Łukasz Szewczyk08.07.2013 (23:36)33 komentarze

Wprost uderza w autorytet Magdy Gessler - gwiazda TVN z długami

Magda Gessler zdobyła dużą popularność przeprowadzając przed kamerami telewizji TVN "Kuchenne rewolucje". Tygodnik Wprost przedstawił drugie oblicze gwiazdy TVN, która walczy z długami, stratami i komornikami.
Wprost - numer 28/2013
Wprost - numer 28/2013
"Wariaci !" - tak Magda Gessler strofowała właścicielkę jednej z rewolucjonizowanych przez siebie restauracji, która powierzyła sprawy finansów najstarszej doświadczeniem kucharce. Przed kamerą zrobiła szybki przegląd zysków i kosztów karczmy, udowadniając, że każdego miesiąca biznes jest na minusie. "Przejrzyjcie na oczy! Ten kryzys ma jakiś powód. To się skądś bierze" - pouczała. Tymczasem chyba sama nie do końca wie, co się dzieje w jej biznesie. A nie dzieje się najlepiej.
Jak wylicza tygodnik Wprost, straty przynoszą niegdyś dochodowe flagowe restauracje w Warszawie i Krakowie. Klapą okazałą się sieć barów MG Eat, gdzie można było zjeść szybko i zdrowo. Zysków nie przynosi też marka MG Home sprzedająca garnki, patelnie i akcesoria kuchenne polecane przez Magdę Gessler. Do restauracji pukają komornicy.

Skąd się wzięły długi Gessler? Znajomi mówią, że restauratorka zupełnie nie ma głowy do finansów. Winę można też zrzucić na karierę telewizyjną. Magda Gessler od 2010 roku na antenie TVN prowadzi "Kuchenne rewolucje". To właśnie dzięki programowi TVN miliony Polaków znają ją jako eksperta od biznesu restauracyjnego, który we własnym programie potrafi upadający interes zmienić w żyłę złota. Czy restauratorka przeprowadzi rewolucję u samej siebie i uzdrowi własny biznes?

Pełny raport finansowy biznesów Magdy Gessler w nowym numerze tygodnika Wprost (nr 28/2013).

Komentarze (1 - 10 z 33)

Cieszą mnie problemy TVN-owskiej pudernicy, która uważała się za biznesowy autorytet. Tak kończą tzw. "uczciwi inaczej".
 25  
Ja tam do niej nic nie mam. Patrząc na to, jak niektóre restauracje wyglądają "od tyłu". Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaki syf może być w kuchni. A my za to płacimy i to jemy...
 24  
jedno jest pewne.. takie gazety jak Wprost czy Newsweek które jakiś czas temu uważałem za świetną opiniotwórczą prasę, zmieniają się w tanie tabloidy. ech, kryzys przyszedł nawet tutaj.
 12  
ciekawe ile restauracji zbankrutowalo po jej interwencji?
a moze po prostu nie byly to prawdziwe restauracje?
w TVN-ie wszystko jest oszukane.
 8  
pamientacie program "Detektyw" z Krzysztofem Rutkowskim?
to byl pierwszy w Polsce program z rodzaju scripted documentary.
pierwowzor programow: "Trudne Sprawy", "Pamietnik z Wakacji", "Ukryta Prawda" itd.
i najlepsze: TVN bardzo dlugo udawal, ze to wszystko bylo filmowane bez scenariusza.
 4  
Gotować nie umie a pcha się w doradzanie do kuchni. Zarządzać kasą nie umie a pcha się do finansów restauracji. Wygląda fatalnie a pcha się do telewizji. Ot cała Gessler idealnie pasująca do programu TVN-u :D
 11  
jedno jest pewne.. takie gazety jak Wprost czy Newsweek które jakiś czas temu uważałem za świetną opiniotwórczą prasę, zmieniają się w tanie tabloidy. ech, kryzys przyszedł nawet tutaj.
Dla mnie "Wprost" czy "Newsweek" kiedys byly szmatlawcami.
aczkolwiek ostatnio pojawiaja sie ciekawe tematy. tylke nie moge pozbyc sie tego ich posmaku gazet subiektywnych, wiec jescze nie mam odwagi po nie siegnac.
 12  
autorytet?dla kogo?z czym?a gotować to to umie?raczej chyba nie,powtarza wkoło to samo Kazdy kto interesuje sie gotowaniem ma pojęcie opodstawach.
 2  
Cieszą mnie problemy TVN-owskiej pudernicy, która uważała się za biznesowy autorytet. Tak kończą tzw. "uczciwi inaczej".
Sugerujesz, że jest nieuczciwa? Tylko dlatego, że ma długi, bo nie potrafi skutecznie pogodzić czasu pomiędzy własnym interesem a telewizją? No naprawdę, miłośnicy rydzyka potrafią opluć jadem dosłownie każdego. Wyciągasz niesłuszne wnioski, bo jesteś uprzedzony. Przecież ona nawet nie jest związana z polityką. :P
 4  
@ były czytelnik-Bardzo dobrze ze są media,które odbrązawiają nasze "gwiazdy "show biznesu.Teraz tylko zając się dziennikarzami(bardzo znanymi)ktorzy maja problemy z hazardem z narkotykami czy alkoholizmem.
 6