Łukasz Szewczyk16.09.2013 (9:21)1 komentarz

Newsweek.pl dostępny w nowej odsłonie na Onecie

Newsweek.pl od kliku dni funkcjonuje w całkowicie nowym layoucie. Znacząco zmieniła się strona główna oraz sposób prezentacji artykułów. Zbudowany w nowej technologii serwis został przeniesiony do infrastruktury Onetu.
Nowy portal Newsweek.pl
Newsweek.pl w nowej odsłonie ma uproszczone menu oraz nową modułową prezentację treści, przez co sprawia wrażenie intuicyjnego i czytelnego. Na końcu każdego artykułu lub działu samoistnie uruchamia się strumień kolejnych powiązanych artykułów.
To rozwiązanie jest znane choćby z Facebooka. W ten sposób chcieliśmy ułatwić naszym użytkownikom szybkie dotarcie do dużej porcji artykułów na wybrany temat - mówi Piotr Stasiak, odpowiedzialny za rozwój serwisu Newsweek.pl
W nowej strukturze wyeksponowano autorów tygodnika "Newsweek". Ich codzienne komentarze na temat bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie są umieszczane bezpośrednio pod najważniejszymi tematami publikowanymi na stronie głównej. Poza tym uwagę zwraca wprowadzenie do treści artykułów wyimków i cytatów, czyli elementów graficznych właściwych tradycyjnym gazetom i magazynom.Nowy Newsweek.pl, dzięki zastosowaniu tzw. technologii responsywnej, dopasowuje się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlany. Na małych urządzeniach, takich jak tablety czy smartfony, serwis automatycznie przełącza się na wersję m.newsweek.pl., dzięki czemu zachowuje pełną czytelność.Nowy serwis działa w infrastrukturze Onetu, który w 75 proc. należy do wydawcy Newsweeka.pl - Ringier Axel Springer Polska. Umieszczenie witryny na serwerach Onetu umożliwia wykorzystywanie zaawansowanych narzędzi do analizowania ruchu w witrynie, co w przyszłości pozwoli dopasowywać wersje odsłon serwisu do upodobań każdego użytkownika.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Następny tabletoid ;D
 0