Łukasz Szewczyk06.09.2013 (7:39)brak komentarzy

Gwiazdy 6. Festiwalu Muzyki Filmowego i nowy liner w RMF Classic

Twórca muzyki do kultowego filmu "Matrix" - Don Davis, ulubiony kompozytor Almodovara - Alberto Iglesias i Craig Armstrong, kompozytor muzyki m.in do filmu "Wielki Gatsby" - to tylko niektóre gwiazdy, które pojawią się we wrześniu na antenie RMF Classic.
Stacja razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym jest współorganizatorem 6. Festiwalu Muzyki Filmowej, który rozpocznie się 26 września. Stąd wśród jesiennych propozycji znalazł się 4-godzinny program poświęcony atrakcjom tej imprezy (poniedziałek-piątek godz. 10-14). Jeden z koncertów Festiwalu będzie dedykowany jubileuszowi radia. Na "Wielkiej Gali Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic" pojawią się m.in takie kompozytorskie sławy jak: laureat Oskara Jan A.P. Kaczmarek czy Trevor Morris - twórca muzyki do popularnych seriali historycznych "Rodzina Borgiów" czy "Dynastia Tudorów".
Poza tym od września RMF Classic wzbogaciło pakiet programów poświęconych ekonomii o "Pasaż Ekonomiczny", który będzie nadawany codziennie od poniedziałku do piątku w paśmie porannym o 7:45. W nowej odsłonie na antenę wracają także codzienne popołudniowe magazyny poświęcone literaturze, designowi, modzie i filmowi. Nowością weekendu będzie program o fotografii "Jak to ująć?" (sobota, godz. 13:00).Stacja zmieniła także liner na "RMF Classic. Najpiękniejsza Muzyka Filmowa". W ten sposób radio chce mocniej podkreślić rolę tego coraz bardziej popularnego wśród słuchaczy gatunku i jedynej w Polsce Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic (sobota, godz. 15:00).