Łukasz Szewczyk02.09.2013 (0:06)15 komentarzy

Miszczak (TVN) kontra Terentiew (Polsat), czyli jesienna walka o widza

Na dobre rusza jesienna walka o widza między największymi konkurentami - telewizją TVN a Polsatem. Okazuje się, że nie tylko na antenie. W mediach można obserwować konflikt między dyrektorami programowymi obu stacji.
Jesień to gorący okres na antenach dużych stacji telewizyjnych, które wprowadzają do swoich oferty nowe pozycje programowe oraz nowe sezony lubianych przez widzów programów. Jak się okazuje, telewizyjna jesień rozpoczęła się nie tylko od nowości na telewizyjnym ekranie, ale także od medialnego konfliktu między dyrektorami programowymi obu stacji.Podczas konferencji prasowej prezentującej jesienną ramówkę TVN Edward Miszczak, szef programowy telewizji TVN, z przekąsem odniósł się do poczynań konkurencji.
Jeśli się zdarzy tak, że jakieś twarze na innych ekranach będą trochę podobne do tych z TVN-u. Jeśli programy będą trochę podobne do tych TVN-owskich, to proszę pamiętać, gdzie jest magazyn z oryginałami - powiedział Miszczak
Nie ma wątpliwości, że tym samym Miszczak odniósł się do poczynań Polsatu, który do swojej ramówki wprowadza polską edycję "Top Chef" (konkurent dla "MasterChef" w TVN) oraz "Nasz Nowy Dom" (konkurent dla "Bitwy o dom" w TVN).Na reakcję Niny Terentiew nie trzeba było długo czekać. Szefowa programowa telewizji Polsat na słowa konkurencji odpowiedziała podczas konferencji prasowej.
Jego zarzuty są śmieszne. Pamiętajmy skąd wzięły się muzyczne talent show. To przecież "Idol" wyznaczył drogę, "X Factor" jest jego kopią - mówi cytowana przez Fakt Nina Terentiew
Dodała, że nie rozumie dlaczego Miszczak tak niepochlebnie wypowiedział się o konkurencji. "Cóż, może Edward miał zły dzień" - zakończyła
Fakt/wł

Komentarze (1 - 10 z 15)

niestety ale Polsat zgapia od lat większość od TVN. Zaczęło się od Dwa Światy, bo Big Brother tvn'u.
 29  
I tak to wszystko to zagraniczne formaty.
 33  
 BLF
niestety ale Polsat zgapia od lat większość od TVN. Zaczęło się od Dwa Światy, bo Big Brother tvn'u.
...Big Brother to format holenderski z 1997 roku.
TVN obudził się po 4 latach i wyemitował go w 2001 roku.
-----------------------
Wszystkie programy "rozrywkowe" TVN-u czy Polsatu i tak są brane z Zachodu.
TVn kupuje jedne licencje, a Polsat inne.
Wsio ryba kto zaczyna pierwszy: tańcować, gotować czy śpiewać karaoke (Miszczak czy Terentiew).
Oryginały i tak leżą w Wlk. Brytanii, Holandii czy Niemczech.
 12  
efekt jest taki, że trochę pooglądam jednego, trochę drugiego a potem w ogóle nie oglądam bo reklamy były tak długie, że zapomniałem co oglądałem więc oglądam inny kanał.
 12  
No niestety ale Polsat jako obrone ma tylko i wylacznie Idola bo Must Be The Music to odpowiedz na X Factor, Got To Dance odp. na You Can Dance itp. itd. Widac jedno Polsat boi sie Bitwy o dom w srody o 21:30 i daje Top Chef o 20:30. A jak bylo za czasow Big Brothera? Tak samo Polsat zaczal na sile tworzyc tego typu programy, byly Dwa Swiaty, Lysi i Blondynki, Gladiatorzy, Amazonki a pozniej Bar ktory odniosl sukces.
 8  
Najpierw w TVN byla Droga do gwiazd(jezeli dobrze pamietam).Dopiero pozniej polsat sciagnal Idola.
A po druge Miszczak dal do zrozumienia,ze polsatowcy kopiuja TVN po calosci,a Terientowa wyjezdza tylko z Idolem.Co,jak napisalem w pierwszym akapicie,nie do konca jest prawda.
 6  
syf, kiła i mogiła w obu stacjach.

Już od kilku lat telewizji nie oglądam za wyjątkiem sportu i jakoś żyje.
 4  
Tylko że to nie są takie same programy. Program Polsatu jest ciekawy bo ostatnio dużo odmów zostało zniszczone przez powodzie, grady czy wichury. program TVN to walka o dom a nie jego budowa czy odbudowa. Top Chef to profesjonalni kucharze a MasterChef to amatorzy
 3  
A przed "Idolem" było "Popstars", a jeszcze wcześniej inne muzyczne programy. Tak można długo wyliczać. Terentiew się ośmiesza.
 3  
Nina nie ośmieszaj się z tym idolem. Jak się nie ma co powiedzieć, to doszukuje się argumentów na siłę. Wszyscy dobrze wiemy, że polsat kopiuje od lat poczynania TVN-u, tak jak ZET-ka RMF.
 4