Łukasz Szewczyk25.09.2013 (11:20)11 komentarzy

Kanały Disney`a od października w formacie 16/9

Rośnie liczba telewizyjnych kanałów nadawanych w panoramicznym formacie 16/9. W październiku 2013 roku do tej grupy dołączą kanały Disney Channel, Disney XD oraz Disney Junior
Od 1 października 2013 dziecięce kanały telewizyjne Disney Channel, Disney XD oraz Disney Junior rozpoczną emisję swojego programu w panoramicznym formacie 16/9 - wynika z informacji nadawcy przekazywanych operatorom. Kanały dostępne są w ofertach satelitarnych platform telewizyjnych oraz w ofertach wielu sieci kablowych.
Disney Channel to kreskówki i przeboje kina familijnego z bogatej oferty Disney`a, Disney XD to z kolei oferta programowa skierowana głównie do chłopców oraz aktywnych dziewcząt. Natomiast Disney Junior to kreskówki kierowane do najmłodszych dzieci.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Witamy kolejne stacje w XXI wieku.
 33  
DISNEYA nie Disney'a
 2  
Po samogłosce dodaje się apostrof więc Disney'a .....
 13  
Ech, ja na swoim KOCHANYM telewizorze CRT lada moment chyba nie będę miał nic do oglądania na pełnym ekranie i wszystko będzie ze szpecącymi czarnymi pasami na górze i dole :-( W trybie pełnoekranowym zostaną mi tylko powtórki Dziennika Telewizyjnego i innych staroci na TVP Historia i TVP Kultura :-( W sumie przykre, że tak się uprzykrza życie posiadaczom zwykłych kineskopowców, które jakościowo są sto razy lepsze od tych płaskich zabawek LCD i plazmowych... F***CK!!!!!!
 8  
Bzdury gadacie, @siup ma rację - DISNEYA, żadnego apostrofu tam nie powinno być. Pomijam już fakt, że to coś w nagłówku newsa to nawet nie jest apostrof.
 1  
hAmerykany zauważyły, że w PL jest już coraz mniej czarno-białych telewizorów i po 5 posiedzeniach zarządu oraz 20 opinii prawnych zezwolono na uruchomienie w PL formatu 16:9. W 2017 zarząd Disneja będzie obradował nt. wprowadzenia wersji HD w Polsce.
 15  
czekamy teraz na Cartoon Network w 16/9
 17  
Kolejny kanał w prymitywnej jakości...
 1  
no wreszcie! teraz tylko CN i wszystkie ważniejsze kanały będą w tym formacie
 2  
Gdy standardem w Polsce i na świecie jest HD a do drzwi puka 4K oni dopiero przechodzą na format 16:9.. tak się zastanawiam czy jest w ogóle sens pisać o takim czymś artykuł..
 6