Łukasz Szewczyk01.09.2013 (8:59)70 komentarzy

TVP Regionalna i nowe TVP Info już nadają (wideo)

W niedzielę (1 września 2013 roku) nadawanie rozpoczęła nowa telewizja TVP Regionalna, która będzie emitowała programy mające wspólny wyznacznik - lokalność. Jednocześnie ruszyło nowe TVP Info, z nowym studiem, nową oprawą oraz nowymi twarzami.
Rusza TVP Regionalna / Fot. TVP
Rusza TVP Regionalna / Fot. TVP
Punktualnie o godzinie 7 rano nadawanie rozpoczęła TVP Regionalna, która przejmuje rolę informowania o lokalnych sprawach mieszkańców Polski. Nowy projekt tworzy wspólnie 16 ośrodków terenowych, dlatego widzowie zyskali dostęp do 16 nowych programów regionalnych: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa, TVP Wrocław.Telewizja TVP Regionalna będzie nadawała swój program przez 18 godzin dziennie - od około 6.30 do 0.30. Oprócz ogólnopolskiego pasma wspólnego, każdy z tych 16 ośrodków na własnej antenie, czyli dla widzów ze swojego regionu, będzie nadawał program własny.
Pasma własne ośrodków terenowych emitowane są w godzinach:
• Poniedziałek - piątek: 07.30 - 08.00; 15.00 - 16.00; 17:30 - 19:00; 20.00 - 21.00 i 22.00 - 22.30
• Sobota i niedziela: 10.00 - 11.00; 15.00 - 16.00; 17.30 - 19.00; 20.00 - 21.00; 22.00 - 23.00

Najważniejszą częścią ramówki TVP Regionalnej będzie pasmo wieczorne, w którym widzowie zobaczą znane, nadawane na żywo programy: prezentujący sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym "Telekurier" (o godz. 19.00), program publicystyczny "Echa dnia" (o godz. 21.00), główny program informacyjny "Dziennik regionów" (o godz. 21.15) oraz program publicystyczny "Echa dnia - komentarze" (godz. 21.40). W ramówce znajdą się także magazyny tematyczne, o których więcej informujemy - TUTAJ.Kanał TVP Regionalna mozna oglądać za pośrednictwem trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), w ofertach wielu sieci kablowych oraz w internecie. Nadawca prowadzi także rozmowy w sprawie możliwości dystrybucji kanału TVP Regionalna na platformach satelitarnych. Wraz ze startem stacji ruszyła także strona internetowa regionalna.tvp.pl.

Stduio TVP Info / fot. TVP/ A.Tabaczyńska
Stduio TVP Info / fot. TVP/ A.Tabaczyńska
Jednocześnie z dniem 1 września 2013 roku ruszyło nowe TVP Info, które teraz będzie całodobowym kanałem informacyjnym bez pasm lokalnych. Kanał informacyjny TVP jesienią 2013 roku oprócz nowych twarzy, przygotował dla widzów także nowe programy, nową scenografię oraz nową oprawę graficzną. Od września TVP Info współtworzy zespół znanych dziennikarzy: Andrzej Turski, Jarosław Kulczycki, Hanna Lis, Piotr Kraśko, Marta Kielczyk, Joanna Racewicz, Beata Tadla, Beata Chmielowska-Olech, Iwona Radziszewska, Diana Rudnik, Joanna Osińska, Agnieszka Górniakowska, Włodzimierz Szaranowicz, Marek Czyż.


Kanał informacyjny TVP jesienią 2013 roku oprócz nowych twarzy, przygotował dla widzów także nowe programy, nową scenografię oraz nową oprawę graficzną. TVP Info pozostanie przy kolorystyce biało-czerwonej, która od lat jest wyróżnikiem anteny informacyjnej telewizji publicznej. Grafice i scenografii nadany zostanie rys estetycznej awangardy, lekkości i nowoczesności, która ma być przyjazna odbiorcom. Nowa oprawa muzyczna pomoże widzom łatwo identyfikować TVP Info, oddając charakter i specyfikę anteny.Kluczową zmianą w programie TVP Info - w porównaniu z dotychczasową ramówką - będzie wypełnienie zajmowanego przez programy regionalne pasma między godz. 17.00 a 20.00. Od września będzie to czas na informacje ogólnopolskie, programy społeczne, interaktywne, oparte na kontakcie z widzami, a także newsy z różnych regionów kraju. Ponadto w ramówce pojawią się wracające na antenę TVP Info dwa kultowe tytuły, które przed laty cieszyły się dużą popularnością: "7 dni świat" Andrzeja Turskiego oraz "Plus-Minus" Tadesza Mosza. Oferta programowa TVP Info będzie skoordynowana z ofertą informacyjną anten głównych: TVP1 i TVP2. Więcej o nowym TVP Info - TUTAJ.

Kanał TVP Info można oglądać za pośrednictwem pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Stacja dostępna jest także w ofertach wielu operatorów płatnej telewizji (satelitarnych i kablowych). Strona internetowa stacji to tvp.info.

Aktualizacja:
Na YouTube można znaleźć materiał wideo prezentujący pierwsze minuty nadawania nowego TVP Info:

Komentarze (1 - 10 z 70)

Dżingle reklamowe jak z przed 10 Lat ;D (Przynajmniej na Mazowszu)
 18  
TVP INFO sieć "Vectra" nie dodała jak zwykle przy nowościach.
 22  
I tak to takim to sposobem zamiast usunąć TV POLONIE z przekazu naziemnego pozbawili abonentów TVP INFO, a dlatego że zasięg MUX1 jest w terenach górskich jest w wielu miejscach śladowy. Także trudno zrozumieć posunięcie TVP, skoro i tak za parę miesięcy będą musieli wrócić na MUX3 chyba że jest inny plan.
 13  
W UPC już jest TVP Info kanał 319.
 6  
Oprawa graficzna jak zwykle kuleje. Tragedia
 12  
i mnie pozbawili tvp info w mojej kablówce, fatalniee, tvp regionalna to będzie sama nuda
 12  
Ogladam od rana program i nie pasuje mi pani Beata Chmielowska-Olech.Jej komentarze sa jakby wymyslane na goraco,nie przygotowana,jakas flegmatyczna.Mysle,ze najlepiej jej wychodzi czytanie z kartki.Krasko? tak,to profesjonalista,pani Beata powinna nadal czytac ,robi to lepiej .
 21  
Nie wiem jak u was, ale u mnie regionalna w 4:3 (z czarnymi pasami po bokach)
 6  
Mam pytanko, bo myślałem że jak będzie tvp regionalna to logo będzie oczywiscie tvp regionalna,a jak będą pasma lokalne to loga lokalne a u mnie jak na raziejest cały czas jest logo tvp katowice
 2  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TRAGEDIA, ZREZYGNOWALI Z SAFE AREA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JESTEM ZAŁAMANY TĄ ZMIANĄ!!!!!!!!!!!!!! Mam normalny telewizor kineskopowy i do tej pory mogłem w dekoderze cyfrowym ustawiać opcję "4:3 Pan&Scan" i cieszyć się obrazem na pełnym ekranie, bez obciętych ważnych elementów graficznych, logo i tekstów. A teraz co??? Jak ustawię Pan&Scan to mi ucina logo i napisy ;-(((( Niestety teraz będzie trzeba albo się męczyć z obciętymi napisami, albo się przełączać w dekoderze na "4:3 Letterbox" i męczyć się z czarnymi pasami i zmniejszonym obrazem, gdzie nawet literek na pasku nie idzie odczytać bez mikroskopu :-(((
Je...ć format 16:9!!! 1.09.2013 (10:06:59)
 47