Łukasz Szewczyk11.09.2013 (0:06)9 komentarzy

Rusza polska edycja "Top Chef" w telewizji Polsat (wideo)

Rusza pierwsza polska edycja kulinarnego reality show - "Top Chef", czyli "pojedynek" na noże profesjonalnych kucharzy. Sztuka gotowania połączona będzie z fascynującą rywalizacją na najwyższym poziomie. Program będzie emitowany na antenie telewizji Polsat.
Polski "Top Chef" / Fot. Polsat
Polski "Top Chef" / Fot. Polsat
Ilość nadesłanych drogą mailową zgłoszeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania stacji. Z ponad 600 zgłoszeń, przez nagrywane w studio ATM castingi przeszło około 300 osób. W drugim etapie wybrano 30, a do finału przeszło już tylko 14 kucharzy, dla których gotowanie pełni w życiu niebagatelną rolę - dla jednych to pasja, dla innych sztuka, a dla jeszcze innych realizacja marzeń. Tutaj do walki na noże stają wyłącznie profesjonaliści. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu i wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, a także poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych - przegrany pakuje noże i opuszcza program.Uczestników podczas kolejnych zadań oceniać będzie jury, na którego czele stanie Wojciech Modest Amaro - właściciel warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso - pochodzący z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak - teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów "Podróże kulinarne Macieja Nowaka" publikowanych w Gazecie Wyborczej. Jedyną kobietą w męskim gronie będzie Ewa Wachowicz autorka cieszących się popularnością książek kulinarnych
i producentka programu "Ewa gotuje", który od 6 lat gości na antenie Telewizji Polsat. Prowadzącym program jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi: Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Jest autorem edukacyjnego projektu "Szkoła na widelcu". Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.Zwycięzca programu "Top Chef" otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji.

Pierwsza edycja polskiego "Top Chef" na antenie telewizji Polsat w środy o godzinie 20.35 (od 11 września 2013).

Komentarze (1 - 9 z 9)

Polset leci mega w podróby i kopiuje wszystko z iti

Taniec z Gwiazdami -> Jak oni spiewają
XFactor -> Must Be the music
You Can Dance -> Got Dance
MasterChef -> TopChef
Mam talent -> w polsacie był jakiś syf z cyrkiem
Bitwa o dom -> .......... tu się na pewno coś niebawem znajdzie :D

Jednym słowem ŻENADA!
 10  
[email protected]

... zrób podobną rozpiskę jak TVN ściąga (kupuje licencje na Zachodzie), bo WSZYSTKIE programy, które wymieniłeś TVN-owskie są kupowane przez TVN.
TVN kupuje jedne formaty, a Polsat kupuje inne formaty.
Proste jak włos Mongoła.
 9  
Kwestia dotyczy czegos innego.Bo wiadomym jest,ze obie stacje kupuja formaty za granica.Chodzi jednak o to,ze to TVN wprowadza nowosci na polski rynek.A Polsat tylko nasladuje.I to jest nazywane tak zwanym kopiowaniem.Jak mozna zauwazyc Polsat od zawsze jest kilka krokow za TVN.
 12  
Jedyne w czym Polsat jest prekursorem na naszym rynku i mam nadzieje, że TVN od nich tego nie skopiuje to długość reklam !
 8  
ajp, racja! A kopię Bitwy o Dom już mają - "NASZ NOWY DOM"... ;|
 4  
Będzie się działo. Myślę, że będzie to o wiele ciekawsze niż w przypadku kulinarnych amatorów. Do tego jury z prawdziwego zdarzenia. Środowe wieczory z Polsatem.
 2  
Dagna ... zawiodę Cię bo włączyłem na chwile ten syf aby zobaczyć CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY CHIPSY ..... ten program to jedno wielko dno .... mega sztuczne .... totalne naśladownictwo ... specjalnie wzieli gościa co nie mowi dobrze po polska :D aby mieć nowe oddaj fartucha .... PODRÓBA program DNO...


bassdrum
Nie bede juz powtarzał tego co inni Ci wyjasnili i o co mi chodzilo.
Kupowanie licencji to jedno (i nei jest to kopiowanie zachodu :D) a co innego kupowanie czegoś podobnego bo u konkurencji sie spradzilo :D
Polsat zawsze naśladował TVN.
Niestety w Polsat News też zaczeli w pewnym momencie naśladować TVN24 i z ciekawego Polsat News zrobilo sie tvn24 bis .. a w tym przypadku to szkoda
 3  
A ja uważam, że program jest lepszy od Masterchefa, jakiś taki bardziej dynamiczny i trzymający w napięciu.
 1  
za bardzo wyreżyserowane, brak spontanu jak to jest w przypadku Voice Of Poland wali plastikiem. Gdyby jednak program mógłby sobie pozwolić na taki luźny charakter jak obecne talent show typu MBTM, Mam Talent, czy GotToDance, to mogłoby być znacznie ciekawiej.
 2