Łukasz Szewczyk22.07.2013 (9:19)25 komentarzy

TVP: "7 dni - świat" wraca na wizję. Andrzej Turski prowadzącym

Dobra informacja dla sympatyków magazynu "7 dni - świat", który został zdjęty za czasów ówczesnego prezesa Wildsteina. Jesienią publicystyczny program o wydarzeniach na świecie powróci na wizje. Poprowadzi go Andrzej Turski.
Andrzej Turski / Fot. TVP
Andrzej Turski / Fot. TVP
Niedawno zmieniło się kierownictwo programów informacyjnych i zabawne było to, że już pierwszego dnia chcieli ze mną rozmawiać. Padła propozycja wznowienia programu "7 dni - świat" zdjętego przez Wildsteina po 18 latach nadawania - mówi w wywiadzie dla Tele Tygodnia Andrzej Turski
Dziennikarz przyznaje, że nie miał ochoty na kolejny program, bo jak twierdzi, dwa dni intensywnej pracy, jaką ma teraz, czyli wydania weekendowe "Panoramy", w zupełności mu wystarczają. Przyznaje jednak, że za na mową córki zgodził się, by nie nudzić się w domu jesienią i zimą.
Nie ukrywam, że trochę się obawiam. To niezwykle czasochłonne zajęcie. Trzeba wybrać 24 filmy z rozmaitych wydarzeń, a przy tym nie powielać materiałów z głównych programów informacyjnych. Wymaga to pewnego wysiłku. Potem trzeba napisać komentarz do tych filmów, zdecydować się na dwa przewodnie tematy, zastanowić się, kogo zaprosić i "pojechać z tym wszystkim na żywica" - dodaje Turski, który nie ukrywa, że w TVP dorabia do emerytury
Przypomnijmy, że "7 dni - świat" polski program publicystyczny o wydarzeniach zagranicznych, który był nadawany cyklicznie przez Telewizję Polską. Emitowany był w TVP2, przez pewien czas także w TVP1, następnie program przesunięto do TVP Info. Z początkiem 2007 roku program zdjęto z anteny. Wówczas szefem TVP Bronisław Wildstein.
Tele Tydzień

Komentarze (1 - 10 z 25)

Wspaniała wiadomość!!! Andrzej Turski to wielki profesjonalista, jakich już ze świecą szukać. Cieszę się, że TVP go wciąż docenia i jeszcze się nie pozbyła. Z przyjemnością zobaczę reaktywowane "7 dni świat"!
 50  
Czy z "piękną" córeczką?
 26  
oczywiście program poprowadzi nieśmiertelny redaktor Turski
 20  
I bardzo dobrze. Nie pracuje dopóki będzie mógł. Zdecydowanie najlepszy prezenter w Polsce !!!
 30  
Już w 80 latach był wielkim profesjonalistą.
 19  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
BOŻE, NIE WIERZĘ, ŻE TEGO DZIADKA ZE ZMARSZCZKAMI KTOŚ JESZCZE MA OCHOTĘ OGLĄDAĆ NA EKRANIE TELEWIZORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PREZENTERZY TELEWIZYJNI POWINNI BYĆ MŁODZI I PIĘKNI, TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY Z EKRANU ZEJŚĆ!!!! PANIE TURSKI, SZACUNEK, ALE JUŻ PANU DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!
 50  
Wildsteina w TVP nie ma gdzieś tak, od ponad pięciu lat. Szybko zareagowali.
 17  
Super. Zawsze oglądałem ten program z ciekawością. Lubię komentarze zaproszonych gości zwłaszcza p. Marka Ostrowskiego. Czekam z niecierpliwością.
 13  
ŚWIETNA WIADOMOŚĆ. Już się nie mogę doczekać. Ale w tym artykule nie ma nic napisane na której stacji z oferty TVP będzie lecieć "7 dni świat".
I będę oglądał, bo pana Andrzeja Turskiego BARDZO lubię i jest ŚWIETNYM profesjonalistą, Brawo TVP, wreszcie ktoś z kierownictwa TVP poszedł po rozum do głowy, jak się to mówi i przywracają ten świetny program. Jeszcze raz brawo dla TVP.
 11  
Naprawdę zaj*bista wiadomość. Był to jeden z moich ulubionych programów TVP. Bardzo dobrze, że postanowili go wznowić i wraca Turski. :) Mam tylko nadzieję, że ten reaktywowany program będzie kręcony w HD i emitowany na TVP1 HD lub TVP2 HD, a nie na TVP Info. :P
 14