Łukasz Szewczyk17.09.2013 (17:21)20 komentarzy

Znikające pieniądze Radia Maryja i ojca Rydzyka. Pranie "brudnych" pieniędzy?

Z konta Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka "wyparowało" pół miliona złotych - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Sprawą zajęła się między innymi prokuratura.
Znikające pieniądze Radia Maryja i ojca Rydzyka. Pranie "brudnych" pieniędzy?
Kolejne kontrowersje wokół finansów Radia Maryja i ojca Rydzyka. Jak informuje radio RMF FM, w banku BGŻ doszło do dziwnej transakcji. Osoba przedstawiająca się jako pełnomocnik ojca Tadeusza Rydzyka, podając wszystkie informacje potrzebne do wykonania zlecenia, złożył dyspozycję kupna akcji jednej ze spółek giełdowych. Po wykonaniu zlecenia przez bank, tego samego dnia ta sama osoba złożyła dyspozycję sprzedaży akcji. W ten sposób doszło do wyprania ukradzionych z konta pieniędzy.
Służby finansowe szybko wychwyciły kontrowersyjną transakcję i zablokowały konto. O sprawie została poinformowała także prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie w sprawie oszustwa i przeprowadzania nielegalnych operacji bankowych. Dodatkowo Generalny Inspektor Informacji Finansowe zawiadomił prokuratorów o podejrzeniu prania brudnych pieniędzy.

Jak podkreślają śledczy, osoba dokonująca transakcje była doskonale zorientowana - znała hasła do konta oraz ile znajduje się na nim pieniędzy. Wśród podejrzanych są najbliżsi współpracownicy szefa Radia Maryja.
RMF FM

Komentarze (1 - 10 z 20)

Co to znaczy "kontrowersyjna transakcja"? Albo była ona legalna, albo nielegalna, i tyle.
 32  
I z czego teraz ten biedak będzie się utrzymywał :D
 25  
In pewnie to też sprawka PO i Tuska?
 25  
pewnie sam to zaplanował,bo niema kasy na koncesje do naziemnej.....a teraz będzie apelował do wyznawców o datki,zobaczycie.....;)
 34  
sam wxplacil a teraz zazada zwrotu to w jego w stylu
 12  
trochę to dziwne , złodzieje okradają się nawzajem
 26  
my wiemy swoje, zlecił pewnie komuś co jak, by zlitowali się z krajowej, a teraz będzie miał wymówkę do ludzi by nadawać na muxie zbierajmy datki, mamy ogromnie dług..
 14  
Też mi odkrycie. Od dawna krążyły plotki, że rydzyk szuka ludzi wykształconych, którzy mieliby go nauczyć jak nie płacić podatków. Zresztą nie tylko on tak robi, część kleru też dawała takie "ogłoszenia". :P
 3  
a ty donek za kogo sie uważasz wiesz kim ty jesteś dieeciakiem ktorego matka zapomniala wyskrobać a po za tym czego oczekiwać po nieslubnym bachorze rydza
 11  
po zakupie od razu sprzedaż - to czyste pranie kasy. pewnie jakiś przyjaciel rydzyka chciał wyprać kase ale że nie myśleli to dali się złapać. choć mogli tym wpływać na kurs ej spółki.
 3