Łukasz Szewczyk06.07.2013 (0:14)34 komentarze

Naczelny NIE oskarżony o obrazę uczuć religijnych. "Szczyt idiotyzmu"

Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika NIE, został oskarżony przez mokotowską prokuraturę o obrazę uczuć religijnych - podaje portal tvp.info. Sprawa dotyczy okładki tygodnika, która przedstawia Jezusa wpisanego w znak zakazu. "Szczyt idiotyzmu" - komentuje Jerzy Urban.
Okładka NIE - numer 34/2012
Okładka NIE - numer 34/2012
Akt oskarżenia przeciwko naczelnemu tygodnika NIE trafił do sądu pod koniec czerwca. Biegli uznali, że wizerunek Chrystusa przedstawiony na okładce tygodnika może "subiektywnie i obiektywnie" obrażać uczucia religijne katolików. Jak wyjaśnia portalowi TVP.Info rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej, Jerzy Urban został oskarżony o to, że "jako redaktor naczelny tygodnika NIE spowodował opublikowanie na pierwszej stronie numeru 34 z sierpnia 2012 r., wpisanego w znak zakazu wizerunku Jezusa Chrystusa i związanego z nim kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Sześć osób poczuło się urażonych publikacją takiego wizerunku Jezusa i stąd zarzut obrazy uczuć religijnych".
Redaktor naczelny tygodnika nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Natomiast ostro skrytykował decyzję prokuratury.
Ratunku! Warszawska prokuratura oszalała. Skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mnie. Domaga się skazania za obrazę uczuć religijnych. Kryminalizuje uczucia antyreligijne. Konkretnie chodzi o rysunek przedstawiający Chrystusa zdziwionego ze znakiem zakazu dziwienia się. Stanowi on ilustrację artykułu w "NIE" krytykującego poczynania Kościoła katolickiego w Polsce. Organ państwa chce żeby sąd mnie skazał za sugestię, że poczynania kleru mogą dziwić założyciela chrześcijańskiej sekty. Ogłaszam o jednym z najbardziej idiotycznych ataków prokuratury na wolność słowa - komentuje na swoim blogu Jerzy Urban
W rozmowie z portalem tvp.info naczelny NIE dodał także, że samo brzmienie prawa o obrazie uczuć religijnych jest absurdalne, bo można obrazić człowieka czy grupę ludzi, ale nie można uczuć, bo uczuciami są przecież także miłość czy nienawiść. Dziwi się także, że jak rysunek nie podoba się kilku osobom, państwo staje przeciwko wolności słowa
TVP.info/wł.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Kiedy ta komunistyczna i szkodliwa dla Polski gniga odejdzie na niezasłużoną emeryturę wysoką ?
 47  
Kler i chrześcijaństwo w Polsce jest ponad prawem i trzeba się liczyć, że za pierdoły będą afery kręcone.
Czy kler nie obraża uczuć, wypowiadając się o dzieciach zapłodnionych metodą invitro jako wyrobach tu dzież produktach?
Obraża! Ale katolicyzm w Polsce może gnoić ludzi ma do tego przyzwolenie. Robią z siebie świętych a większość księży nie jest z powołania tylko z pożądania pieniędzy.
Nie zgadzają się na takie obrazki bo boją się, że ludzi będą odchodzić od kościoła a to się wiąże z mniejszymi wpływami do kościelnej kasy. Mniej funduszy na wydatki bieżące.
 56  
haha jaki bul dópy jehowcow

Polska to kraj gdzie swastyka jest symbolem szczescia, a "zydowskie scierwo" komplementem. Mam taką minę jak Jezus z grafiki jak przeglądam internet.
madrosci sobie i wam zycze 6.07.2013 (8:25:58)
 39  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Chrzescijanskiej sekty???!!! To niech cie w takim razie mohery zdepcza, komuchu jeden ty!!!
Złote myśli Patrioty. 6.07.2013 (9:40:47)
 53  
@Patriota

Przecież Jezus był sekciarzem. Jan Chrzciciel i inni mesjasze także.

Zydowscy mesjasze zadawali się z głównie plebsem i mętami - ludźmi, który można łatwo manipulować.
 27  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Towarzysz Urban od niepamiętnych czasów specjalizował się w seansach nienawiści wobec duchowieństwa i jak widać dzielnie trwa na swoim posterunku jako rzecznik Złego.
 41  
Poziom merytoryczny taki sam jak u Rydzyka. Jednego do sądu, a drugiego do DVB-T. To właśnie Polska.
 11  
Jak w tym kraju ma być dobrze jak zbrodniarze i ich pomocnicy zamiast siedzieć w więzieniu chodzą na wolności i jeszcze opluwają swoje ofiary. Mam dla was złą wiadomość wasze dni dobiegają końca i przyjdzie wam stanąć przed sądem ostatecznym.
 27  
Sad Ostateczny to paradoks. Jak Bóg będąc Miłością, Doskonałością i wszystkim naj mógłby potępiać swoje stworzenie. Mitologia żydowska jest pełna takich paradoksów.
 24  
Pokićkało ci się - seanse nienawiści w Stanie Wojennym organizował pewnien ksiądz a nie Urban.
 2