Otrzymalem info,ze doszlo.Facet zapytal dlaczego chce zrezygnowac.Powiedzialem dlaczego,a on mi na to,ze moge przedluzyc umowe na takich samych warunkach jakie mam teraz,a do tego jeszcze dostane canal+ VoD i prapremiery TVP.Powiedzialem mu,ze sie zastanowie,ale juz wtedy bylem zdycydowany na przedluzenie umowy.Jednak po kilku dniach zadzwonil gosc z infolini.I zaczal opowiadac,ze on moze to i to.Wiec mu powiedzialem o ostatniej rozmowie z konsultantem.A ten mi mowi,ze nie ma takiej mozliwosci i widocznie tamten nie wiedzial co mowi.Wiec mowie mu,aby sobie odszukal to nagranie i sobie przesluchal.Zapytalem rowniez jak to jest,ze kazdy mowi cos innego.
Teraz juz wiem,ze wraz z koncem umowy(31.07) moja przygoda z N/nc+ sie zakonczy.Troche mi szkoda bo mam N-ke od 13.10.2006r.,czyli od samego poczatku.Jednak teraz nie ma sensu z nimi nic podpisywac.
 23  
"Pracę może stracić nawet stu pracowników".. No rzeczywiście. Tragedia godna umieszczenia o niej wzmianki w osobnym artykule. A tymczasem w Polsce raz po raz padają firmy zatrudniające po tysiące pracowników. Ale przecież to można przemilczeć.
 15  
Obniżka cen i wybieranie kanałów C+, obecne zasady są chore, że trzeba mieć C+ Film, żeby oglądać C+ Sport. Jak pakiet Universe razem z C+, C+ Sport, C+ Family 1, C+ Family 2 będą po 80 zł to biorę. Przepłacać nie zamierzam.
 15  
Mam nadzieje ze prace straci konsultant który nakładać mi przez telefon
Do diabla z nc+
 9  
to było do przwidzenia,że ludzie z iti na dno będą ciagli nc+,tak jak robili to z n.jak wogóle można było ich dopuścić do zarządzania tym tworem.
a teraz powoli iti home home. jest szansa,że wrócą stare dobre czasy z cyfry.
 13