Łukasz Szewczyk30.06.2013 (0:34)155 komentarzy

Radio Zet Gold już nadaje. Koniec Planety FM w eterze

Nadawanie rozpoczęło nowe Radio Zet Gold - "Zawsze wielkie przeboje", które swój program kieruje do dojrzałego słuchacza. Stacja w eterze zajęła miejsce młodzieżowej stacji Planeta FM, która przechodzi do historii polskiego eteru i od tego momentu pozostaje wyłącznie radiem internetowym.
Bez oficjalnych zapowiedzi, kilka minut po północy w niedzielę 30 czerwca 2013 roku nadawanie rozpoczęło nowe Radio Zet Gold, które zapowiada, że będzie grało przede wszystkim "przeboje znane każdemu i lubiane mimo upływu lat". Jednocześnie w internecie (www.zetgold.pl ruszyła strona internetowa stacji, która wciąż jest uzupełniania.Eurozet, nadawca stacji, na chwilę obecną nie poinformowało oficjalnie o terminie startu nowej stacji. Niewykluczone, że niedziela będzie tzw. dniem testowym nowej stacji przed oficjalnym startem, który zaplanowano na poniedziałek - 1 lipca 2013 roku o godzinie 6 rano.
Z informacji podanych na stronie internetowej wynika, że tygodniowa ramówka stacji podzielona zostanie na kilka pasm programowych. Między 6 a 10 pojawi się poranne pasmo "Zawsze wielkie przeboje", które z Warszawy poprowadzą Magda Bauer i Przemek Cacak. Wiadomo jednak, że poranne pasmo w wybranych lokalizacjach będzie miało swoje lokalne edycje, przykładowo na Śląsku słuchaczy budzić będą Aleksandra Pruchnicka i Jakub Nycz, we Wrocławiu Grzegorz Kochański i Waldek Darłak, w Kielcach Anna Adamiec i Mariusz Jurkowski, w Olsztynie Iwona Rybak i Tomasz Szymaniak, w Toruniu Maria Marcinkowska i Martyna Wachowska, a w Łodzi Marek Kowalczuk.Między 10 a 15 nadawane będzie ogólnopolskie pasmo "Zawsze wielkie przeboje", które poprowadzi Przemysław Sasowski. Następnie między 15 a 18 pojawi się pasmo "Przebojem po okolicy", które także będzie miało swoje lokalne edycje. Z Warszawy pasmo poprowadzi Mikołaj Kruk, na Śląsku Radosław Aksamit, we Wrocławiu Tomasz Karabiniewicz, w Toruniu Joanna Cieślak, w Kielcach Michał Pustuła, w Olsztynie Jarosław Jabłoński, a w Łodzi Blanka Pietrzak.

Wieczory na antenie Radia Zet Gold upłynie głównie przy muzyce. O godzinie 18.00 rozpoczyna się będzie sześciogodzinne pasmo "Moja muzyka", natomiast o północy na antenie stacji rozpoczyna się będzie pasmo "Noc w Radiu ZET Gold".W tygodniu serwisy informacyjne na antenie Radia Zet Gold będą nadawane co godzinę - trzy minuty przed pełną godziną (w porannym paśmie dodatkowo będzie pojawiał się skrót informacji wpół do każdej godziny). Nie zabraknie także prognozy pogody. W pasmach lokalnych emitowane będą też lokalne informacje o aktualnej sytuacji na drogach,

Nowym projektem radiowym zarządza Rafał Olejniczak, który jednocześnie pozostaje na stanowisku redaktora naczelnego Radia Zet i Chilli Zet. Szefem programowym Radia Zet Gold został Krystian Karwaszewski, natomiast dyrektorem muzycznym stacji Łukasz Pieter.Dodajmy, że Radio Zet Gold w eterze zastąpiło Planetę FM, która od teraz będzie dostępna tylko w internecie. Natomiast Radio Zet Gold można słuchać w następujących lokalizacjach: Bielsko-Biała 87,9 FM, Giżycko 107,0 FM, Iława 90,2 FM, Katowice 95,1 FM, Kielce 103,9 FM, Konin 99,6 FM, Kraków 93,7 FM, Łódź 104,5 FM, Mrągowo 104,9 FM, Olsztyn 90,5 FM, Opole 106,2 FM, Poznań 90,6 FM i 99,4 FM, Słupca 102,9 FM, Toruń 92,8 FM, Warszawa 101,5 FM i Wrocław 97,8 FM.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Jestem bardzo zły - moje ulubione radio zniknęło!!!

Oddajcie nam Planetę FM!!!
 145  
Zabrali mi Radio Classic w Łodzi, zabrali mi Radiostację i teraz zabrali Planetę FM. Już po pierwszej ich decyzji znienawidziłem Eurozet. Niech bankrutują.
 99  
Chciałbym uzyskac odpowiedz dlaczego skasowaliscie najlepsze klubowe radio w Wlkp Planeta FM Poznań? W imieniu tysięcy zszokowanych słuchaczy oczekuję oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Mało już stacji typu Zlote przeboje? Jak można marnowac entuzjam, profesjonalizm i zaangazownie najlepszej klubowej ekipy radiowej w Polsce? Moze jest coś o czym nie wiemy? Prosze o powazne potraktowanie mojego pytania bo jak wiecie Wielkopolanie nigdy sie nie poddają i wiedzą jak walczyc o swoje i na pewno nie zostawimy tej sprawy bez wyjasnienia. Zet Gold... mdli mnie w sobotnia noc...
 95  
W Pozku już nadaje, co za porażka! Kolejna stacja gniot ze starymi śrutami, które wszyscy słyszeliśmy miliard razy do orzygania!!! NIE NIE NIE!!! Nigdy tego nie włączę mimo wieku 37 lat!!!
 95  
już rynsztok na ciebie czeka bo tam skończysz a kozakujesz bo mamusia cie zywi ale wiecznie nie będzie
 40  
Szkoda. Radio Zet poraz 2gi zabralo planete fm. Pierw uruchomili Chilli Zet a teraz Zet Gold. Niestety ale raczej beda mieli nizszy udzial na rynku niz planeta. Komercha w postaci Eski ktora puszcza same popowe gwiazdeczki tez mi nie podchodzi. Planeta byla jedyna w swoim rodzaju, szkoda tez dawnej Radiostacji.
 25  
cytuję z newsa: "Radio Zet Golf" - nie ma to jak wesoła literówka ;) Błąd zrzucam na późną porę publikacji.
 23  
kurestwo ;/
 22  
Albo stream w internecie 128kbps AAC+, albo odchodzę od Planety!
Tego co jest teraz nie da się słuchać! (96kbps MP3)
 15  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Euro zet obscie zdechli, najpierw zajebaliscie radiostacje jedyne oryginalne radio na poczet planety. Jakos to przebolalem ale to, ze zabraliscie planete na poczet jakiegos gowna zret gold to strzal w kolano. Planeta do tej pory byla jedyna stacja ktora puszczala tylko dobra wybrana muze a wy to zjebaliscie. Mam nadzieje ze rmf was zniszczy w to miejsc robiac dobra stacje na poziomie planety. Aha kasuje wszystkie wasze stacje z auta nie mam zamiaru was wiecej sluchac
 15