Łukasz Szewczyk03.09.2013 (16:37)23 komentarze

Tajemnice szefa Radia Maryja w nowej serii reporterskiej Agory

"Reportaże Dużego Formatu" to nowa, reporterska seria wydawnicza Agory związana z flagowym magazynem Gazety Wyborczej - Duży Format. Nową serii otworzy książka "Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator" Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba.
W serii "Reporterzy Dużego Formatu" będą ukazywać się książki autorów związanych z "Dużym Formatem" oraz światowej czołówki dziennikarzy i reporterów. Wszystkie je łączy reporterskie spojrzenie na wyjątkowe, często kontrowersyjne tematy.
Imperator - okladka
Imperator - okladka
Pierwszą publikacją spod znaku "Reporterzy Dużego Formatu" będzie biografia założyciela Radia Maryja zatytułowana "Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator" (w sprzedaży od 12 września). Autorzy książki - Piotr Głuchowski i Jacek Hołub, którzy od początku istnienia toruńskiej rozgłośni śledzą losy jej twórcy, stworzyli wielowymiarowy portret człowieka chcącego zbudować Polskę według własnej recepty na wiarę, nadzieję, miłość i sukces.
Był nieśmiałym chłopcem. Wybrał seminarium, gdy nie dostał się do szkoły średniej. Miał być zakonnym braciszkiem - do końca życia pracować w kuchni, ogrodzie, albo pucować buty ojczulkom. Zbuntował się. Do kościołów wprowadzał muzykę rockową. O mało co nie stworzył w Krakowie sekty. Uciekł na Zachód, a zakon wysłał za nim wilczy bilet. Wrócił odmieniony - po to, by zostać najsłynniejszym polskim redemptorystą i najbardziej szarą z szarych eminencji polskiej polityki.

Tadeusz Rydzyk - twórcą medialnego imperium. Dziś ma radio, telewizję, gazetę, gimnazjum, szkołę średnią, wyższą uczelnię, sieć telefoniczną i wiele więcej. Pielgrzymują do niego po wsparcie czołowi działacze prawicy.

Co się z nim działo po ucieczce z kraju w latach 80-tych? Jaką rolę w jego ucieczce odegrało spotkanie z Janem Pawłem II? Skąd wziął pierwszy milion i kto mu ukradł drugi? Co go łączyło z władzami Rosji, a co - z rzecznikiem SLD? Co jada, co mówi prywatnie, komu ufa, a kto go popiera? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami radia i szkoły medialnej w Toruniu?
- czytamy w opisie książki
Jesienią ukażą się także:

- "Polski hydraulik" - nowe, poszerzone o dodatkowe reportaże wydanie głośnej książki Macieja Zaremby, który mierzy się w niej z mitami i paradoksami szwedzkiego państwa opiekuńczego.

- "Rublowka" Walerego Paniuszkina - ironiczna i wnikliwa analiza fenomenu Rublowki, miejsca o największym stężeniu pieniędzy i władzy w Rosji, gdzie obok siebie, za wysokimi płotami, żyją oligarchowie i najważniejsi rosyjscy politycy. Tu swoją posiadłość miał Michaił Chodorkowski - i tu swój dom ma Władymir Putin.

- "Maestro" Marcina Kąckiego - pisana przez 10 lat reporterska historia pedofilskiego skandalu w chórze Polskie Słowiki oraz jego dyrygenta Wojciecha Kroloppa. To jednocześnie złożony obraz sieci zależności, uwikłań, kłamstw i interesów, który sprawił, że przez dziesięciolecia sprawa była zamiatana pod dywan.Wszystkie tytuły z serii "Reporterzy Dużego Formatu" będą dostępne w dobrych księgarniach i wybranych punktach sprzedaży prasy, a także na Kulturalnysklep.pl oraz w formie e-booka na Publio.pl.

Komentarze (1 - 10 z 23)

BRAWO!!!
 9  
Trzeba by najpierw zrobić artykuł o prawdziwym imperatorze który zbudował mainstreamową lewicową potęgę - Adamie Michniku, który z działacza komunistycznego przeszedł do opozycji po to by po kumetorsku dogadywać się z Kiszczakiem i Jaruzelem a potem przejąć całą kasę z zagranicy przeznaczoną na polskie media i głosić jedynie sluszną linię lewicowo-liberalą - to dopiero były imperialne zapędy ! Potem o panie Walterze czy Solorzu, którzy zbudowali medialne imperia. Ojciec Rydzyk to przy nich pikuś....
 27  
adam22 Popieram wypowiedź.

Warto też przyjrzeć się jak POwski rząd z publicznych pieniędzy Polaków ładuje grube miliony poprzez publikowanie w Gazecie Wyborczej publicznych ogłoszeń i reklam. Tak się obecna władza odwdzięcza temu tytułowi za poparcie, medialną służbę i mącenie w głowach Polaków dzięki któremu mogą dłużej rządzić.
 21  
Trzeba by najpierw zrobić artykuł o prawdziwym imperatorze który zbudował mainstreamową lewicową potęgę - Adamie Michniku, który z działacza komunistycznego przeszedł do opozycji po to by po kumetorsku dogadywać się z Kiszczakiem i Jaruzelem a potem przejąć całą kasę z zagranicy przeznaczoną na polskie media i głosić jedynie sluszną linię lewicowo-liberalą - to dopiero były imperialne zapędy ! Potem o panie Walterze czy Solorzu, którzy zbudowali medialne imperia. Ojciec Rydzyk to przy nich pikuś....
ja wiem czy taki pikuś?

Michnik nie stworzył całej machiny do indoktrynacji (szkoły, media), publicznie nie nawołuje swoich odbiorców do ataków na "niepolaków". No i najważniejsze - nie robi fikcyjnych zbiórek na ratowanie czegokolwiek.
Jak to zrobił, że pozwolono mu na wyjazd do Niemiec, a potem jak dokonał tego, że RM nadawało z Rosji.

Jakbyś jeszcze nie wiedział - w Dzienniku Gazecie Prawnej też jest przynajmniej raz na tydzień dział z ogłoszeniami. Również państwowymi.
Ustawa wymaga by ogłoszenia były w ogólnopolskim dzienniku, raczej jakby je wydawali w fakcie to nie byłbyś zadowolony. A Fakt to niestety nie ten target czytelników...
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 3 września 2013 o 18:53:23 przez HodowcaZwierzatFuter).
HodowcaZwierzatFuterkowyh 3.09.2013 (18:50:22)
 13  
niech LEPIEJ agora zrobi KSIĄŻECZKI pt: Tejemnice Ojca Michnika to będzie hit
DOKŁĄDNIE też słyszałem tezę żę Michnik przejął swojego czasu kasę z zagranicy na polskie gazety w tym "Pismo Brulion" którego już nie ma
Michnik eh masakra totalna
 21  
POlska tak jak pani Hanna Grongieficz i nasz ukonchany premier
mam nadzieję że HGW odwołamy w naszym referendum
 16  
Kolejny atak Wybiórczej na Radio Maryja? Jak długo jeszcze ta żydowska gazeta będzie atakowała katolickie media?
 16  
Rozumiem,ze Jezus i jego matka byli Polakami?
 15  
Rozumiem,ze Jezus i jego matka byli Polakami?
No i co? Żydzi aszkenazyjscy są pozostałościami barbarzyńskich hord Chazarów. Z Żydami biblijnymi mają tyle wspólnego co Polacy czyli nic.
 8  
A może by tak mały reportaż o bracie przyrodnim Adama Michnika :

WIKIPEDIA donosi :

"STEFAN MICHNIK (ur. 1929) − kapitan LWP, oskarżany o zbrodnie stalinowskie, sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej.
Syn Heleny Michnik, działaczki KPZU i KPP oraz Samuela Rosenbuscha, działacza komunistycznego"
 18