Łukasz Szewczyk30.07.2013 (13:51)36 komentarzy

Koniec TVN CNBC! Powstanie nowy kanał TV

Grupa TVN przeprowadza poważne zmiany w swoim portfolio zakresie biznesowego kanału tematycznego TVN CNBC. Stacja w dotychczasowym kształcie będzie nadawała do końca 2013 roku, na bazie TVN CNBC powstanie nowy kanał z rozszerzoną tematyką. Nowym projektem kieruje Adam Pieczyński.
Koniec TVN CNBC! Powstanie nowy kanał TV
Roman Młodkowski nie jest szefem biznesowego kanału TVN CNBC, który do końca 2013 roku zostanie przekształcony w nowy kanał telewizyjny. Nowym redaktorem naczelnym TVN CNBC został Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Jednocześnie wypowiedzenia otrzymało wielu dziennikarzy pracujących dla stacji. Zmiany mają związek z planami przekształcenia kanału.
TVN podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu informacji nadawanych przez TVN CNBC o wiadomości pozabiznesowe. W związku z tym z końcem tego roku zakończy emisję TVN CNBC pod dotychczasową nazwą. Po tym terminie TVN zacznie nadawać kanał, który zastąpi TVN CNBC - tłumaczy nam Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN
Jak można usłyszeć, nowy kanał ma bardziej odpowiadać na potrzeby widzów i oferować bogatszą ofertę tematyczną.
Prace nad nowym formatem trwają. Prowadzimy z CNBC rozmowy na temat tego, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby widzów TVN zainteresowanych informacjami ekonomicznymi i biznesowymi. Systematycznie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które spełniają oczekiwania tej widowni. Do tej pory nie zapadły jednak żadne decyzje w tej sprawie - dodaje Smoląg
Zmiany to prawdopodobnie odpowiedź na Polsat Biznes. Przypomnijmy, że w połowie lutego Grupa Polsat na bazie TV Biznes uruchomiła nowy kanał Polsat Biznes, która oprócz treści biznesowych, prezentuje także publicystykę, komentarze, programy lifestyle'owe i magazyny tematyczne. Po zmianie kanał zanotował olbrzymi wzrost oglądalności - jak pokazuje raport oglądalności za czerwiec, Polsat Biznes wygrywa z TVN CNBC notując 300 proc. wzrost udziałów.

Komentarze (1 - 10 z 36)

Czyli Pozazdrościli Polsatowi Biznes..Wiec teraz robią Podobny Kanał
 35  
TVN Warszawa RIP
 16  
Przede wszystkim dostępnosc tego kanalu jest wię ksza niz tvn-u
 7  
Szkoda, lubię i oglądam TVN CNBC.
 11  
htt://tvnplayer.pl/cnbcvideo.html. Wystarczy?
 5  
Moim zdaniem Polsat Biznes lub też TVN CNBC Powinien trafic do naziemniej telewizji cyfrowej.
 5  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TOTALNIE NUDNY JEST TEN KANAL - ROZUMIEJA GO TYLKO I OGLADAJA EKONOMISCI I STUDENCI EKONOMII. DLATEGO NIE DZIWIE SIE,. ZE ZNIKA TEN KANAL. OD POCZATKU BYLO TO JEDNO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE.
 33  
co nie zmienia faktu, że kiedyś TV Biznes była za free i multum małych kablówek żyjących z kanałów FTA i tych naziemnych miała ją w ofercie, a teraz gdy jest płatna to kablówki i tak zdecydowały się na kontynuowanie nadawania z ich następcą...

Zasięg TVN CNBC jest po prostu za mały w zestawieniu Polsatu Biznes.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 30.07.2013 (14:48:36)
 2  
TOTALNIE NUDNY JEST TEN KANAL - ROZUMIEJA GO TYLKO I OGLADAJA EKONOMISCI I STUDENCI EKONOMII. DLATEGO NIE DZIWIE SIE,. ZE ZNIKA TEN KANAL. OD POCZATKU BYLO TO JEDNO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE.
Jasne, potrzeba kolejnego kanału dla przygłupów, żeby sobie szarych komórek nie zlasowali.
 13  
A ludzie dzielą sie tylko na ekonomistów i przygłupów?
 15