Łukasz Szewczyk16.07.2013 (18:54)29 komentarzy

Ojciec Rydzyk zapowiada walkę o miejsce DVB-T dla nowego kanału

W ubiegłym roku ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiedział utworzenie nowego kanału telewizyjnego TVM1, który tym razem miałby być kierowany do młodzieży. Szef Radia Maryja zapowiada, że chce umieścić kanał w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Ojciec Rydzyk zapowiada walkę o miejsce DVB-T dla nowego kanału
Kilka dni temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła pierwszych zwycięzców konkursu na cztery wolne miejsce w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Wśród zwycięzców znalazła się TV Trwam, o czym szerzej informowaliśmy TUTAJ.Szef Radia Maryja ma jednak ochotę na więcej i zapowiada, że powalczy o miejsce dla swojego drugiego kanału telewizyjnego.
Będziemy walczyli, żeby na multipleksie znalazła się stacja dla młodzieży, którą powoli budujemy. Trzeba iść do młodych z dobrą, mądrą ofertą. To, co teraz się serwuje, jest płycizną i złem. Nie jestem przeciw rozrywce, sam się lubię pośmiać, pożartować, ale to nie może człowieka degradować - mówi tygodnikowi "Sieci" ojciec Tadeusz Rydzyk
Na razie nie wiadomo jednak czy szef Radia Maryja będzie miał okazję umieścić swojego drugiego kanału w naziemnej telewizji cyfrowej. Wprawdzie pod koniec lipca w Polsce kończy się era naziemnej telewizji analogowej, jednak jeszcze nie zapadły żadne decyzje w sprawie uruchomienia kolejnych multipleksów telewizji cyfrowej.Przypomnijmy, że ojciec Tadeusz Rydzyk uruchomienie kanału TVM1 zapowiedział już rok temu. Nowa stacja ma być kierowana do młodzieży. "Powinno być w tej telewizji dużo dobrej muzyki. W Polsce jest wiele zespołów młodzieżowych, one mają wiele do pokazania, tylko trzeba im stworzyć taką możliwość.(...) Telewizja TVM1 będzie zresztą mogła pokazywać wiele innych przykładów aktywności młodych ludzi" - zapowiadał wówczas szef Radia Maryja i TV Trwam. Nad nowym kanałem telewizyjnym procować mają m.in. studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Sieci/wł.

Komentarze (1 - 10 z 29)

"W Polsce jest wiele zespołów młodzieżowych, one mają wiele do pokazania, tylko trzeba im stworzyć taką możliwość"
TVN i Polsat robią programy talent show. I jak wyglądają te prezentacje młodych zespołów? Marniutko.
Facet jeszcze nie wystartował z TV Trwam w naziemnej. Jeszcze nie wie jakie to koszty i czy będą zyski a już mówi o następnym kanale i to niszowym.
 33  
niech on juz spi****la
 45  
Dać palec to zechce całą rękę....
 62  
To co wyprawia rydz można określić tymi słowami ''
Diabeł w moim domu: '' To taki tytuł programu na CI Polsat
 23  
I tak pewnie TVM1 prezentowałby znacznie ciekawszy program niż przysłowiowe zapchajdziury typu ATM, TV6, TTV czy Polo TV. Stacja TVM1 stworzyłaby nowe miejsca pracy i pozwoliła przedstawić inny punkt widzenia.
Szkoda że autor tekstu negatywnie nastawiony do Lux Veritatis nie doczytał całego artykułu gdzie szef TV Trwam wypowiada się o planach m. in. własnej produkcji filmowej i programowej. Nowe filmy i programy to także nowe miejsca pracy i nowe pomysły i szansa dla młodych.
Co nam daje takie ATM powtórka czy TV6. Czy te stacje produkują jakieś programy? Wszystko co jest puszczane było już wcześniej na innych kanałach. Kanały te zostały stworzone tylko po to aby zablokować miejsce na mux-ach przed konkurencją, która nie tylko odebrałaby widzów macierzystym stacjom (Polsat i TVN) ale również platformą kablowym. Pojawienie się TV Trwam i TVM1 mimo wszystko łamie monopol medialny.
 21  
Po co wogóle stworzono takie stacje jak ATM Rozrywka i TV6?
Po to by Trwat1 i Trwam2 zablokować:) Jeszcze tego nie wiedziałeś?
 17  
To dobry pomysł. Nie to co te marne obecne kanały-zapchaj dziurawe.
popieram pomysl Ojca R. 16.07.2013 (20:05:23)
 25  
Żal mi tego typa !!
 21  
To co mamy już się szykować na Marsze w obronie TVM1 ? w razie nie przyznania koncesji dla tego kanału ?
 12  
sloma Ci z butów wystaje buraczany gląbie
 11