Łukasz Szewczyk06.09.2013 (8:09)5 komentarzy

Weekendy z animacjami w TV6

Od września na antenie Szóstki młodzi telewidzowie mogą oglądać animowane seriale poświęcone ulubionym bohaterom dziecięcej publiczności, takim jak Simba, Mowgli, Bagheera czy Baloo.
Nowa oprawa TV6
Popularne kreskówki jednej z wiodących wytwórni animacji w Europie, Mondo TV - "Księgę dżungli", "Simbę" i "Przyjaciół z Kieszonkowa" - Szóstka prezentuje w sobotnie i niedzielne poranki. Trzygodzinny blok premier dla najmłodszych w soboty i niedziele rozpoczynają "Przyjaciele z Kieszonkowa". W każdy z weekendowych poranków emitowane są aż cztery odcinki jednego z najnowszych włoskich seriali animowanych dla dzieci, opowiadającego o przygodach dziewczynki o imieniu Flo i jej pieska Magica w czarodziejskim królestwie zwanym Kieszonkowem.
Kolejna pozycja Szóstkowych poranków to klasyczna animacja "Księga dżungli". Oparty na motywach arcydzieła Rudyarda Kiplinga serial opowiada o małym chłopcu wychowanym przez stado wilków i jego przygodach w świecie zwierząt. Historia Mowgliego to nie tylko piękna opowieść o przyjaźni i pokonywaniu przeszkód, ale też okazja, by przybliżyć najmłodszym odbiorcom bogactwo świata natury i pokazać, jak ważna jest ochrona dzikiej przyrody. Zaraz po "Księdze dżungli" Szóstka zaprasza młodych widzów na dwa odcinki serialu "Simba". Historia małego lwa, którego ojciec, Król Lew, ginie przez złego uzurpatora, nawiązująca do Szekspirowskiego "Hamleta", stała się znana w obsypanej nagrodami (w tym dwoma Oscarami) filmowej wersji Disneya. Serialowy Simba zostaje przygarnięty przez wilki, a jego przeciwnikiem jest zły Tygrys. Razem z przyjacielem, jelonkiem Bimbo, Simba uczy się życia i przeżywa wiele niezwykłych przygód, przygotowując się do dnia, kiedy upomni się o sprawiedliwość i należne mu miejsce na tronie, by przywrócić w dżungli prawe rządy.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Z lektorem? To jakaś kpina!
da nim w SD koło in Szczecin 6.09.2013 (9:34:16)
 6  
chyba TV4 i TV6 zazdrości sukcesu Pulsowi 2 w paśmie dla dzieciaków...
 8  
może TVP ABC trochę namiesza jak już wystartują... ;-)
 1  
Księga dżungli <3
Baja z dzieciństwa :P
 2  
Z takimi odpadami sukcesu nie będzie.
 8