Łukasz Szewczyk30.08.2013 (12:07)31 komentarzy

Polsat przejął kanały TV4 i TV6

W piątek (30 sierpnia 2013 roku) doszło do finalizacji transakcji nabycia przez Telewizję Polsat spółki Polskie Media będącej nadawcą kanałów TV4 i TV6 za łączną kwotę 99 mln zł.
Nowa identyfikacja TV4
Telewizja Polsat nabyła łącznie 14,5 mln akcji imiennych Polskie Media o wartości nominalnej 10,00 zł każda, stanowiących 100% kapitału zakładowego i uprawniających do 100% głosów na walnym zgromadzeniu spółki Polskie Media, za łączną kwotę 99 mln zł, obejmującą cenę za akcje oraz korekty do wartości przedsiębiorstwa. Niezależna opinia firmy doradczej KPMG, przygotowana dla Zarządu Cyfrowego Polsatu, potwierdziła, że warunki cenowe transakcji są godziwe z punktu widzenia interesów Cyfrowego Polsatu.Nabycie spółki stanowi dla Grupy Cyfrowy Polsat strategiczny krok w kierunku wzmocnienia pozycji rynkowej Telewizji Polsat. Otwiera możliwość zwiększenia przychodów reklamowych w oparciu o rosnący zasięg i silniejszą pozycję negocjacyjną Grupy, a także możliwość realizacji synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznym, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office. Transakcja została sfinansowana ze środków własnych.Spółka Polskie Media jest nadawcą dwóch kanałów rozprowadzanych zarówno drogą naziemną jak i kablowo-satelitarną: TV4 i TV6. Ramówka należącego od tego momentu do Grupy Polsat kanału TV4 opiera się na interesującej ofercie filmowej, inteligentnej rozrywce, ciekawych propozycjach dla miłośników sportu oraz urozmaiconej publicystyce. Z kolei w ofercie programowej TV6 znajdują się największe hity światowej rozrywki, m.in.: teleturnieje, programy typu reality show, seriale fabularne i animowane, telenowele.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

To pewnie teraz zmienią nazwy kanałów na TV4 Reklama i TV6 Reklama.
 105  
Teraz beda to Polsat 4 i Polsat 6 tak jak TVN kupil RTL7 i powstal TVN7 czyli kolejne 2 kanaly powtorkowe po Polsat Film, Polsat Kino oraz Polsat Romanse
 83  
i tak właśnie likwiduje się konkurencje, że by w dvb-t nie zagrażała.
 82  
tvp potworzyło masę kanałów , polsat też ma w dvb-t masę kanałów na których są same powtórki i mówią, że w dvb-t jest prawie 20 kanałów - to jest kpina .
jak mam czasami dostęp do freeview w Anglii jak puszczam telewizor to mam co oglądać są owszem kanały +1 (dla tych co nie mają dekodera z dyskiem ) .
w dvb-t powinny być kanały powtórkowe , ale nie po kilka, kilkanaście od jednego nadawcy . większości to powinny być kanały, które w paśmie prime time są wstanie zaoferować do oglądania coś nowego .
 52  
jakby nie patrzec Polskie media od dawna były Solorza... dużo się nie zmieniło :)
no byłby, ale teraz będą wciskać polsatowy syf powtórkowy . i będą mogli bardziej kontrolować tv 4 i tv 6 . już widać, że seriale polsatu te same będą pokazywane na tv 4 i na nowym kanale kablowym (kodowanym ).
 49  
Nigdy nie była konkurencja dla Polsatu Przecież TV4 powstał z fuzji Nasza TV i Polsat 2 udział miało ITI jak właściciel dawnego RTL7. Od czasy likwidacji RTL 7 nie ma konkurencji oprócz TV Puls. To ITI po cichu zlikwidowało konkurencje
i właśnie dlatego obowiązkowo potrzebni są nowi nadawcy w dvb-t : tele 5 ,tvs i inni
, żeby oglądający miał wybór prawdziwy , a nie złudny .
 44  
i tak właśnie likwiduje się konkurencje, że by w dvb-t nie zagrażała.
jakby nie patrzec Polskie media od dawna były Solorza... dużo się nie zmieniło :)
 40  
Czyli w TV4 i TV6 "Dlaczego sram?", "Chujowe sprawy" i inne serialiki teraz będą :)
 38  
KRRiT powinno zainteresować się tą sytuacją czy przypadkiem nie zagraża to zdrowej konkurencji. szczególnie niepokoi mnie sytuacja naziemnej telewizji cyfrowej.
 36  
CIEKAW JESTEM JAKA KORZYSC BEDZIE DLA WIDZA PRZEZ TO PRZEJECIE. BO PELNO POLSAT MA SWYCH KANALOW - ALE NIE IDZIE ZA TYM JAKOSC PREZENTOWANYCH PROGRAMOW. KOLEJNE KANALY - KOLEJNE MIEJSCA NA REKLAME LI TYLKO.
 34