Łukasz Szewczyk27.06.2013 (15:14)22 komentarze

Rusza internetowa TV kablowa Netvi. Wkrótce 40 kanałów TV

W internecie pojawił się nowy projekt telewizyjny - Netvi. Celem projektu jest zmiana rynku telewizyjnego i zaoferowanie Polakom dostępu do internetowej telewizji kablowej na dowolnym urządzeniu - w telewizorze, komputerze, na smartfonie i tablecie.
Netvi - wolna telewizja
Netvi - wolna telewizja
"Chcemy, aby kanały telewizyjne były dostępne na każdym urządzeniu. Nie chcemy zmuszać widzów do kupowania podstawowego pakietu kanałów za kilkadziesiąt złotych. Nie zmuszamy widzów do kupowania nowych urządzeń lub do urządzeń "za 0 zł" za które i tak trzeba zapłacić w abonamencie" - zapowiadają twórcy projektu Netvi.tv, którzy chcą zmienić rynek telewizyjny w Polsce. Nadchodzi koniec z kupowaniem całych pakietów programów?Internetowa telewizja kablowa dostępna jest pod adresem Netvi.tv. Korzysta z niej już 25 tys. zarejestrowanych użytkowników. Obecnie za pośrednictwem platformy można oglądać kilkanaście kanałów: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia, Polsat, TV Republika, TV Trwam, TV4, TV Puls, Eska TV, 4Fun.TV, Stars.TV, RBL.TV, Russia Today, France 24, Polo TV, Sportklub, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Action, Kino Polska, Fightklub, FilmBox, FightBox.
Działamy w pełni legalnie - część kontentu opieramy o ustawę must carry/must offer, z resztą nadawców negocjujemy i podpisujemy umowy. Jesteśmy na etapie wprowadzenia oferty kanałów płatnych - za chwilę będziemy oferowali łącznie ok. 40 kanałów - zapowiada Piotr Ślubowski ze spółki Netwizor, do której należy projekt Netvi.tv
Do odbioru kanałów telewizyjnych wykorzystywane są urządzenia STB (setup box) należące do użytkowników. Może to być: komputer z przeglądarką internetowa, urządzenia mobilne - tablet i telefon (obecnie dostępna jest już aplikacja na Androida, wkrótce wydana zostanie aplikacja na iOS) oraz telewizor smart TV (obsługa wkrótce).Jakie opłaty? Jak zapewniają twórcy, kanały udostępniane przez nadawców nieodpłatnie pozostaną darmowe dla naszych użytkowników w zamian za oglądane reklamy. Zapowiadają jednak, że w przyszłości będą chcieli udostępnić możliwość rezygnacji z reklam w zamian za niewielką opłatę. Pozostałe kanały będą płatne.
"Nasza usługa oferuje bardzo dobrą jakość wideo, jest legalna i chcemy żeby była przystępna cenowo i w ten sposób konkurencyjna do usług pirackich. Uważamy, że użytkownicy korzystają z pirackich usług ponieważ nie mają dobrej legalnej alternatywy. Niestety na razie prawdopodobnie nie będziemy w stanie zaoferować wszystkich kanałów dostępnych na rynku, ponieważ niektórzy nadawcy blokują reemisję przez Internet. Tak powstała nasza misja. Walczymy i liczymy na to że to się kiedyś zmieni" - czytamy na stronach Netvi.tv

Komentarze (1 - 10 z 22)

Jeżeli serwis będzie droższy niż 20zł / miesiąc to strona przegra z już popularnym weeb.tv na którym nie ma żadnych reklam a dodatkowo można obejrzeć PPV w tej samej cenie :)
 8  
Netia będzie protestować w sprawie nazwy.
 10  
Tylko że weeb.tv jest nielegalny i nie ponosi żadnych kosztów wobec nadawców.
 21  
******* TV Republika
Niestety liczba darmowych kont została wyczerpana.
Aby oglądać TV Republika konieczne jest wniesienie opłaty.
Opłata za okres 12 miesięcy wynosi 60 zł.
Opłatę należy wnosić na następujący rachunek bankowy: ... *****

Niestety, jakoś słaba promocja ;) Nawet Republika płatna na wejściu
 1  
... choć dopinguje bo zawsze to rozbija beton tv sat. Dobra cena, interesująca oferta i będzie dobrze.
 12  
działają wam kanały? bo mi coś nie
 3  
IPLA dorzuci kanały darmowe i wykończy Netvi.
 11  
djlukas
tak
 1  
W zachodnioeuropejskich krajach dziala wiele takich serwisow. Czekac tylko az Zattoo uderzy do Polski. Serwis schoener-fernsehen.com dziala tez w Polsce. Sa tu niemieckie kanaly, francuskie, austryjacki ORF, szwajcarski SF a takze BBC, ITV i Film4, ktorych w Polsce nie mozna odbierac, ze wzgledu na rozmiar anteny satelitarnej. :)

Jestem przekonany, ze Netvi bedzie cieszyl sie powodzeniem.
 4  
Weeb.tv dziś jest jutro nie ma bo to pirat
 10